Autor Wątek: Taktyka użycia bomb atomowych  (Przeczytany 3986 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Taktyka użycia bomb atomowych
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 24, 2017, 10:45:47 »
Ale chyba zajmę się tymi zminiaturyzowanymi ładunkami :) Kupiłem ją jak inne tego typu za śmieszne pieniądze na allegro. Powiem tak, wiele "monowskich" książek jest spoko. Czasami odstrasza trudny język, czasami bełkot ideologiczny, ale tylko czasami. Seria BWW jest spoko. Po prostu o tych granatnikach mówiłem z perspektywy pracy z 1959 roku, a "Zminiaturyzowane ..." są z 1981 roku. Inny poziom wiedzy.

To tylko uprzedzam, czym odstrasza p. Szarski :) : w tym momencie (koniec lat 70.) wszedł w użycie system jednostek miar SI, którym autor okropnie się przejął i w całej swojej pracy z żelazną konsekwencją zamiast ton, kiloton, megaton - używa megagramów, gigagramów i teragramów. Cholery można od tego dostać. 

Odp: Taktyka użycia bomb atomowych
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 21, 2017, 15:24:33 »
Zapomniałem powiedzieć. Przeczytałem tą książkę. Fakt, system miar zastosowany przez autora jest irytujący, niemniej da się to jakoś w głowie przeliczać. Jako, że mimo pracy uczestniczę hobbystycznie w życiu wydziałowy, mam na kwiecień opracować długi referat poświęcony historii francuskiej bomby atomowej. Obecnie jestem na etapie zbierania bibliografii.