Autor Wątek: Pierwsza Polska F-16-stka  (Przeczytany 197001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Boba Fett

• Gość
Odp: Pierwsza Polska F16-stka
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 27, 2005, 18:53:53 »
Cytat: Sundowner
Cytat: Boba Fett
Tak zbeszczeszczonego Vipera to jeszcze nie widzialem  :twisted:
Poczekaj aż zobaczysz mój model 1:48 F-16B Sufa jako polskiego F-16D Block52+ :D

:shock:  Z zewnatrz to niewiele roznic, ale te wnetrze...  8) Kurcze, to sie napalilem  :mrgreen: Od razu rezerwuje jakas fotke na strone 13 WELT :D

Ajti

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 27, 2005, 19:31:08 »
Chlopaki... nie wiem dlacezgo ale ta kabina na samej gorze kojazy mi sie z czyms takim:
http://img387.imageshack.us/my.php?image=sim1105ca.jpg
chyba mam jakąś manię ostatnio :mrgreen:

« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 27, 2005, 20:09:00 »
Szukałem informacji o polskich F-16 i znalazłem ,można powiedzieć, oficjalną stronę "polskiego falcona" :
Tutaj

Offline Kusch

• Global Moderator
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 27, 2005, 20:31:38 »
Pierwszy Polski pilot szesnastki.

"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie"

http://img90.imageshack.us/img90/9643/klmd5.jpg

Offline John Cool

• Global Moderator
    • http://www.rsp.prv.pl
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 27, 2005, 21:10:10 »
Cytat: Kusch
Pierwszy Polski pilot szesnastki.

8)
МАССАНДРА: "Микоян Артём Славный Сын Армянского Народа Дарит Радость Авиаторам".

Kiedy natkniemy się na pole minowe, nasza piechota przeprowadza atak dokładnie tak, jakby go tam nie było. Gieorgij Żukow (1896-1974)

Ajti

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 27, 2005, 22:14:29 »
Mine ma nie tęgą... czy ktoś wie jak przebiegał lot z Lechem? No bo chyba nie pilot nie pokazywał zwrotności maszyny  :mrgreen:

Boxster

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 27, 2005, 22:22:43 »
Film z oblotu naszej wersji - dodatkowe zbiorniki kadłubowe (CFT):
FILM

Kilka fajnych (tak mi się wydaje) tapet:

Boba Fett

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 28, 2005, 00:04:21 »
Cytat: Ajti
Mine ma nie tęgą... czy ktoś wie jak przebiegał lot z Lechem? No bo chyba nie pilot nie pokazywał zwrotności maszyny  :mrgreen:

A szkoda  :mrgreen: Moze chociaz jeden polityk zaczal by sie zastanawiac nad sensem bytu  :twisted:

Offline John Cool

• Global Moderator
    • http://www.rsp.prv.pl
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 28, 2005, 00:22:44 »
Cytat: Boba Fett
Moze chociaz jeden polityk zaczal by sie zastanawiac nad sensem bytu

Zanim by do tego doszło nasz "prime minister" mógłby zapaskudzic obiadem tylny kokpit  8). Stąd też pewnie ta powściągliwośc amerykanina w prezentacji pełnych możliwości akrobatycznych na "żywo"...
МАССАНДРА: "Микоян Артём Славный Сын Армянского Народа Дарит Радость Авиаторам".

Kiedy natkniemy się na pole minowe, nasza piechota przeprowadza atak dokładnie tak, jakby go tam nie było. Gieorgij Żukow (1896-1974)

McHaron

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 28, 2005, 10:56:43 »
Cytat: sokolwrc
Małe sprostowanie  
My nie kupujemy! Nam zostały i trzeba wykorzystać

No dokładnie :).

[ Dodano: Sro 28 Wrz, 2005 10:58 ]
Cytat: Magneto
Na podobnym wynalazku tylko w wersji D odbył swego czasu niezapomniany i obfitujące w dramatyczne zwroty akcji nieodżałowanej pamięci last action hero, former prime minister Leszek "Cobra" Miller  

Trzymajcie mnie...

Offline WilkzPolski

• *
  • Dudek Optic
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 28, 2005, 12:47:32 »
A wracając do fotki Milera, to zastanawiam się czy maska była z dajnikiem tlenu czy pompą do odprowadzania flegmy :D

« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 12, 2005, 12:50:10 »
Nie będę zakladał nowego wątku, myślę że można "odgrzać" istniejący.

W grudniowym numerze nTW znalazł się rysunek pochodzący z firmy Lockheed Martin przedstawiający F-16 Block 52+ przeznaczony dla Polskich Sił Powietrznych. Nie wiem na ile jest wierny rzeczywistości (ale w końcu zdaje się,  że producent będzie te samoloty malował) ale przedstawia wzór malowania samolotów dla Polski.

macias13_84

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 15, 2005, 18:40:14 »
no tak, maszyna w wersji dla Polski, ale napisy eksploatacyjne po angielku choler*** sprytne

« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 15, 2005, 19:55:01 »
no tak, maszyna w wersji dla Polski, ale napisy eksploatacyjne po angielku choler*** sprytne

Nie przejmuj się w maszynach "otrzymywanych" od poprzedniego Wielkiego Brata były po rosyjsku, a obsługa jakoś sobie z tym radziła (teraz przynajmiej literki są takie same jak nasze  :002:).

Offline Sundowner

• *
  • Chasing the sunset
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 15, 2005, 20:12:00 »
Jako członek NATO w naszych siłach zbrojnych obowiązkowym jest język angielski, a w lotnictwie również i używa się miar imperialnych, więc napisy eksploatacyjne w języku hamburgerlandu mnie nie zdziwią, mało tego, jest jak najbardziej za tym by takie pozostały... jeszcze ktoś się do nich dorwie ze słownikiem w ręce i na strzałce sygnalizującej klapę kryjącą awaryjne odstrzeliwywanie owiewki będzie napis "RATOWNICTWO" co prawdopodobnie spowoduje, ze napis będzie się ciągnął aż po rurkę pitota :D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2005, 21:13:34 wysłana przez Sundowner »

Suncom Raptor #SF64030539
Thrustmaster HOTAS Cougar #16348