Autor Wątek: Przydatne linki i programy  (Przeczytany 36045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kaa

• Gość
Przydatne linki i programy
« dnia: Wrzesień 18, 2004, 13:45:27 »
Pomyślałem, że może przyda się taki wątek z zebranymi sznurkami do różnych programików ułatwiających bądź umilających grę i przydatnych stron.

'STRONA' - link do strony domowej programu lub działu download innej strony, gdzie można najpewniej znaleźć daną rzecz
'PLIK' - bezpośredni link do pliku, jeśli brak strony
'TEMAT' - link do odnośnego tematu na naszym forum: informacje, pytania
'TUTORIAL' - jeśli ktoś gdzieś opisał jak sobie z czymś radzić

Gwiazdką ("*") oznaczyłem to czego sam używam i tym samym polecam.

Tak więc, oto sznurki zebrane (kolejność - mniej lub bardziej - losowa :P):

====================================
PROGRAMY

*Hyperlobby
Chcesz grać przez internet?
STRONA|TEMAT

==================

*Ventrilo
Zwany wentylem - program do komunikacji głosowej w czasie gry i nie tylko.
STRONA

==================

*Teamspeak
Popularny komunikator głosowy.
STRONA

==================

RogerWilco
Kolejny komunikator głosowy.
STRONA

==================

*Il-2 MAT
Podmienia oznaczenia przynależności państwowej i taktyczne na odrobinę zużyte (wyglądają bardziej naturalnie), generuje losowe numery maszyn. Poza tym wyświetla prawidłowe oznaczenia niemieckie i fińskie.
STRONA

==================

Il-2 Svastika Enabler
Jeśli Il-2MAT na razie sobie odpuszczacie, a chcecie widzieć w grze prawidłowe niemieckie i fińskie oznaczenia - ten malutki działający w tle programik to umożliwia.
STRONA

==================

*FRAPS
Mierzy framerate, łapie screeny, nagrywa filmy.
STRONA|PLIK

==================

Il-2/FB/AEP/PF Manager
Manager ustawień różnych - ja używam tylko do tuningu grafiki (nie trzeba ręcznie grzebać w .ini), ale programik może więcej.
STRONA (w Categorie wybrać grę, w Type - Utilitaire)

==================

Il-2 Shturmovik Stab
Inny, nieco prostszy manager.
STRONA

==================

*NewView
Umożliwia płynne rozglądanie się hatem (jak myszką). Duże możliwości konfiguracji. Polecam.
STRONA|TUTORIAL|WĄTEK

==================

ViewPlus
Programik podobny do NewView.
PLIK|TUTORIAL

==================

JoyToKey
Służy do programowania joy'a.
STRONA

==================

SturmoLog link nieaktywny
Tworzy loga czyli zapis/podsumowanie misji.
PLIK

==================

IL2 Compare
Programik do porównywania osiągów maszyn... choć w grze nie zawsze wszystko się zgadza.
PLIK v2.5

==================

ÜberQuick Mission Generator
Programik do szybkiego robienia bardziej złożonych misji - coś pomiędzy Quick i Full Mission Builder z iłka. przed instalacją radzę zapoznać się z instrukcjami na stronie.
STRONA|TEMAT

==================

Il-2 Dynamic Campaign Generator
Programik do generowania kampanii dużo ciekawszych, niż te dostępne w grze.
STRONA

==================

*DriverCleaner
Zanim zainstalujesz nowe sterowniki - pozbądź się starych. Ten programik pomógł mi pozbyć się stutteru.
STRONA|

STRONY     

Il-2 CCM
Comunity Created Manual czyli instrukcja do gry stworzona przez samych graczy (na takich zasadach jak WikiPedia)
STRONA

==================

Il-2 Skins  strona padła - w podanym wątku adresy wielu innych stron, gdzie można szukać malowań
Strona ze skórkami (malowaniami) samolotów. Ogromny wybór. Każdy może zapodać swojego skina - więc jest dużo chłamu i badziewia, ale poza tym sporo naprawdę dobrych.
STRONA|TEMAT

==================

Il-2 Missions strona najwyraźniej padła
Strona z misjami działająca na tej samej zasadzie, co il2skins - każdy może udostępnić tam zrobione przez siebie misje.
STRONA

==================

Flugzeugwerk
Strona ze skórkami samolotów i informacjami o malowaniach, kolorach oraz z misjami.
STRONA

==================

IL-2 STURMOVIK OFFICIAL WEB SITE
Oficjalna strona iłka. patche, nowinki, jałowe dyskusje, obietnice bez pokrycia etc. Jeśli szukasz patch'y, zajrzyj do podanego wątku.
STRONA|TEMAT

=================

CHECK-SIX
Jeśli jeszcze szukacie czegoś do jakiegoś sima - pewnie tu znajdziecie. Przeszkodą może być język - strona panów z nad Sekwany.
STRONA

=================

Airwarfare
Fajna angielskojęzyczna stronka o simach - następca niedziałającego już serwisu Mudmovers. Informacje, pomoc, triki, taktyka, programy etc.
STRONA

==================

Strona o IL-2 Sturmovik & Forgotten Battles by YoYo
Stronka bratniego forumowicza o chomikach i nie tylko. Fajne teksty, aktualne newsy, kampanie, misje, trochę skinów.
STRONA|TEMAT

==================

*I/KG200 Homepage
Fajna polska stronka - ciekawe i jajcarskie teksty, teoria latania etc. Nowa szata graficzna i zaktualizowana zawartość.
STRONA

==================

Dywizjon 306
Strona Polskiego Wirtualnego Dywizjonu 306. Dział download i różne takie.
STRONA

==================

DriverHeaven.net
Stąd można zassać sterowniki do grafy i nie tylko - najnowsze i te starsze.
STRONA

==================

Omega Drivers
Tu można znaleźć zmodyfikowane przez jednego pana stery do grafy, przez wielu uważane za lepsze od oryginalnych.
STRONA

DOKUMENTACJA

Manual
Instrukcja do iłka FB. po polsku i angielsku.
PLIK

==================

777 AVG WWII Maps
Mapy do nawigacji w formacie .pdf.
STRONA

==================

Printable Grid Maps @ Airwarfare
Mapy do nawigacji tym razem w formacie .gif.
STRONA

==================

Mapy nawigacyjne do IŁ2
Na stronie kolegi Shermana znajdziecie mapy do nawigacji w formacie .jpg.
STRONA

==================

B-25 Level Bombing Guide by AWL_Spinner
O bombieniu z Mitchella, użycie celownika etc. txt, filmy jakieś i w ogóle.
STRONA|

==================

RAF Gunnery School
Wojenna instrukcja strzelecka RAFu. W wątku znajdziecie jej niemiecki odpowiednik wraz z komentarzem.
PLIK|TEMAT

==================

FB Engines
Ciekawy .pdf z informacjami o silnikach samolotów w iłku FB - zalecane obroty, prędkości startu i lądowania, osiągi etc.
PLIK

==================

IAS/TAS
Tabelka, z której - znając wysokość lotu i prędkość przyrządową - można odczytać prędkość rzeczywistą. Przydaje się przy bombardowaniu i nawgacji. Więcej: w tematach o bombardowaniu na forum.
PLIK albo PLIK|TEMAT o Ju-87|TEMAT o He-111|TEMAT o He-111|TEMAT o He-111

==================

ias-tas by kaa
Podobna do poprzedniej tabelka, którą kiedyś zrobiłem w excelu, nieco gęstsza: prędkości z dokładnością do 10 kph, wysokości - do 250 m (w tej powyżej odpowiednio 50 i 500)
PLIK

==================
Chcesz coś dodać, znalazłeś fajny sznurek? Może coś link nie działa? Odezwij się!
==================
udział wzięli:
piotrek z., Siara, Yoyo, KosiMazaki, Josiv, Loku, Rafal, Madog, Leszek957, Sherman...
==================

BE SURE TO HAVE FUN
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2006, 12:03:24 wysłana przez KosiMazaki »

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2004, 16:39:17 »
Akcja "Wilekie sprzatanie topiku" zakonczona powidzeniem. Prosze osoby majace ciekawe linki o zamieszczanie tego tak jak robi Kaa bez zbednej dyskusji zeby bylo jasno, milo, czytelnie i konkretnie. Mozna tez podsylac linki Kaa ktory bedzie sam dopisywal.
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

Offline Sherman

• *
  • 1. Pułk Lotniczy, 2. Eskadra Wywiadowcza, 105.WPŚB
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 13, 2005, 16:10:28 »
Mapy nawigacyjne do IŁ2 Sturmovik Forgotten Battles
Moja stonka, znajdziecie na niej mapy do IŁa. Na polskich darmowych serverach Republiki, a więc mimo ograniczonego godzinnego transweru szybko i przyjemnie  :D  

Dziękuję  8)
Nie przepuszczą żadnej owcy,
Z drugiej chłopcy wywiadowcy.

Offline Josiv

• *
  • Zerstörer
    • http://www.kg200.zary.com.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 14, 2005, 00:48:11 »
Dziwne sherman ze ci sie chcialo te mapy mozna zdobyc z 2 zrodel
http://www.airwarfare.com/Sims/FB/fb_maps.htm
i ze strony avg777 na amtej stronie jest link na dole.
No ale zawsze mic milo wlasne zrodlo, dobra robota.

[ Dodano: Nie Lip 17, 2005 11:47 pm ]
==================

IAS/TAS
Link dzialajacy, plik z fb
PLIK

edit: aktualizacja linku
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2005, 15:55:14 wysłana przez Josiv »
_____ | _____             █▀ ██ ▀█▀      ORLIK
 _\__(o)__/_                   ▼             /
      ./ \.                www.eagles.pl ---
Graf -1973-†2006 ..ó?o........ó?o.ó?oó?o...

Offline Sherman

• *
  • 1. Pułk Lotniczy, 2. Eskadra Wywiadowcza, 105.WPŚB
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 09, 2005, 21:23:17 »
IL2hk

http://www.virtualpilots.fi/en/files/il2fb/il2hk.zip

Program jest malutki, zajmuje 21kb. Rozpakowuje się go w głównym katalogu iła i potem do odpalania gry używa się pliku il2hk.exe

Jako ciekawostkę odszyfruję nazwę, hk to skrót od hakaristi, czyli swastyka po fińsku (ależ ja jestem mądry, no nie? :mrgreen: )
Nie przepuszczą żadnej owcy,
Z drugiej chłopcy wywiadowcy.

Siara

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 09, 2005, 23:09:39 »
a nie prosciej stary zwykly hakenkrojc? :lol:

andrzej

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 17, 2005, 19:18:15 »
Przepraszam, że się wtrącam, ale chyba dawno Kaa nie aktualizowałeś tego postu. Wiele sznureczków jest nieczynnych. Na jednym sypią się jakieś cudaki. Strona Airwarfare jest chyba nieczynna, bo nie widzę nic nowego od bodajże 7 dni. Mój angielski jest denny, ale wydaje mi się, że są tam również programy do tworzenia misji. Może są dobre to również można wciągnąć je do listy.
Pozdrawiam serdecznie.
Andrzej
PS. Blaszak złożony, śmiga jak "maluch" po autostradzie. Gra scalona do wersji 4.02m. Wszystko działa. Jeszcze raz dziękuję za bezcenne rady.

kaa

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 17, 2005, 22:24:25 »
nie chcę, żeby to zabrzmiało nieładnie, ale powiem tak: jak mi podeślesz nowe linki to chętnie posta zaktualizuję. mógłbyś chociaż wskazać, które konkretnie sznurki nie działają, bo sprawdzać wszystkich mi się zwyczajnie nie chce... ;)

poza tym nie wiem za co przepraszasz - zwróć uwagę na końcowe wiersze pierwszego posta, ile osób wzięło udział w tworzeniu tego tematu. nic nie stoi na przeszkodzie, by go równie kolektywnie wzbogacić i zaktualizować.

ja tego w dającej się przewidzieć przyszłości sam na pewno nie zrobię. z braku czasu, wiedzy i ochoty. po prostu iłowego światka od pewnego czasu zbyt dokładnie nie śledzę, a w wolnych chwilach zgłębiam - z pomocą konrafowego forum - flight simulator 2004. :)

andrzej

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 18, 2005, 16:55:47 »
To zupełnie zmienia postać rzeczy. Linków nie podeślę, bo jak pisałem nie znam angielskiego i mógłbym się porządnie wygłupić. Po prostu wydawało mi się, że na stronie Airwarfare są programy do tworzenia nowych misji.
Teraz linki które nie działają:
UberQuick Mission Generator- działa tylko pierwszy.
Ił 2 Missions - wieszają się jakieś cudaki.
Szkoda, że wielu wartościowych ludzi odchodzi od Ił-ka. Jednak życia i czasu nie da się powstrzymać.
Serdecznie pozdrawiam.
Andrzej

kaa

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 18, 2005, 18:04:44 »
Cytat: andrzej
UberQuick Mission Generator- działa tylko pierwszy.

po prostu zmieniła się wersja programu a tym samym nazwy plików - zaktualizowałem
Ił 2 Missions - wieszają się jakieś cudaki.

do tego i kilku innych linków dodałem odpowiednią informację, a jak ktoś znajdzie działające linki to nie omieszkam ich tu umieścić
wydawało mi się, że na stronie Airwarfare są programy do tworzenia nowych misji

na Airwarfare jest mnóstwo towaru dlatego uznałem, że wystarczy sam link do strony i niech ludzie sami tam sobie wynajdują interesujące rzeczy - jeśli uznasz, że coś stamtąd jest wybitnie warte polecenia, to możesz podesłać sznurek z komentarzem albo np. założyć wątek o tym
Szkoda, że wielu wartościowych ludzi odchodzi od Ił-ka.

no dzięki za uznanie. iłek - cóż... lubię zgłębiać gry, a aktualnie więcej do zgłębienia mam w fs9 (na tapecie procedury ifr), następny w kolejce jest f4/af. iłek ma sens tylko online, ale te nieprzespane noce za bardzo rozbijają życie. :lol:

andrzej

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 18, 2005, 18:31:23 »
Teraz wszystko jest jasne. Dziękuję za szybką interwencję.
PS. Widzę jednak, że sentyment i stara miłość nie rdzewieje.
Pozdrawiam-Andrzej

kaa

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 18, 2005, 18:48:17 »
spoko. dodałem jeszcze linka do instrukcji na wiki (il-2 ccm) i poprawiłem adresy wątków na forum

bassy

• Gość
Odp: Przydatne linki i programy
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 07, 2006, 09:40:18 »
Witam!

Jak zadziałać, by swastyki z 1l2hk działały w necie, tzn by il2 fb ae odpalał się ze skrótu il2hk.
Mam nadzieję,że nikogo nie poraziła naiwność pytanka!
                                                 Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów!

« Odpowiedź #13 dnia: Maj 07, 2006, 09:52:23 »
Zmień nazwę pliku il2hk.exe na il2.exe lub il2fb.exe .  Nie wiem za pomocą którego startuje iłek, przy pośrednictwie Hyperlobby. Ale pewny nie jestem, czy zadziała. Mocno zalecany wcześniejszy backup w/w plików !
Wódka to śmierć, ale polski lotnik śmierci się nie boi...

Offline Marcinos

• *
  • Kierowca bombowca
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 07, 2006, 10:52:17 »
A nie lepiej użyć Il2 MAT ? Bardzo fajny program podmieniający wszystkie oznaczenia na "bardziej zużyte" oraz dodaje swastykę (w 3 rozmiarach  :020:)
http://www.leigh-kemp.pwp.blueyonder.co.uk/MATfiles.htm
Fighter pilots make movies, bomber pilots make history, but everything depends on mechanics.