Autor Wątek: Pomoc dla początkujących (Falcon Allied Force)  (Przeczytany 165378 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bip3r

• *
  • 13 WELT
    • www.13welt.pl
Odp: Pomoc dla początkujących (Falcon Allied Force)
« Odpowiedź #1170 dnia: Lipiec 10, 2013, 15:42:10 »
2 dni temu dostales PW. Jesli nie radzisz sobie z tym, to lepiej odpusc BMSa bo sie mocno bedziesz frustrowal.
"Jestem Polak, a Polak to wariat, a wariat to lepszy gość." K.I. Gałczyński

13WELT YouTube Channel

Offline mj

• *
« Odpowiedź #1171 dnia: Lipiec 10, 2013, 17:19:13 »
Zdaje się, że któreś z ostatnich wcieleń Atari.
Niedawno na forum BMS był news, że Atari sprzedaje hurtowo prawa do starszych gier, w tym do Falcona.

Offline dontadeo

• Trolle
  • *
« Odpowiedź #1172 dnia: Lipiec 12, 2013, 07:53:30 »
Chyba masz rację Bip3r Falcon  może być dla mnie problemem, choć nie ukrywam że chciałbym chociaż zobaczyć jak wygląda ten BMS.. Ja właściwie krytykuję tylko ten który ja posiadam czyli Falcon AF,a z tego co się od was dowiedziałem to do BMS-a nawet nie ma co go porównywać...Chyba zacznę pogłębiać swoją wiedzę w tym co mi się b.podoba czyli w DCS World.

« Odpowiedź #1173 dnia: Styczeń 12, 2014, 18:35:17 »
Witam, robię uczelniany projekt w którym używamy F4:AF chciałbym się od Was dowiedzieć czy da się zmapować daną pozycję przełącznika np. dla obrotowego przełącznika AIR COND[off, norm, dump, ram]. Próbowałem edytować plik keystrokes używając tablicy callbacks od BMS 4 i niestety nie widzi tych przycisków w menu opcji. Używanie Falcon 4.0 i dodatku BMS nie wchodzi w rachubę, ponieważ nie mamy dostępu do podstawowej 4(wersja pir**bay nie wchodzi w grę chyba, że Microprose nie ściga za prawa autorskie).

Offline bip3r

• *
  • 13 WELT
    • www.13welt.pl
« Odpowiedź #1174 dnia: Styczeń 12, 2014, 21:21:07 »
Czasem za parę euro można dorwać oryginała na ebay.de w niemieckim wydaniu. Wystarczy do BMS-a. Microprose nie istnieje :) (ale prawa ma Lead-Pursuit)
IMHO będzie o wiele prościej. F4:AF jest projektem a) "zamkniętym" b) ograniczonym w funkcjach c) starym (w przeciwieństwie do Falcon 4.0 od Microprose, bo ten zażył pigułkę młodości z BMS Pharmaceuticals Comp. ;) ;)  )

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #1175 dnia: Styczeń 12, 2014, 22:11:42 »
W takim razie będę szukał dobrej okazji  8) Póki co pomęczymy się z F:AF. Jeśli uda mi się zebrać wszystko do kupy postaram się wrzucić  jakieś fotki z projektu.

« Odpowiedź #1176 dnia: Styczeń 27, 2014, 22:13:15 »
Udało mi się zwalczyć problem- instalacja najnowszego patcha ze strony producenta dodała sporo nowych opcji do AF :)

« Odpowiedź #1177 dnia: Marzec 17, 2015, 21:18:06 »
Hej.Mając Falcon Allied Force mogę zainstalować BMS-a? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Offline Skywalker

• *
  • Born2Fly ✈ Forced2Work
    • Stuff
« Odpowiedź #1178 dnia: Marzec 17, 2015, 22:14:35 »
Nie, musisz mieć oryginalnego Falcona 4.0 od MicroProse.
"Falcon is not about creating a simulation about the F-16, it is about simulating the experience of a F-16 pilot." - Gilman Louie

« Odpowiedź #1179 dnia: Maj 24, 2015, 17:22:08 »
Witam wszystkich!
Po trzech tygodniach walki w końcu ogarnąłem całego manuala. Jestem z siebie dumny gdyż na początku gdy go zobaczyłem, złapałem się za głowę :) Co prawda jestem świadom tego, że będę do niego wracał jeszcze wiele razy, gdyż jest po prostu niemożliwe opanować na raz taki ogrom wiedzy jaki jest w nim zawarty, ale chciałbym zapytać o kilka kwestii bardziej praktycznych które wyszły już w kampanii.

Pierwsza - i w sumie najważniejsza, dotyczy CCIP. W jaki sposób rozróżnić cele wyświetlane na radarze? Przykładowa misja - zlikwidować fabrykę broni wraz z magazynami amunicji. Radar dokładnie w Steerpoincie wyświetla kilka budynków - walę w nie bombami. Cele zlikwidowane. Po powrocie do bazy i wyjściu z misji "mission failed" - żaden z wyznaczonych celów nie został zniszczony i fabryka dalej produkuje. Pomimo iż w szczegółach dot. trafień mam kilka magazynów itp. Dodatkowo sprawa komplikuje się bardziej gdy budynków nie ma dokładnie w steerpoincie, tylko są rozsiane naokoło niego. Wtedy zupełnie nie wiem co mam zatakować i zazwyczaj również misja kończy się fiaskiem. Próbowałem używać radaru w trybach EXP i DBS, ale pomogły tylko w przypadku lotniska (widać ewidentny zarys płyty itp).

Druga sprawa - trochę podobna. Tyczy się pocisków AGM58D. Przykładowa misja - zlikwidować jakąś bryg. zmech. Dolatuje nad steerpoint o wyznaczonej godzinie, jest trochę pojazdów w pobliżu (BMP, T80 itp) - 100% trafień. Oczywiście po powrocie "mission failed" - brygada nie zaznała żadnych obrażeń. W jaki sposób rozpoznać które pojazdy należą do danej brygady?

Mogę liczyć na jakieś podpowiedzi?
Łukasz.

Offline bip3r

• *
  • 13 WELT
    • www.13welt.pl
« Odpowiedź #1180 dnia: Maj 25, 2015, 15:57:27 »
Najprostsza metoda to w czasie planowania misji, na mapie, nad steerpointem umieszczonym W OKOLICY celu kliknąć prawym przyciskiem na mapę i wybrać Recon.
Wówczas możesz dokładnie obejrzeć sobie cel.. budynek po budynku.. pojazd po pojeździe - albo na podglądzie, albo na spisie poniżej.
Następnie nad spisem a pod oknem podglądu masz podpis "Designate as target steerpoint #1" i obok strzałeczkę, którą możesz zmienić nr tego steerpointu.
Dajmy na to, że steerpoint Twojego celu oryginalnie - w misji, którą masz wykonać zaplanowany był pod #5 (czyli ten "steerpoint W OKOLICY celu").
W oknie Recon wybierasz KONKRETNY budynek (np. halę produkcyjną, a nie magazyn), wybierasz Designate as target steerpoint #5 i klikasz przycisk 'Accept', który jest obok.
Od tej chwili Twój steerpoint #5 będzie zlokalizowany nie W OKOLICY fabryki, ale na KONKRETNYM budynku tej fabryki.

To samo dotyczy pojazdów, choć pamiętać trzeba, że te zazwyczaj się przemieszczają i wskazanie już nie będzie takie pewne, gdy już dolecisz nad cel i zazwyczaj i tak trzeba będzie ich szukać radarem i/lub wzrokowo. Zakładając jednak, że taki batalion będzie stał w danym miejscu, warto obrać sobie strategię:
- oznaczyć jako steerpoint celu - wedle uznania - początek, koniec lub środek kolumny pojazdów, biorąc także pod uwagę kierunek z jakiego nadlecisz nad cel.

P.S.
przerzuć się na BMS 4.32 - przerabiając manual do AF nic nie straciłeś, parę rzeczy będzie wymagało korekt, ale podstawy masz już opanowane. AF w sumie umarł śmiercią naturalną.

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #1181 dnia: Maj 25, 2015, 17:51:37 »
bip3r
Dzięki za odpowiedź. Będę kombinował. Jak to mawiają - jak się nie rozbijesz to się nie nauczysz... czy jakoś tak :)

A na BMS mnie zintegrowana grafika nie puszcza - oczywiście planuje się przesiąść. Na razie i tak nie planuję grać online, a w AF jest trochę misji do zrobienia. Z resztą na AF przerzuciłem się z Lock On, także wdrażanie postępuje stopniowo.

Łukasz.

« Odpowiedź #1182 dnia: Maj 31, 2015, 13:37:17 »
Po kilkunastu próbach stwierdzam że nie mam takiej opcji jak "Designate as target steerpoint ..".

Mogę co najwyżej zmienić cel w menu "Flight Plan", aczkolwiek zupełnie nie wpływa to na współrzędne steerpointa. Na screenie widać taką sytuację - celem w steerpoincie #5 jest radar na lotnisku, a sam steerpoint jest daleko od lotniska. Co robię źle?

I jeszcze jedno pytanie - jak ustawić HUD-a tak, żeby pokazywał dwie przecinające się linie od ILS? W manualu jest to opisane dość biednie - po prostu po wysunięciu podwozia linie same się pojawiają. U mnie w przypadku kampanii HUD zostaje w trybie broni A-A/A-G, i mogę korzystać jedynie ze wskazań HSD, co trochę utrudnia życie.

Łukasz.

Offline Kwazar

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #1183 dnia: Czerwiec 01, 2015, 11:59:01 »
Nie mam pewności, bo od lat już nie używamy Allied Force, ale pamiętam, że zawsze spisywaliśmy współrzędne celu znajdujące się pod obrazkiem i później w kokpicie  należało je wklepać przez ICP -> 4(stpt). Możesz też sprawdzić czy po kliknięciu assign, cel nie zostanie przypisany do steerpointa.
Jeżeli chodzi o wyświetlanie ścieżki ILS, upewnij się że:
- lotnisko posiada ILS,
- Wpisz TACAN i częstotliwość ILS'a przez ICP -> 1 (T-ILS),
- przestaw pokrętło po lewej stronie HSI w pozycję ILS/TCN 
13WELT YouTube Channel

"Watching the stars from 39,000 feet with a granola bar in one hand
and a cold bottle of water in the other is a great way to unwind" K. Rosenkranz - Vipers In The Storm

Offline Qba

• *
  • 13 WELT C/O
« Odpowiedź #1184 dnia: Czerwiec 02, 2015, 12:28:44 »

U mnie w przypadku kampanii HUD zostaje w trybie broni A-A/A-G, i mogę korzystać jedynie ze wskazań HSD, co trochę utrudnia życie.

Hmm, wydaje mi się, że ILS na HUDzie wyświetli się tylko w trybie NAV. Spróbuj "odkliknąć" przycisk AA/AG na ICP.
13 Wirtualna Eskadra Lotnictwa Taktycznego / Col Qba (C/O)

13WELT YouTube Channel