Autor Wątek: Imprezy modelarskie.  (Przeczytany 9005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Waylander

• Gość
Imprezy modelarskie.
« dnia: Lipiec 12, 2005, 15:13:52 »
SEKCJA MODELARSKA AEROKLUBU ZIEMI PILSKIEJ zaprasza na zlot modelarski Piła 2005 w dniach 13-14 sierpnia. Zeszłorocznych zlotowiczów chyba nie trzeba specjalnie namawiać na przyjazd, ci którzy jeszcze nie byli niech żałuja w końcu to jedna z wiekszych imprez w kraju Tutaj sa fotki z roku 2004 Jak co roku możemy sie spodziewać dobrej organizacji, można spokojnie latac drogimi modelami ponieważ jak na każdym porzadnym zlocie obowiazuje zasada zdawania nadajników wiec nie ma możliwosci zakłócania kanałów. Do dyspozycji zlotowiczów jest duże lotnisko (teren trawiasty jak również bardzo szeroki asfaltowy pas startowy) warunki wręcz idealne dla modelarzy.

Więcej info na stronie

Będzie się działo  :D

[ Dodano: Sob Sie 13, 2005 8:46 am ]
No dobra ludziki, jedzie ktoś? Ja tylko teraz wciamam śniadanie i mnie nie ma kilka dni  :twisted:

[ Dodano: Pon Sie 15, 2005 8:34 pm ]
Fotosy na http://www.dariuszmular.com/index.html ze zlotu w modelarzy RC w Pile. Fotki robione przeze mnie załączę później.

[ Dodano: Wto Sie 16, 2005 2:45 pm ]
No dobra. Czas załączyć pare fotosów ze zlotu modelarzy RC w Pile.

Extra 330. Duuuziii samoljet. Duuuziii silnik :D Silnik około 230 cm3 ( nie  pamiętam )

P-51 Mustang.

Tutaj Mustang polujący na betonowe krety. Nie widziałem jak to sie stało ale usłyszałem jak po asfalcie kołpakiem szoruje  :mrgreen:

Ktoś chce tapetkę z Mustangiem? :D

Flota wodolotów.

Cata(ry)linka :D

Tapetka z Cata(ry)linką?

Cessna która fligała i gwizdała jak sprężarka od mietka. Robiła wrażenie. Tez kołpakiem po asfalcie zaryła przy lądowaniu ale nie zdążyłem tego złapać.

Oldtimer :D Poczciwy Fokker.

Yak ileś tam. Był do sprzedania. Ktoś chętny? Mam wszystkie dane na jego temat :D

Fun Flye.

Mistrz nad mistrzami. W powietrzu było kilka samolotów. Jak zagwizdał silnik odrzutowy to wszyscy w pośpiechu lądowali. Jeden modelarz stał z fotoradarem i prędkość jego wynosiła 294 km/h  :shock:

Inne samoloty.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2013, 08:03:50 wysłana przez KosiMazaki »

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
Imrezy modelarskie.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 16, 2005, 14:52:58 »
No całkiem fajne cacka ;] nie bede mówił który mnie się podoba.
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

tomek1988

• Gość
Imrezy modelarskie.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2005, 11:24:25 »
Faajne... Ale czemu nie ma żadnego Mietka :wink: .

Waylander

• Gość
Imrezy modelarskie.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2005, 11:47:02 »
No nie wiem czemu :) Wiem tylko że na drugi dzień latały warbirdsy typu spitfrajer, rata itp. A mnie akurat nie było :cry:

Odp: Imrezy modelarskie.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2005, 12:43:09 »
V Ogólnopolski Festiwal Modelarstwa 

26-27 listopada 2005, Łódź, Hal Sportowa, ul. Ks.I. Skorupki 21
PFS_milo

Offline Rola

• *
  • 9/39 & R'n'R
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 03, 2005, 10:34:32 »
XX Ogólnopolski Przegląd Modelarstwa Redukcyjnego

organizuje
Muzeum Techniki w Warszawie (Pałac Kultury i Nauki) oraz Klub Miłośników Modelarstwa Redukcyjnego "Pancelot"

Rozpoczęcie dziś, 3 grudnia 2005 r. o godzinie 12:00, trwać będzie do 29 stycznia 2006r.

Zapraszam wszystkich serdecznie, albowiem przygotowaliśmy z okazji przeglądu prezentację multimedialną, promującą projekt "Wrzesień 1939" oraz "Rajdy i Rekordy". Zobaczycie nasze "erwudziaki" w locie itp.

Strona WWW Muzeum Techniki:
www.muzeum-techniki.waw.pl
"Każdy kilogram nowego samolotu szczególnym dobrem Narodu"

Offline =OPS=boski qrdl logos

• Global Moderator
    • tanksim.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 03, 2006, 20:51:29 »
EUROPA STAR CUP
ZAWODY KLASY GIGANT I MAKIET (F4C-F4C-X) BYDGOSZCZ
(30 czerwca-2 lipca piątek, sobota, niedziela)
Organizatorem imprezy jest "Fundacja Wiatraczek" walczymy o puchar Prezydenta miasta Bydgoszczy. Zawody odbęda się w Lesnym Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy (Myślęcinek). Zgłoszenia należy przesyłać do 30 kwietnia, opłata startowa 50zł Konto bankowe: 73 1610 1234 7410 5125 2000 0001.
Kontakt:
Fundacja Wiatraczek
ul. E. Plater 15/21 85-664 Bydgoszcz
E-mail:modelarnia@wiatraczek.pl
Tel./fax. 052/342 12 56 (wt.-pt. w godz. 16.30-18.30)

serdecznie zapraszam,
qrdl

Waylander

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 02, 2006, 14:08:09 »
W dniach od 30.06.2006 do 2.07.2006 odbyły się ZAWODY KLASY GIGANT I MAKIET w Bydgoszczy (Myslęcinek). Ja jako że mieszkam w tym mieście to oczywiście nie mogłem odpuścić takiej imprezy.Po spotkaniu z parmoma modelarzami z Piły którzy przyjechali na dwa samochody w liczbie 8 osób doznalismy szoku ponieważ nie wpuszczono nas na teren zawodów odprawiajac z kwitkiem że przez siatke wszystko widac!!! Dodam tylko że owszem przez siatke widac było powiedzmy dobrze(tyłki samochodów) natomiast organizator chyba nie pomyslał ze wzdłuż tej siatki stały samochody i przyczepki zasłaniajac całkowicie wszystkie modele za wyjątkiem 3 sztuk które stały przy siatce więc ogladanie tyłków samochodów było co najmniej mało interesujace w porównaniu do modeli za tymi samochodami wewnatrz zawodów. Decyzja zapadła że wchodzimy bokiem na żywioł, udało się uff nikt nas nie ganial przez około 5 minut gdy podeszla do nas młoda dziewczyna z obsługi poprosiła nas o usuniecie się za siatke, wyjasnilismy jej jak sprawa wyglada i chyba zrozumiala w czym problem i nikt wiecej nas nie wyganiał zreszta widzielismy że inni też przekraczali granice siatki i to już zaczęło działac na nasza korzysć, w srodku rozpoznałem kilka osób z którymi utrzymuje kontakt przez internet które przyjechały nawet po 300km i też byli nieco zdziwieni ta sytuacja. Przechodzac do konkretów modele były przepiekne i bardzo ładnie wykonane, szczególnie spodobał mi się model Marka Szufy który po prostu powałał gracja latania i dzwiekiem gwiazdowego silnika. Niestety nie dane nam było obejrzeć akrobacje ponieważ program był banalnie prosty i ograniczał się do wykonania kregów i pętli także żaden z zawodników niemiał problemu z wykonaniem programu. Przyznam sie że ja jako fan latania 3D nie mogłem sie doczekac akrobacji w wykonaniu 3 modeli extra 330 w zasadzie tylko po to przyjechałem ;-). Na terenie zlotu nie zabrakło oczywiście sklepów modelarskich, mój ulubiony sklep z najlepszymi modelami akrobacyjnymi w polsce Mixmodel i stały gracz na polskim rynku modelarskim Arthobby firma która od niedawna sprzedaje silniki benzynowe ZDZ po niższej cenie niz konkurencja(drugi sklep w polsce) Pozostaje jeszcze bezpieczeństwo, tutaj duży plus dla organizatorów, nadajniki wszyscy obowiazkowo zdawali do kierownika lotów, wyraznie zaznaczony teren lotów, siatka wzdłuż lini lotu która i tak kompletnie nic by nie pomogła bo była po prostu za niska (około 3,5m) i osoby które stały 2metry od niej i tak były narażone na ewentualnie spadajacy model choć przyznam się że to i tak duży postęp jak na polskie warunki dlatego jeszcze raz duży plus dla organizatorów za bezpieczeństwo. Po powrocie do domu obmyślamy już kolejne wyjazdy w planach Żar, Wilcze Laski i może Piła...

Teraz parę zdjęć. Filmy zapodam później.

Miłego oglądania.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2013, 08:01:14 wysłana przez KosiMazaki »

raf

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 03, 2007, 22:39:33 »

« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 20, 2007, 18:10:14 »
W dniach 24 – 25 listopada 2007 odbędzie się w Łodzi VII Ogólnopolski Festiwal Modelarstwa. Poprzednie edycje zgromadziły już ponad 120 tys. gości z kraju i zagranicy..
Festiwal prezentuje szerokiej publiczności dokonania polskiego modelarstwa – a w szczególności klubów i sekcji modelarskich. Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa do uczestnictwa w imprezie. Będzie to doskonała okazja do ogólnopolskiej prezentacji Waszych produktów.

Cel Festiwalu

• propagować nową – alternatywną do komputera - formę rozrywki dla całej rodziny
• zachęcać do modelarstwa
• ułatwiać start początkującym
• zaprezentować większość odmian i nowości w tej dziedzinie w formie widowiskowych pokazów, konkursów i zawodów
• w ramach tegorocznej edycji Festiwalu swój udział potwierdziły również firmy zagraniczne.

Formuła imprezy stawia na dobrą zabawę wszystkich obecnych, prezentację modeli wszelkiego typu, sportowe emocje w zawodach i konkursach dla publiczności. Goście będą mogli zobaczyć modele kartonowe i plastikowe, sterowane radiem samochody, samoloty, kolejki elektryczne, modele żaglowców, latawce, balony, dioramy i makiety słynnych budowli, słowem – większość odmian modelarstwa pod jednym dachem.

Jeśli nasza propozycja wyda się Państwu interesująca uprzejmie prosimy o kontakt w sprawie ustalenia szczegółów uczestnictwa Państwa w VII Ogólnopolskim Festiwalu Modelarstwa w Łodzi. Udział w imprezie dla klubów jest bezpłatny – Organizatorzy udostępniają powierzchnię ekspozycyjną dla prezentowanych modeli, zapewniamy nagrody publiczność i doskonałą zabawę.

Więcej szczegółów dotyczących programu i formularze zgłoszeniowe znajdziecie Państwo na stronie www.modelarskie.pl . Zamierzamy także transmitować relacje z imprezy na żywo poprzez Internet.
Serdecznie zapraszamy !

Pozdrowienia
Justyna Malinowska
Biuro Ogólnopolskiego Festiwalu Modelarstwa
targi@modelarskie.pl
www.modelarskie.pl
Tel. (+48 42) 673 99 99
Fax. (+48 42) 211 23 34
PFS_milo

« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 09, 2008, 22:10:43 »
W ostatni weekend (6-7.12) przegapiłem, ale jest szansa win odkupienia dla wszystkich chętnych  :021: . Podaję za "Bus TV"(telewizja autobusowa MPK Kraków): w sobotę i niedzielę (6-7.12 oraz 13-14.12) wystawa makiet kolejowych w Muzeum Inżynierii Miejskiej Kraków ul. św. Wawrzyńca (Stara Zajezdnia). Nie lotnicze ale się wybieram, bo i te zabawki też lubię  :002:
"Różnica między mną a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem."
                                                                                  S. Dali

Offline rutkov

• KG200
  • *
  • Versuchskommando
    • KG200
Odp: Imprezy modelarskie.
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 10, 2013, 22:55:33 »
Ja się wybieram i polecam innym, impreza zawsze fajna:
http://artbem.pl/artbem_akt-151czer13.php
miłośnik 110-tki    •    I/KG200_Doktor  ♥1972-†2006   •   Czekamy Ciebie czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci. Byś nam, kraj przed tym rozdarłszy na ćwierci, była zbawieniem, witanym z odrazą.    •   Han Pasado!    •    GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM

« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 07, 2013, 10:13:27 »
http://rozrywka.trojmiasto.pl/200-metrowa-makieta-kolejowa-od-piatku-w-Galerii-Przymorze-n74177.html

Ja będę na bank :). Tak gigantyczna diorama często się nie zdarza :)

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 07, 2013, 22:19:54 »
http://rozrywka.trojmiasto.pl/200-metrowa-makieta-kolejowa-od-piatku-w-Galerii-Przymorze-n74177.html

Ja będę na bank :). Tak gigantyczna diorama często się nie zdarza :)

Niezłe, a te dźwięki to faktycznie z reala (tak teraz modele działają?) czy dograne do filmu?
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 07, 2013, 22:57:54 »
 Tak działają. Torowiska obecnych makiet to nie tylko zasilanie, ale i swego rodzaju magistrala internetowa, gdzie każda lokomotywa ma tak jakby adres IP dzięki czemu odbiera komendy kierowane właśnie do niej. Umożliwia to ruch dwukierunkowy na liniach jednotorowych (jak w oryginale). Każdy "maszynista" posiada pilota, którym steruje swoją loko i jest zobowiązany do przestrzegania sygnałów podawanych przez "dyżurnych ruchu" poszczególnych odcinków na podległym im semaforach. Loka modelarskie wyposażone są fabrycznie w gniazda dekodera. Dekoder może być zamontowany oryginalnie, bądź kupiony osobno i zamontowany samodzielnie zależy to od tego ile zamierzasz wydać jednorazowo. Można również wyposażyć w swoistą "kartę dźwiękową" imitującą pracę napędu i dźwięk sygnałów - jak słychać na filmie charakterystyczny dla różnych typów lok. Za pomocą pilotów (czy jak to nazywają na filmie manipulatorów) steruje się kierunkiem jazdy, prędkością, oświetleniem i sygnałami.
Kilka zdjęć z cyklicznej imprezy w Krakowie dałem tutaj. A było "tylko" 108 metrów torów.
"Różnica między mną a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem."
                                                                                  S. Dali