Autor Wątek: Patche, dodatki i gra przez internet... Il-2, FB, AEP, PF. [UPDATE 29.08.2006]  (Przeczytany 170887 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kaa

  • Gość
Il-2 Sturmovik = IL-2
Il-2 Sturmovik: Forgotten Battles = IL-2:FB albo FB
Ace Expansion Pack = AEP
Pacific Fighters = PF

------------------------

PATCHE i WERSJE
Oficjalne, darmowe patche

----- IL-2 -----

:!: najnowsza i ostateczna wersja gry Il-2 Sturmovik to 1.2 (najpierw zainstaluj 1.1)

:!: wersja 1.2ov różni się od 1.2 jedynie udostępnieniem komunikatów radiowych do edycji

-> uaktualnienia dostępne TUTAJ

----- FB -----

:!: najnowsza i ostateczna wersja gry Il-2 Sturmovik: Forgotten Battles to 1.22 (najpierw zainstaluj 1.21)

-> uaktualnienia dostępne TUTAJ

----- AEP -----

:!: najnowsza i ostateczna wersja dodatku Ace Expansion Pack do gry Il-2 Sturmovik: Forgotten Battles to 2.04 (najpierw zainstaluj 2.01)

:!: dodatek Ace Expansion Pack można instalować na Il-2 Sturmovik: Forgotten Battles w dowolnej wersji - nie trzeba patch'ować gry przed instalacją dodatku.

:!: wrzucenie patch'a do Ace Expansion Pack na samą grę Il-2 Sturmovik: Forgotten Battles (przy braku zainstalowanego dodatku Ace Expansion Pack) nie przyniesie pożądanego efektu.

-> uaktualnienia dostępne TUTAJ

----- PF -----

:!: najnowsza darmowa poprawka do gry Pacific Fighters to 4.04 (najpierw zainstaluj 3.03, 4.01, 4.02 i 4.03), ale jest jeszcze oficjalny płatny dodatek Pe-2, czyli wersja 4.05.

:!: Podczas gry online najczęściej (o ile nie wyłącznie) spotykana jest połączona instalacja (ang.: merged install) FB, AEP i PF w najnowszej wersji.

:!: Pacific Fighters można instalować na Il-2 Sturmovik: Forgotten Battles (czyli do tego samego folderu) z dodatkiem Ace Expansion Pack w dowolnej wersji (nie trzeba patch'ować FB i AEP przed instalacją PF).

:!: Patch'e odpowiednie dla połączonej instalacji są oznaczone literą 'm' (od "merged") na końcu (np. 4.04m).

:!: Przebieg połączonej instalacji: FB + AEP + PF + 3.03m + 4.01m + 4.02m + 4.03m + 4.04m + Pe-2

-> uaktualnienia dostępne TUTAJ

-> Oficjalny No-CD do PF - TUTAJ. Po wrzuceniu tego pliku rts.dll do folderu gry i ubi.com nie trzeba więcej wkładać płyty przy uruchamianiu.

------------------------

Il-2 Sturmovik i seria Il-2 Sturmovik: Forgotten Battles (wraz z Ace Expansion Pack i Pacific Fighters) to oddzielne, niezależne i niekompatybilne gry.

==============================

DODATKI 3RD PARTY
Płatne, nieoficjalne dodatki

:!: Dodatki "third party" jak sama nazwa wskazuje tworzone są przez "osoby trzecie" czyli firmy niezależne od autorów gry.

:!: Zawierają nowe kampanie, misje i odprawy przed nimi, malowania maszyn...Przeznaczone są głównie do gry "samotnej", w pojedynkę (offline).

:!: NIE zawierają nowych samolotów, map, modeli lotu, uszkodzeń ani niczego co wymagało by ingerencji w skrukturę gry. Z tego powodu nie powinny stwarzać problemów z kompatybilnością podczas gry sieciowej.

:!: NIE zmieniają wersji gry.

:?: Wymienię linki do znanych mi dodatków wg firm je tworzących - jeśli lista okaże się niekompletna, proszę o informację.

----- GMX Media -----

:arrow: Combat Over Europe

----- Just Flight -----

:arrow: Battle Over Europe

----- Matrix Games -----

:arrow: Operation Barbarossa

:arrow: Case Blue

:arrow: The Last Days

:arrow: Banzai!

==============================

GRA PRZEZ INTERNET

szukać przeciwników i grać można na Ubi.com (nie próbowałem, ale chyba nie ma specjalnie o czym mówić...) albo na HyperLobby (klient dostępny TUTAJ).

------------------------

znając IP Hosta (tego_który_stawia_serwerek) można łączyć się bezpośrednio z nim ('Join Online Game' w grze).

------------------------

żeby połączyć się i grać, trzeba mieć tą samą wersję gry, co Host, czyli - przeważnie - najnowszą.

------------------------

Firewall może przeszkadzać - trzeba odpowiednio go ustawić albo po prostu wyłączyć (co jednak nie jest zalecane) na czas gry.

------------------------

do gry wykorzystywany jest port UDP 21000 - posiadacze routerów powinni go odpowiednio przekierować.

==============================

BE SURE TO HAVE FUN
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2006, 14:19:52 wysłana przez KosiMazaki »

Romanov

  • Gość
Patche, dodatki i gra przez internet... Il-2, FB, AEP, PF.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2005, 13:40:47 »
Witam
niby wszystko jasne ale..... mam pytanie
mająć IŁ 2 FB i Ił2 PF nie da sie tego razem zainstalować bez tego dodatku Ace Expansion Pack ?

i czy na polskich serwerach gra sie sie na czystej PF ?
nigdy wczesniej nie grałem online wiec stąd te pytania  :)

kaa

  • Gość
Patche, dodatki i gra przez internet... Il-2, FB, AEP, PF.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2005, 14:18:12 »
Cytat: Romanov
mająć IŁ 2 FB i Ił2 PF nie da sie tego razem zainstalować bez tego dodatku Ace Expansion Pack ?


nie


Cytat: Romanov
czy na polskich serwerach gra sie sie na czystej PF


raczej nie

kongking

  • Gość
Patche, dodatki i gra przez internet... Il-2, FB, AEP, PF.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 20, 2005, 12:43:33 »
Ewentualnie wiekszosc patch mozecie znalesc w
Hangarze JG300

scroller

  • Gość
Patche, dodatki i gra przez internet... Il-2, FB, AEP, PF.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2005, 10:04:05 »
A wie ktoś może jak można grać w AEP 2.04 przez Hyper Lobby przez neta nie mając Pacific Fighters. (zawsze wyskakuje mi że mam nieprawidłową wersję gry).

kaa

  • Gość
Patche, dodatki i gra przez internet... Il-2, FB, AEP, PF.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2005, 10:09:17 »
Cytuj
żeby połączyć się i grać, trzeba mieć tą samą wersję gry, co Host, czyli - przeważnie - najnowszą.

scroller

  • Gość
Patche, dodatki i gra przez internet... Il-2, FB, AEP, PF.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 06, 2005, 16:36:21 »
Tyle to i ja wiem ale Pacific Fighters nigdzie dostać nie mogę

kaa

  • Gość
Patche, dodatki i gra przez internet... Il-2, FB, AEP, PF.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 06, 2005, 16:42:40 »
z Twojego poprzedniego posta wynika, że nie zrozumiałeś przytoczonego zdania.

na wszelki wypadek wyjaśniam jeszcze raz: komunikat wyskakuje bo masz inną wersję niż host, a masz mieć tą samą, czyli musisz znaleźć hosta z AEPv2.04 (lub sam hostować dla innych z AEPv2.04).

innymi słowy: jak znajdziesz sobie serwer AEPv2.04 to pograsz, jak nie znajdziesz - nie pograsz. proste.

może wśród ludzi na forum są grający na tej wersji, może zdażają się na HL, może - na UBI. poszukaj. popytaj.

scroller

  • Gość
Patche, dodatki i gra przez internet... Il-2, FB, AEP, PF.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 10, 2005, 15:29:03 »
Tak więc pytam forumowiczów kto gra w AEP ba na HL nikogo nie znalazłem. I jeszcze coś czy można nie odpalając gry dowiedzieć się (z HL) jaką wersje ma host  :?:

kaa

  • Gość
Patche, dodatki i gra przez internet... Il-2, FB, AEP, PF.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 10, 2005, 15:32:00 »
Cytat: scroller
Tak więc pytam forumowiczów kto gra w AEP ba na HL nikogo nie znalazłem.


to lepiej zapytaj poza tym wątkiem, bo tu dużego ruchu raczej nie ma.


Cytat: scroller
czy można nie odpalając gry dowiedzieć się (z HL) jaką wersje ma host?


z opisu serwera... jeśli host był łaskaw napisać. ktoś stawiający coś nietypowego, jak AEPv2.04 pewnie się pochwali w opisie, natomiast PFv3.04 mogą nie być podpisane...

Angelripper

  • Gość
Patche, dodatki i gra przez internet... Il-2, FB, AEP, PF.
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 23, 2005, 21:21:35 »
Na HL jest jeden serwer w wersji 2.04 Trollville 2.04 ale nie zawsze jest aktywny..

Zozo

  • Gość
Patche, dodatki i gra przez internet... Il-2, FB, AEP, PF.
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 26, 2005, 20:49:10 »
Cytat: scroller
Tak więc pytam forumowiczów kto gra w AEP ba na HL nikogo nie znalazłem

Tak sie sklada, ze ja tez mam AEP'a bez PF. Mozemy polatac tylko ze musialbys postawic serwer bo ja raczej nie dam rady:)
Jeszcze jedno...moj poziom pilotazu pozostawia wiele do zyczenia :) - zaczalem grac 4 dni temu  :wink:

sikju

  • Gość
Patche, dodatki i gra przez internet... Il-2, FB, AEP, PF.
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 27, 2005, 12:06:53 »
ja mam jedno pytanie po zainstalowania pacza 4.01m zaczelo mi znosic samolot na prawa strone strasznie uciazliwe przy starcie i troche w czasie lotu nie jest to wina jojstika bo problem nie wystapil tylko u mnie no i bez jojsticka tez to sie robi. mial ktos ten problem lub wie jak go usunac? kalibracja joja tez jest ok bo sprawdzalem 100 razy.

anybady help?  :566:

Offline F. von Izabelin

  • *
  • Prawy człowiek lewicy
    • CMHQ Flying Circus
Patche, dodatki i gra przez internet... Il-2, FB, AEP, PF.
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 27, 2005, 12:11:44 »
kręci ci sie smigło. (moment obrotowy silnika, mocno zwiększony w 4.01m wz. 3.04m
musisz trymować samolot na drugi bok, albo trzymać joy.
latanie na mniejszej mocy tez pomaga.
Chociaż kroczę Dolina Śmierci,
zła się nie uleknę...
bo lecę na 6 kaflach i się wznoszę...

sikju

  • Gość
Patche, dodatki i gra przez internet... Il-2, FB, AEP, PF.
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 27, 2005, 12:20:07 »
czyli to nie bug? bo praktycznie czasem uniemozliwia to normalne latanie :/