Autor Wątek: Niespotykane i rzadkie zdjęcia wsp. samolotów wojskowych  (Przeczytany 205489 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline John Cool

• Global Moderator
    • http://www.rsp.prv.pl
Odp: Niespotykane i rzadkie zdjęcia wsp. samolotów wojskowych
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 23, 2005, 12:34:38 »
To coś takiego jak jeden z samolotów Su-7B (S-25) z rakietowymi przyspieszaczami.

МАССАНДРА: "Микоян Артём Славный Сын Армянского Народа Дарит Радость Авиаторам".

Kiedy natkniemy się na pole minowe, nasza piechota przeprowadza atak dokładnie tak, jakby go tam nie było. Gieorgij Żukow (1896-1974)

Schmicht

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 24, 2005, 21:53:15 »
Cytat: sokolwrc
Może to was zainteresuje Wink

http://prototypes.free.fr/vtol/vtolde/f100-boost_01.jpg

Kolejna próba stworzenia samolotu krótkie startu :wink:. Fajna fotaka :)!

Boxster

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 26, 2005, 21:24:13 »
Stalowy rumak (Mig-25) i jego Pan.

Z lekka wypatroszony, ale za to wzmocniony taśmą kokpit Mig-a 25. Ruskie patenty rox!  :mrgreen:

« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 28, 2005, 00:33:48 »
Cytat: Boxster

Z lekka wypatroszony, ale za to wzmocniony taśmą kokpit Mig-a 25. Ruskie patenty rox!  :mrgreen:

[

Możesz mnie obśmiać, jeżeli jestem w błędzie, ale gdzie widzisz taśmę? Byc może jest późno i percepcja mi siada, ale taśmy nie widzę.

Boxster

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 28, 2005, 00:39:52 »
Eh... mi się na szybko wydawało, że to "białe" to jakiś rodzaj taśmy... widać, że tu nie kuleje Twoja percepcja, a chyba moja...  :wink:
Pozdro!

« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 28, 2005, 00:55:47 »
Śpieszę wyjaśnić co to jest "to białe".

Jest to kawałek plastiku po którym łatwo pisze się ołówkiem, w zasadzie są to dwa kawałki połączone zawiasem i otwierane w sposób jaki widać na zdjęciu. Dodatkowa sprężynka ułatwia odchylenie się ruchomej części.
Na tym plastiku technik zapisuje punkty zaprogramowanej w systemie trasy, kryptonimy radiolatarni, nastrojone RSBN-y, itp. Taki rodzaj "zewnętrznej pamięci". Całkiem poręczne w użyciu, nie trzeba szukać karteczek o odpowiednim formacie.

Pozdrawiam

Boxster

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 28, 2005, 02:06:40 »
@Toyo
Eh... aż taki nOOb to nie jestem. Mi raczej chodziło o ten długi biały pasek na środku kokpitu oraz ten mały, biały fragment (przerwany w poziomie) w górnej części szczeliny.

« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 28, 2005, 11:08:43 »
No taa, jednak późna pora dała o sobie znać, dałem do pieca.
No cóż pasek na środku też ma swoje wytłumaczenie, jest to linia centralnego położenia drążka sterowego. W pozycji neutralnej drążek powinien pokrywać się z tą właśnie linią patrząc z pozycji pilota.
Te małe zaś, no cóż do czegoś pewnie służą, wyglądają jak punkty kontrolne mocowania środkowej części tablicy przyrządów.

« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 29, 2005, 06:52:14 »
Cytat: Toyo
wyglądają jak punkty kontrolne mocowania środkowej części tablicy przyrządów.

Świetny eufemizm.
Gdybyśmy (w JW 5401 Modlin - późne lata siedemdziesiąte), zostawili samolot w takim stanie, to szef eskadry technicznej wpakowałby nas do Orzysza.
Leszek

Schmeisser

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 29, 2005, 07:08:41 »
W ruskich samolotach, współczesnych  dodam, niezmiennie mnie fascynuje równoległe występowanie obok siebie technologi anno domini 1941 oraz technologii 'o kilka lat naprzód względem tego co mają konkurenci'. Taki Mig-25, jednoprzepływowe silniki z innej bajki, monitorowane wskaznikami z 10% tolerancją błędu odczytu , zapewne odziedziczoną po jakimś wczesnym produkcie firmy VDO  :twisted:
Płatowiec z materiałów należących do grupy cenowej o nazwie 'kwoty absurdalne', z kokpitem który pod względem czytelności i ergonomi przegrywa z fw-190 w przedbiegach.

Cięzko mi zrozumieć dlaczego wydając n miliardów rubli na stworzenie maszyny która by deklasowała wszystko co istnieje , nie dopłacą 1 % więcej na 'wykończenie detali'

...ja wiem , to ma latać a nie byc podziwiane, a pozatym do wszystkiego można się przyzwyczaic

Offline Kusch

• Global Moderator
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 30, 2005, 19:48:36 »
Cytat: Schmeisser
z kokpitem który pod względem czytelności i ergonomi przegrywa z fw-190 w przedbiegach.

Pewien Amerykanski pilot,który miał okazję testować Miga-29 powiedział,że "trzeba być ośmiornicą,żeby obsługiwać ten kokpit w walce"  :)

Boski widok

Kokpit Vigena JA-37D,chyba po lekkiej modernizacji?

Widok na "pracujący" MFD Mirage 2000C,dość mało spotykany widok.

"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie"

http://img90.imageshack.us/img90/9643/klmd5.jpg

Offline Ros

• *
  • Uziemniony
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 30, 2005, 19:52:23 »
Koledzy to chyba Śmocy używają żeby znaleźć takie fajne zdjęcia :D
Though I fly through the Valley of Death I shall fear no Evil for I am at 80,000 feet and climbing
36 Quai des Orfevres

Offline Sundowner

• *
  • Chasing the sunset
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 30, 2005, 20:50:12 »
Widok przez HUD w F-14A:

Suncom Raptor #SF64030539
Thrustmaster HOTAS Cougar #16348

Offline John Cool

• Global Moderator
    • http://www.rsp.prv.pl
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 30, 2005, 23:19:05 »
Obraz transmitowany z dziennego systemu optyczno-TV 1-251 Szkwał, na przednim panelu przyrządów w Ka-50.

МАССАНДРА: "Микоян Артём Славный Сын Армянского Народа Дарит Радость Авиаторам".

Kiedy natkniemy się na pole minowe, nasza piechota przeprowadza atak dokładnie tak, jakby go tam nie było. Gieorgij Żukow (1896-1974)

Schmeisser

• Gość
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 02, 2005, 10:24:09 »
Pewien Amerykanski pilot,który miał okazję testować Miga-29 powiedział,że "trzeba być ośmiornicą,żeby obsługiwać ten kokpit w walce"

Pewnikiem jakiś Agro-fighter   8)  8)  8)  :mrgreen:

Porażająca jest różnica jakości tapicerki  oraż sposób aranżacji wnętrza w takim Vigenie  w porównaniu do Miga