Autor Wątek: Nie przegap w TV  (Przeczytany 113447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sorbifer

  • *
  • OstBlock. Tu i Teraz.
Odp: Nie przegap w TV
« Odpowiedź #480 dnia: Grudzień 29, 2016, 22:15:35 »
Pewnie, że warto! Dobra rzecz. Znana pod nazwami Fighter pilot, Eternal Zero oraz Kamikaze. Samurajowe nieba to jakaś nowość ;)
Sorbifer.
OstBlock.
Kiepsky.

Odp: Nie przegap w TV
« Odpowiedź #481 dnia: Grudzień 30, 2016, 00:09:52 »
Oglądnąłem, jak dla mnie to melodramat na miarę "Yamato". Ale to moje prywatne zdanie.
"Różnica między mną a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem."
                                                                                  S. Dali

Offline Sorbifer

  • *
  • OstBlock. Tu i Teraz.
Odp: Nie przegap w TV
« Odpowiedź #482 dnia: Grudzień 30, 2016, 09:01:12 »
No tak, ale można ominąć wiele z współczesności, jak już się bardzo nie chce oglądać, i skupić się na scenach z wojny - sporo latają, trzeba przyznać...
Sorbifer.
OstBlock.
Kiepsky.

Odp: Nie przegap w TV
« Odpowiedź #483 dnia: Grudzień 30, 2016, 19:11:53 »
Film wdzięczny. Trzeba mieć na uwadze kulturę i zwyczaje Japonii z okresu Hirohito. Na moje, ten film miał za zdanie pokrzepić ducha i wyjaśnić współczesnej japońskiej młodzieży spojrzenie z perspektywy japońskiego żołnierza WW2. Sporo ostatnio programów i filmów się robi w Japonii w podobnej tematyce.

A'propos aspektów technicznych. W większości widać grafikę komputerową  (której nie znoszę w temacie lotnictwa - owa zabija ducha niestety). Jednak nie parzy w oczy jak w większości innych nowych produkcji (Czerwone ogony, Superforteca czy inne barachło). Jeśli ktoś czuje klimat walk na Pacyfiku to śmiało można obejrzeć. Aha i jeszcze jedno - wątek metafizyczny przyciąga płeć piękną. Małżonka jak nigdy wysiedziała do końca (że o smarkaniu nie wspomna).

Gigabyte: P55-USB3, obecnie: i7 870 2.93 (3.72) poprzednio: i5 760 (3.49), RAM: 16GB, MSI 970. AV8R-01, Logitech G940, Thrustmaster Hotas X, Saitek Pro Flight Combat Rudder Pedals, FreeTrack

Odp: Nie przegap w TV
« Odpowiedź #485 dnia: Sierpień 06, 2017, 22:09:15 »
Na TV 4 zaczął się Zombie SS 😂

Odp: Nie przegap w TV
« Odpowiedź #486 dnia: Sierpień 21, 2017, 14:25:00 »
Na kanale ATM Rozrywka trafiłem na angielski serial "Plebs". Świetny, komediowy film przy którym uśmiałem się jak norka (może to nie Monthy Python, ale ubaw po pachy). Tylko pora taka ni w kij, ni w oko bo nadają go o godz. 23:00 (ale za to powtórka w wekeendy jest o 21:00).
Polecam.

Odp: Nie przegap w TV
« Odpowiedź #487 dnia: Sierpień 22, 2017, 21:20:57 »
TVP Historia 22.35: "303" Historie z życia Urbanowicza, Fericia i Kenta opowiedziane przez ich dzieci.
"Różnica między mną a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem."
                                                                                  S. Dali

Offline rutkov

  • KG200
  • *
  • Versuchskommando
    • KG200
Odp: Nie przegap w TV
« Odpowiedź #488 dnia: Wrzesień 29, 2017, 20:08:04 »
21.20 TVP1, "O jeden most za daleko" klasyka i jeden z moich ulubionych filmów wojennych.
miłośnik 110-tki    •    I/KG200_Doktor  ♥1972-†2006   •   Czekamy Ciebie czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci. Byś nam, kraj przed tym rozdarłszy na ćwierci, była zbawieniem, witanym z odrazą.    •   Han Pasado!    •    GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM

qrdl_logos

  • Gość
Odp: Nie przegap w TV
« Odpowiedź #489 dnia: Wrzesień 30, 2017, 00:52:31 »
21.20 TVP1, "O jeden most za daleko" klasyka i jeden z moich ulubionych filmów wojennych.

...w którym Polacy zostali przedstawienie jako tchórze, którzy boją się skakać, by pomóc dzielnym Brytyjczykom  :(. Idź Pan w ch** z takim mostem za daleko, no ale ktoś musiał być winny tej militarnej klapie...

Odp: Nie przegap w TV
« Odpowiedź #490 dnia: Październik 06, 2017, 13:08:28 »
Dzisiaj 25 min po północy na TCM "Łowca androidów"

Offline KosiMazaki

  • Administrator
  • *****
    • http://www.kg200.il2forum.pl
Odp: Nie przegap w TV
« Odpowiedź #491 dnia: Październik 06, 2017, 13:34:06 »
A o godz. 20 na TVN ostatni "Mad Max: Na drodze gniewu".
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

Offline rutkov

  • KG200
  • *
  • Versuchskommando
    • KG200
Odp: Nie przegap w TV
« Odpowiedź #492 dnia: Październik 06, 2017, 13:37:16 »
...w którym Polacy zostali przedstawienie jako tchórze, którzy boją się skakać, by pomóc dzielnym Brytyjczykom  :( . Idź Pan w ch** z takim mostem za daleko, no ale ktoś musiał być winny tej militarnej klapie...

Ale wiesz jak to mimo wszystko dumnie się oglądało w kinie, mając 10 lat za komuny podczas której w szkole o tym nie mówili prawie wcale, kiedy w zachodnim filmie widziałeś żołnierzy z polskim orzełkiem a nie kurą znad Oki na czapce. Dziś wiem o operacji MG, tyle że rozumiem jak haniebnie przedstawili nas w tym filmie. I co mogę na to poradzić że nadal film ogląda się świetnie.
miłośnik 110-tki    •    I/KG200_Doktor  ♥1972-†2006   •   Czekamy Ciebie czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci. Byś nam, kraj przed tym rozdarłszy na ćwierci, była zbawieniem, witanym z odrazą.    •   Han Pasado!    •    GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM

qrdl_logos

  • Gość
Odp: Nie przegap w TV
« Odpowiedź #493 dnia: Październik 06, 2017, 13:44:49 »
Ale wiesz jak to mimo wszystko dumnie się oglądało w kinie, mając 10 lat za komuny podczas której w szkole o tym nie mówili prawie wcale, kiedy w zachodnim filmie widziałeś żołnierzy z polskim orzełkiem a nie kurą znad Oki na czapce. Dziś wiem o operacji MG, tyle że rozumiem jak haniebnie przedstawili nas w tym filmie. I co mogę na to poradzić że nadal film ogląda się świetnie.

Zgadzam się z Tobą, to kiedyś było coś, jednak lata minęły, świat się zmienił, a Polaków dalej jak nie zapraszali na defiladę zwycięstwa, tak nie zapraszają. Czyli chyba u nich wciąż obowiązuje wersja z okresu zimnej wojny, konserwowana przez ów film.

Online =OPS=lipas

  • *
  • Very, very hakiem w plery.
Odp: Nie przegap w TV
« Odpowiedź #494 dnia: Listopad 03, 2017, 13:32:13 »
Dzisiaj o 21.20 w TVP1 Bitwa o Anglię. To może być pierwszy raz od ponad roku, kiedy może się skuszę na włączenie tuby propagandowej. No chyba, że =OPS= będzie latał.