Autor Wątek: Pomoc dla początkujących (Falcon Allied Force)  (Przeczytany 166185 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mazi_

• Gość
Pomoc dla początkujących (Falcon Allied Force)
« dnia: Luty 11, 2006, 13:31:15 »
Tak wiem że jest manual ale nie rozumiem go zabardzo i chciałbym się tutaj zapytać. Latałem na tym Dogfight i nie wiem dlaczego ale przeciwnik leciał sobie nad morze i wcale nie skręcał więc kombinowałem coś z klawiszami i udało mi się włączyć taką opcje że pojawiał się napis shoot i wtedy celnie trafiałem . Wytłumaczycie mi to ?
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2008, 23:54:46 wysłana przez Sundowner »

Iceman

• Gość
Odp: Pomoc dla początkujących (Falcon Allied Force)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2006, 13:38:43 »
Shoot? to chyba latasz na ustawieniach rookie, bo na maks realizmie takiego czegos nie ma - albo ja nie wiem :).
Ogolnie musze cie uswiadomic, ze ten dzial forum ma na celu pomaganie w Falconie ale tylko na poziomie full realizm i raczej nikt ci nie pomoze w rozgryzieniu  trybow awioniki simple i co tam jeszcze jest uproszczonego, bo nikt tu tak nie lata i co za tym idzie nikt sie na tym nie zna. Chyba :)

mazi_

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2006, 15:17:21 »
no ta...bo od urodzenia umieliście latać w Falconie nie ?:/

tomek1988

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2006, 15:22:53 »
Powinieneś zacząć od razu od najwyższych ustawień w AF, bo wiedza zdobyta na małym poziomie realizmu potem zupełnie ci się nie przyda. Jak chcesz strzelankę, to nie kupujesz Falcon'a. Ende.

mazi_

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2006, 15:52:30 »
tak zrobię ustawię najwyższe ustawienia. Pomijając to, ktoś wytłumaczy? Ustalmy że latam na najwyższych...

Offline Kusch

• Global Moderator
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2006, 16:02:43 »
Spróbujemy.Na początek skup się na jednym, walka powietrze powietrze.I tak jak koledzy radzą od razu na  ACE.

Ps;
Zmieniam nazwę tematu na "Pomoc dla początkujących Falcon Allied Force."
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2006, 15:37:21 wysłana przez Kusch »
"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie"

http://img90.imageshack.us/img90/9643/klmd5.jpg

Miszon

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2006, 18:18:54 »
To nie o to chodzi, że ustalmy, że latasz na najwyższych. Albo latasz albo nie. Na uproszczonej awionice mogą pojawiać się rzeczy, których my nie znamy, bo nie lataliśmy nigdy na takich ustawieniach i każdy z nas zaczynał od realistycznej awioniki. Najlepiej w ogóle nie brać pod uwagę istnienia innych możliwości. Jeżeli tak będziesz latał, to bądź pewien że żadne pytanie nie pozostanie tu bez odpowiedz, pod warunkiem że będzie odpowiednio zadane oczywiście.  :004:

mazi_

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2006, 18:28:30 »
ok :) więc zmieniłem już ustawienia na max :) Teraz chciałbym się dowiedzieć jak to z rakietami jest? Kiedy je odpalać itp. wiem że radar Air to Air to F1 :P:D

Miszon

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2006, 18:44:43 »
Zanim przejdziesz do strzelania, proponuję poświczyć starty, lądowania, nawigację, obsługę radaru. Wbrew pozorom to nie takie hop-siup i omówienie każdej z tych kwestii zajmuje długie godziny. Najlepszym sposobem żeby nauczyć się dobrze latać i walczyć w Falconie to manual + misje treningowe.

mazi_

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2006, 19:36:25 »
Tylko w tych "misjach treningowych" nie ma żadnego wytłumaczenia co i jak zrobić :| A manuala całego nie będę drukował... :/

tomek1988

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 11, 2006, 19:54:49 »
Czytasz odpowiadający misji treningowej rozdział i drukujesz wszystko co niezbędne, na przykład jakąś check-listę. Wtedy możesz włączyć Falcona i wykorzystać zdobytą wiedzę.

Osobiście przeczytałem całego manuala na ekranie komputera, wydrukowałem tylko najpotrzebniejsze strony.

Miszon

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 11, 2006, 23:37:10 »
Tylko w tych "misjach treningowych" nie ma żadnego wytłumaczenia co i jak zrobić :| A manuala całego nie będę drukował... :/
No cóż, czasy gdy do gry dołączany był wydrukowany grubaśny podręcznik niestety bezpowrotnie minęły a chyba nie ma sensu przepisywania na forum tego, co każdy może przeczytać u siebie w manualu.

Offline Kusch

• Global Moderator
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 12, 2006, 13:48:30 »
Dobra wytłumaczę Ci misję treningową Aim-120 Amraam.
Na początku twoim celem będzie zestrzelenie chociaz jednego samolotu w tej misji, wiec sie nie przejmuj ze zaraz po tym spadniesz  :001:

Odpalasz misję.Kiedy juz znajdziesz sie w kabinie naciskaj klawisz F1 tak aby przejść w tryb TWS lub RWS.Zakladamy, że na poczatek niszczysz jeden cel.Dlatego posluzymy sie trybem RWS.

Następnie wciskasz klawisz Enter i na prawym MFD pojawia się uzbrojenie pow.pow. W tym wypadku Aim-120.

Teraz musisz zaznaczyc cel na radarze aby móc go śledzić a pozniej zaatakować.Robisz to strzałkami na klawiaturze. Aby zalokować cel musisz najechac znacznikiem celu na kontakt (żółty kwadracik w tym wypadku). Jeżeli już to zrobisz lokujesz go za pomocą przycisku 0 na klawiaturze numerycznej (kropka na tej samej klaw. pozwala z powrotem przejść do przeszukiwania [zrywasz śledzenie]).

Po tych czynnościach na HUD powinien pojawić się znacznik celu w formie kwadratu (jezeli go nie widzisz manewruj samolotem tak aby pojawił się na HUD) Teraz pozostało Ci tylko czekać aż cel znajdzie się w zasięgu rakiety. Najlepiej wytłumaczy to obrazek.

Jeśli cel jest już w strefie odpalenia możesz odpalić pocisk za pomocą klawisza spacji.

"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie"

http://img90.imageshack.us/img90/9643/klmd5.jpg

Boba Fett

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 13, 2006, 12:39:50 »
Kusch, nie myślałeś o napisaniu manuala ? :) To się nazywa wzorcowa pomoc  :564:

Taios

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 15, 2006, 19:49:01 »
Witam

Zafascynowałamnie ta gra z wiadomych powodów.

Ale mam jescze trochę pytań.

Chodzi mi  o rozpoznanie swój obcy.
Grają w kampani miałem misje CAP no i widzę zaraz po starcie na radarze 3 punkty żółte które zaraz zrobiły się czerwone , pomyślałem BANDYCI lecą wię walę Amramem.

Jakie zdziwienie wykwitło na mojej tważy [twarzy] gdy przelatując bliżej zauważyłem  c-130 spadającego w płomieniach.

No i moje pytanie jak identyfikować wrogie samoloty, czy tylko za pomocą AWACSa?
Pytanie do Kampanii co mam odhaczyć żebym mógł stwożyć jakąś misję.
Zawsze wypisuje mi albo że ni ma samolotów albo że godzina nie ta.

Dlaczego po po misji  w której rozwaliłem wyrzutnie Samów, na mapie jest 100% aktywnośći.
Czy potem trzeba zrobić RECO nad tym celem?

Czytałem że można wydawać rozkazy wojskom lądowym?
To narazie tyle.

« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2006, 20:08:23 wysłana przez Kusch »