Autor Wątek: Nie przegap w TV  (Przeczytany 113455 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rola

  • *
  • 9/39 & R'n'R
Nie przegap w TV
« dnia: Luty 04, 2006, 21:37:24 »
Dziś, o 23:40, TV Puls

"Sto lat i co dalej"
(fajny tytuł, ***** mać, przez niego przegapiłem już raz ten program)
 
film dokumentalny, 28 min, Polska/1993, reżyseria: Zbigniew Kowalewski
 
"Bohaterem filmu jest Paweł Zołotow, uznany za ojca polskich skrzydeł. W 1991 roku minęła setna rocznica jego urodzin. Zołotow jest współtwórcą szkół lotniczych w Grudziądzu i Dęblinie; autorem rozwiązań technicznych. W filmie pokazany jest m.in. interesujący epizod życia Zołotowa w Rosji, później Rosji Radzieckiej, z lat 20 i 30."
 
ble, ble, ble - a po mojemu: szansa na obejrzenie rzadko puszczanych w TV archiwalnych filmików ukazujących polskie (ew. licencyjne, np. francuskie :P ) przedwojenne samoloty w locie itp.

Założyłem ten wątek z myślą o programach o tematyce z zakresu: lotnictwo (wojskowe i cywilne) - bo tych jest najmniej w TV, ewentualnie możnaby dodać drugą wojnę światową.

Tymczasem jeśli zaczniemy tu dopisywać wszystko, to zrobi nam się włoski burdello militare, a lotnicze programy znów zgubią się w tłumie. Bo co jeśli np. ja zechcę tu dopisać kolejną edycję prog. "Europa da się lubić", bo nie chcę przegapić show z panią Moniką R.? 004
(nota bene nie byłby to taki offtopic, bo primo to żona lotnika, a secundo: robiła kiedyś wywiad z pilotami Harrierów)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2009, 18:08:13 wysłana przez KosiMazaki »
"Każdy kilogram nowego samolotu szczególnym dobrem Narodu"

Offline Josiv

  • *
  • Zerstörer
    • http://www.kg200.zary.com.pl
Odp: nie przegap w TV
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2006, 22:09:35 »
Tym oto ciekawym programem rozpoczynamy nowy wątek przyklejony na stałe, w którym będziemy pisać o ciekawych programach w  różnych programach telewizyjnych.
_____ | _____             █▀ ██ ▀█▀      ORLIK
 _\__(o)__/_                   ▼             /
      ./ \.                www.eagles.pl ---
Graf -1973-†2006 ..ó?o........ó?o.ó?oó?o...

303_Hornet141

  • Gość
Odp: nie przegap w TV
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2006, 23:04:54 »
Dla ktorych ta godzina nie odpowiada podaje inne dni emisji tego filmu  . P.S. Jak ktos obejrzy to prosze dac znac czy warto nagrac ;-)

Sto lat i co dalej

1.  Sobota, 4 lutego 2006 -                       23:40 

2. Poniedziałek, 6 lutego 2006 -                09:25

3. Poniedziałek, 6 lutego 2006 -                01:45

Osoby odbierajace TV Pulsprzez satelite:

Dziala tylko on na platformie cyfry ale jest to program FTA.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2006, 23:14:54 wysłana przez 303_Hornet141 »

Odp: nie przegap w TV
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2006, 21:54:21 »
"Cienka czerwona linia" – 28 luty, wtorek 20:50 Polsat 

Mój ulubiony film, może nie film, ale książka.
Nie da Ci żona nie da sąsiadka,
Nawet nie przyjdzie im to do głowy,
Tego, co da Ci sierżant sztabowy.

http://www.1pl.boo.pl/

Offline Redspider

  • *
  • Pure evil....ZŁOOOOO !
Odp: nie przegap w TV
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2006, 09:37:08 »
Gdzieś przewineło mi się przed oczami w programie TV, że bedzie film dokumentalny "Cyrk Skalskiego". Zainteresowani niech poszukają.
NA PLASTERKI !!!

Geniusz może mieć swoje ograniczenia, ale głupota nie jest tak upośledzona

tofik

  • Gość
Odp: nie przegap w TV
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 05, 2006, 20:09:05 »
Czwartek 6 kwietnia o godz. 21:30 na TVN  Wielkie ucieczki. Z tego co wiem przedstawiona zostanie ucieczka por. Franciszka Jareckiego na Bornholm  samolotem Mig-15.

tofik

  • Gość
Odp: nie przegap w TV
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 02, 2006, 19:34:33 »
Sobota 6 maj. TVP-1 godz 20:15 "CEMNONIEBIESKI ŚWIAT"

Offline Leon

  • Global Moderator
  • *****
Odp: nie przegap w TV
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 03, 2006, 01:55:45 »
Jutro, tzn. dzisaj 3 maja na National G. WWII DAY.
Marcin Widomski

Pealuuga lipp, Surnupealuuga lipp, Tundmuste tipp, Sinu tundmuste tipp, See on ju vabadus hüperboloid, Insener Garini hüperboloid...

Odp: nie przegap w TV
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 10, 2006, 12:34:30 »
11 maja Czwatek (a właściwie piątek bo po północy  :001:) o godzinie 0.45 na TCM (czyli Cartoon Network po 21.00) po raz kolejny:

                                                        "30 sekund nad Tokio"

Film z 1944 - warto obejrzeć bo praktycznie jest to dość wierna fabularna rekonstrukcja pierwszego amerykańskiego nalotu na Japonię -sprzęt oryginalny i sporo wplecionych zdjęć autentycznych.

KUBA

  • Gość
Odp: nie przegap w TV
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 08, 2006, 21:13:16 »
W sobotę leci "Pearl Harbor" o 20:15 na TVP1.

Odp: nie przegap w TV
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 09, 2006, 00:03:18 »
W sobotę leci "Pearl Harbor" o 20:15 na TVP1.

Tjaaa... Dobrze, że puszczają jakiś film dla kobiet w tych jakże trudnych dla nich dniach... LOLz

KUBA

  • Gość
Odp: nie przegap w TV
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 09, 2006, 00:52:00 »
Zabijcie, ale je naprawdę lubię ten film i oglądam go za każdym razem jak leci w tv. Prywatnie wolę go o wiele bardziej od takiego np. "Tora Tora Tora!". A to że samoloty mają nie takie literki jak trzeba itd. to dla mnie nie istotne.

Odp: nie przegap w TV
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 09, 2006, 13:41:32 »
No baaa... Mi też się podobał. :002: Tzn. sceny batalistyczne oczywiście.

Aluzja wzięła się stąd, że ja i wielu moich kolegów mieliśmy wrażenie, że to jakiś film wojenny jest. Takie wrażenie odniosłem po zakrojonej na szeroką skalę akcji promocyjnej, trailerach itp... W skutek tego namówiłem rodziców, żeby wybrac się na premierę. Tatko był za, mama nie bardzo jak się dowiedziała na co ma iść. :001:
Skończyło się tak, że po filmie ja z tatą wyszliśmy z sali na małym kacu, a najbardziej zadowolona była mamusia. :002: Baaa.. nawet niejedną łezkę na filmie uroniła. Sceny batalistyczne też jej się podobały jako miły przerywnik w dramatycznej akcji "na ziemi". Po 28 wymianie tej samej kobiety między głównymi bohaterami zaczęłą się już trochę gubić, a tak mogła to sobie spokojnie w głowie poukładać i odsapnąć nieco, podziwiając rzeź PH. :020:

Offline krmichal

  • *
  • gg: 3008541
Odp: nie przegap w TV
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 09, 2006, 17:29:07 »
film dla kobiet

Swego czasu krążyła (w którejś z sieci p2p) wersja tego filmu z wyciętym wątkiem miłosnym. Nie pamiętam ile to trwało (może z godzinę) i niestety nie wiem czy wogóle trzymało się kupy po takich cięciach, bo nie udało mi się tego zdobyć.

I tak, mi też się ten film podoba, głównie dlatego że są fajne samoloty 3D. Chciałbym żeby powstał jakiś film o bliższym nam teatrze działań, z takimi "efekciorami". Może coś z frontu wschodniego? Zobaczyli bym jak Ła-5FN pokazuje FW-190 gdzie jego miejsce :021:  Oczywiście pilotem byłby jakiś przystojny Wania, na którego na ziemi czekała by piękna pielęgniarka Natasza :D
"Każdy głupi umie latać z silnikiem."

Online rutkov

  • KG200
  • *
  • Versuchskommando
    • KG200
Odp: nie przegap w TV
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 09, 2006, 17:53:27 »
miłośnik 110-tki    •    I/KG200_Doktor  ♥1972-†2006   •   Czekamy Ciebie czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci. Byś nam, kraj przed tym rozdarłszy na ćwierci, była zbawieniem, witanym z odrazą.    •   Han Pasado!    •    GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM