Autor Wątek: Nasze modele  (Przeczytany 79969 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kaa

• Gość
Nasze modele
« dnia: Maj 09, 2005, 20:50:23 »
na początek - znany być może niektórym z mojej stronki - modelik Hs-129B-3, 1/72 Italeri, ukończony jakoś tak w pierwszym kwartale A.D.2003. wykonany prosto z pudełka, przestawia maszynę testową z armatą PAK 40 (?) kal. 75mm z Erpöbungstelle w Travemunde z 1944 roku. jedyną "przeróbką" było nawiercenie otworów hamulca wylotowego armaty. kamuflaż i żółte znaki identyfikacyjne malowane aerografem z maskowaniem taśmą, ślady, brudy i detale - pędzelkiem, wszystko - farbami olejnymi Humbrola i ModelMastera. gdzieniegdzie delikatnie zaczerniłem linie podziału - to takie moje pierwsze próby zrobienia z nimi "czegoś". nie użyłem tu lakieru bezbarwnego ani żadnych płynów do kalkomanii - widać jak się srebrzą. fotki robione były w domu bez lampy, nieco potem odżółcone w na kompie.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2009, 12:55:20 wysłana przez KosiMazaki »

Siara

• Gość
nasze modele
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2005, 12:11:45 »
ja mam pare ukonczonych z czasow jak sie nie uzywalo wyszukanych sprzetow modelarskich jak u dziadka w warsztacie :wink:
Jednym z nich jest model motocykla Zundapp 750 w skali 1-9.

przod
tyl
gora
prawa strona

wiem ze jest pare szczegolow ktore sie rzucaja w oczy/np-swiecace spodnie :lol: /ale moze sie za niego wezme jak mnie vena nawiedzi znowu.

alex.stela

• Gość
nasze modele
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2005, 15:41:53 »
Motocykl świetny, ale czy to aby nie temat na inny dział? W tym wątku miały być chyba samoloty z II w.ś.  :wink:

Tak tylko pytam, bo Ordnung Muss Sein  :roll:

kaa

• Gość
nasze modele
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2005, 19:08:16 »
jak będzie więcej modeli to się będziemy martwić o działy.

Siara motorek git. fajne są te wszystkie duperele którymi jest poobwieszany. tylko za czysty, szczególnie koła. no i gęba germańca jakaś taka szara się wydaje... jakie to ma wymiary (model)?

Siara

• Gość
nasze modele
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2005, 00:49:39 »
Cytat: alex.stela
W tym wątku miały być chyba samoloty z II w.ś.

nigdzie nie jest to napisane-chyba ze czytac po polsku juz sie oduczylem

Cytat: kaa
za czysty, szczególnie koła. no i gęba germańca jakaś taka szara się wydaje

ano za czysty.Rekojesc tluczka jest czarna,paski sa czarne zamiast skurzane,opony nowki...itp,itd/mowilem ze do poprawki-robilem go 6 lat temu/
Cytat: kaa
jakie to ma wymiary

dlugosc 26 cm

Boba Fett

• Gość
nasze modele
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 13, 2005, 07:51:00 »
Zaprawde powiadam Wam, piekne te modele :)

Molnar

• Gość
nasze modele
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 13, 2005, 12:12:37 »
Zundapp 750 taki zysty bo z fabryki wyjechał a na motorze siedzi.... Siara  :mrgreen:

A ja do pary z modelem Kaa mam Ju-87G z 2-ma odkurzaczami :wink:
1/72 Academy w zimowym malowanku, gotowy ~ 85%

kaa

• Gość
nasze modele
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 13, 2005, 12:38:36 »
hmm... a brak konkretów o moim modelu to mam interpretować jako "chapeau bas, nie mam pytań" czy też raczej "stary, szkoda gadać..."  :roll:  :lol:  :wink:

nasze modele
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 13, 2005, 13:48:50 »
alex.stela napisał/a:
W tym wątku miały być chyba samoloty z II w.ś.

nigdzie nie jest to napisane-chyba ze czytac po polsku juz sie oduczylem

Jeśli nie tylko samoloty to ja dorzucę coś swojego. Niestety zdjęcia nie są dobrej jakości bo robione z kamerki internetowej, aparatem nie dysponuję :?

To oczywiście SdKfz. 232 Tamyii:

Siara

• Gość
nasze modele
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 13, 2005, 20:46:51 »
Kaa-moje zdanie znasz-nie raz juz rozmawialismy na ten temat/ostatnio jak walczyles z wielokrotnym malowaniem Zerka :lol: /Powtorze wiec-jezeli ktos maluje samolot 6 razy i ciagle jest niezadowolony to musi byc perfekcjonista.Dla mnie super :wink:
A co do modelu Piotrka-ciezko stwierdzic bo jakosc zdjec jest kiepska-ale przynajmniej ilosc brudu jest zadowalajaca :D
Fajny modelik.

kaa

• Gość
nasze modele
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 13, 2005, 23:45:07 »
thnx Siara-san, Reisen ma już preshading i jest coraz bliżej ukończenia, choć w między czasie padł mój dzielny Aztek i teraz mam (p)Iwatkę. :D

ale dalej interesują mnie wszelkie opinie. a temu Sd.Kfz. to bym chętnie się bliżej przyjrzał.  8)

nasze modele
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 14, 2005, 17:13:52 »
A oto próbki moich wypocin,wszystkie są kartonowe w skali 1:33

Siara

• Gość
nasze modele
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 14, 2005, 17:51:52 »
now thats what you call the collection-wow :shock:

Boba Fett

• Gość
nasze modele
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 14, 2005, 18:18:06 »
Loku, witam bratnia dusze :) juz myslalem ze jestem sam ze swym kartonem ;) Piekna kolekcja ! Niestety, moje zainteresowania obracaja sie wokol pojazdow i maszyn latajacych szybciej niz 300 km/h  :lol: Chodz lezy tez Ka-50, kupiony kiedys przypadkiem :)
Naprawde Wspaniale modele !

Pozdrawiam
 :564:

kaa

• Gość
nasze modele
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 14, 2005, 18:28:03 »
misz masz się zrobił z lekka... więc zmieniłem tytuł wątku, co by wyglądało, że to odgórnie zaplanowane było. ;)

Loku... kopara opada.  8)

odpowiesz mi teraz kilka pytań. :twisted:
zabezpieczasz jakimś lakierem te modele? z czego robisz oszklenie? czy wirniki się kręcą? i czy są w całości z kartonu (os, piasta, łopaty)? i co to za ruska tandemowa kobyła tam jest?