Autor Wątek: [1.1x, FC] Wspólne latanie on-line cz. II  (Przeczytany 107654 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

McHaron

• Gość
Odp: [1.1x, FC] Wspólne latanie on-line cz. II
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 19, 2005, 11:53:25 »
Ok, ale nie rozumiem, w czym problem z postawieniem serwera? Nawet funny_man pisał, że  ma w miarę dobre łącze, tyko pokażcie mu jak to zrobić dobrze.

tomek1988

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 19, 2005, 14:33:26 »
Na 1.02 i ja chętnie polatam. Jeszcze FC troszkę stanieje i kupuję :wink: .

funny_man

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 19, 2005, 20:44:28 »
No widze ze jednak uzbierala sie pewna grupa ludzi ktorzy by chetnie polatali w 1.02 Ja w swojej pierwszej wypowidzi w tym temacie napisalem zeby ktos powiedzial czy moj sprzet sie nadaje i jesli tak to jak postawic serwer. Niestety nikt nie dal mi zadnych wskazowek ale jakos chyba sobie z tym poradzilem(nie wiem tylko jak zrobic zeby po wcisnieciu shift+enter dostac nowy samolot). Poza tym nie znam sie jeszcze za bardzo na tworzeniu misji a nie wiem czy te ktore sa standardowo w grze w folderze MULTIPLAYER sa sensowne bo sie nie znam na tym. Prosze wiec o wytlumaczenie mi tego wszystkiego bo bardzo chetnie bede stawial serwer zeby polatac online. Teraz wyjezdzam na tydzien do dziewczyny ale bede mogl tam zagladac na forum, tylko z postawieniem serwera bedzie gorzej.
P.S.
Jesli jest gdzies to wszystko juz opisane to prosze kogos o podanie linka.

Online =OPS=boski qrdl logos

• Global Moderator
    • tanksim.pl
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 19, 2005, 21:36:30 »
Niestety, musze z przykrością stwierdzić, że przy łączu, którym dysponuję (neostrada 1Mbit, modem sagem 800) granie w LO/FC (1.02/1.1) jest ograniczone do max 6 graczy, przy 7-8 zaczyna się irytujący proceder kopania graczy prze serwer, co mnie osobiście mocno zniechęca, pingi nie rosną, ot kop i do widzenia.
Panowie z ED powinni skoncentrować się na odzielnym serwerze dla tej gry a nie pieprzyć o 1.2, bo w tej chwili jestem skłonny nazywać FC gównianą grą, pod tym względem starusieńki IL2 jest szczytem stabilności i grywalności w multi.
Może jak mi przejdzie, to będę stawiał serwer, może jak wyjdzie 1.11 to coś zmieni, choć miałem taką nadzieję już przy 1.02-1.1. Na razie mam 1.1 w głebokim poważaniu. hogw.

pozdrawiam,
qrdl

Offline Kusch

• Global Moderator
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 19, 2005, 21:43:07 »
Ja tak już od dłuższego czasu obserwuję u towarzysza qrdla ciągłe zmiany osobowości :mrgreen:
"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie"

http://img90.imageshack.us/img90/9643/klmd5.jpg

Ajti

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 19, 2005, 21:43:28 »
qrdl, ... nie jest powiedziane, że server dedykowany coś zmieni w Twoim przypadku... (aczkolwiek mam nadzieję, że tak).
Obawiam się, że Twoje łącze jest jakieś trefne pod tym względem i problem może zostać mimo wszystko nierozwiązany, ale to tylko moje przemyślenia...
Server dedykowany to rzeczywiście powinna być priorytetowa sprawa. Czy na oficjalnych forach są o tym jakieś wzmianki?

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 19, 2005, 21:54:55 »
Serwer dedykowany może dużo zmienić zwłaszcza gdy jest na pingwinie :P niemniej w serwerze liczy sie bardziej upload niż download. Dobrze jak to idzie w parze, ale zawsze każdy operator olewa wysyłanie bo wiadomo że mniej się wysyła niż sciąga ;] Szkoda że tak sie dzieje mi jednak latało się dobrze :D
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

Emo

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 19, 2005, 21:55:52 »
Ja tak już od dłuższego czasu obserwuję u towarzysza qrdla ciągłe zmiany osobowości

A dzisiejsza zmiana spowodowana jest ...... tym że towarzysz Q dostał w zadek z 9
 :twisted:  i to z bardzo bliska  :twisted:

Online =OPS=boski qrdl logos

• Global Moderator
    • tanksim.pl
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 19, 2005, 21:59:35 »
Cytat: Ajti
Obawiam się, że Twoje łącze jest jakieś trefne pod tym względem

Coż, kolega od rakiety McHaron swego czasu postawił serwer i też kopało jak u mnie (ma analogiczne do mojego łacze i modem), potem postawiliśmy u ciebie i też - niestety - nie było różowo, bo pingi po ok 1h grania poszybowały w kosmos. Jeśli chodzi o aspekty techniczne mojego łącza, to zostało ono FIZYCZNIE zmienione przez telekomunę ze względu na moje żale związane ze słabą jakością, czyt. z wywalaniem w FC. Teraz łącze śmiga praktycznie bezbłędnie, ma pełny up/dw, a tylko FC ma z tym problemy, ale dziś 1.1 przegięło, a ja nie mam humoru. Z drugiej strony z rozmów na HL wnoszę, że tam - z tych co stawiają - nikt nie miał podobnego problemu, a ci co mają, to pewnie jak ja - są w cieniu, bo to taki dziwny problem, że w logach systemu go nie widać... Zresztą zastanówmy się, mój konfig: P4 3.2MHz, 1GB w dualu, GFX 6800U 256mb, 1Mbit i.... co? i 6 graczy max, nie ważne czy ja latam czy nie, to przy 8 są kopy, więc chyba coś tu nie tak, skoro problem był kiedyś (z mniejszą pamięcią) a po przeinstalowaniu windy od zera dalej jest.

pozdrawiam,
qrdl

[ Dodano: Wto Wrz 20, 2005 12:13 am ]
Cytat: Emo
A dzisiejsza zmiana spowodowana jest ...... tym że towarzysz Q dostał w zadek z 9
 i to z bardzo bliska

Emuś, serwer stał ze 2h, latałem może 1.5h, i w tym czasie raz dostałem od ciebie, raz przywaliłem Tracerexowi z r27et w dość osobliwy sposób, bo kill wyskoczył po jakiejś minucie, kiedy ja już byłem w nowej maszynie, więc pewnie go drasnąłem, a on potem jakoś spadł.. ale ad rem: no więc jeśli ja przez 1.5h miałem w sumie 2 spotkania 3 stopnia, to chyba nie mogę być szczęśliwy... a to, że mi przywaliłeś to mnie cieszy, bo dopiero krew cię zaleje jak ci w gunzo przywalę z rury 30mm heheheh
Teraz moja gra ogranicza się do latania po prostej i naciskania klawisza " żeby sprawdzić czy jeszcze jesteście  :(

pozdrawiam,
qrdl

McHaron

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 19, 2005, 22:28:03 »
[1.1]

Panowie, wysłałem e-milka do gości, którzy stawiają dedykowane Lock-On'y ... oczywiście to jest tylko zwykły Lock-On postawiony na mocnym łączu i administracja przez (UWAGA, to mnie osłabiło :) ) VNC :). ale jest coś takiego i 169th ma serwer na 20 osób :)

[ Dodano: Pon 19 Wrz, 2005 22:31 ]
No i niestety, okazało się, że można tylko wynająć całą fizyczną osobną maszynę, z racji braku programowego dedykowanego Lock-On'a i może to kosztować od 100$ do 250$ / miesiąc. Czyli kicha :(.

[ Dodano: Wto 20 Wrz, 2005 11:31 ]

BARDZO WAŻNA SPRAWA!
[/size]

Panowie, ważna sprawa. Doszliśmy do wniosku z Emo, że najprawdopodobniej winę za "wywalanie" u Qrdla ponoszą ustawienia upload'u i download'u w pliku konfiguracyjnym lock-on'a.

Dokonaliśmy pewnych modyfikacji i chcielibyśmy sprawdzić efekt, nie uda nam się to jednak, jeżeli masa krytyczna graczy nie przekroczy 7 - 8. Dlatego zwracamy się z prośbą do Was.

Dzisiaj będziemy testować ustawienia, dlatego około 20:00 godziny, każdy kto może niech się zamelduje do lotów, im więcej nas będzie tym lepiej to sprawdzimy.

Pamiętajcie, dzisiaj 20:00, IP będzie w opisie na GG moim lub Ema, czy Qrdla. Pozdrawiam!

PS. Jeżeli ktoś nie ma cierpliwości niech sobie daruje, bo będziemy trochę próbować. To tak małym druczkiem ... hehe. Z góry dzięki!

Offline Kusch

• Global Moderator
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 20, 2005, 12:39:25 »
W takim szczytnym celu postaram się wpaść.
"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie"

http://img90.imageshack.us/img90/9643/klmd5.jpg

mALy

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 20, 2005, 16:48:53 »
A która werska Locka?

1.02 czy 1.1.?

Ajti

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 21, 2005, 15:53:31 »
Cytat: McHaron
[1.1]

Panowie, wysłałem e-milka do gości, którzy stawiają dedykowane Lock-On'y ...

Juz wiesz?

funny_man

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 21, 2005, 17:15:19 »
No niech ktos napisze jak poszla proba? Ile osob weszlo i czy dalo sie grac bez wywalania?

McHaron

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 21, 2005, 18:03:41 »
Niestety, bez zmian. Raz, że nie osiągnęliśmy wymaganej ilości graczy, dwa, przy kombinowaniu z ustawieniami wywalało u mnie nawet przy 5, 6 graczach. Nie wiem tylko czy to wynikało z ustawień, czy jakiś powód jest w moim systemie, po prostu nie było jak spróbować u kogoś innego na takim samym łączu.

Tak więc na razie jesteśmy w zadzie!  :mrgreen: