Autor Wątek: Pomoc dla początkujących (Falcon Allied Force)  (Przeczytany 165623 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kusch

• Global Moderator
Odp: Pomoc dla początkujących (Falcon Allied Force)
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 15, 2006, 20:12:38 »
Witamy. Jeżeli chcesz na dłużej zagościć na naszym forum stosuj się do regulaminu i pisz poprawnie. Wszystkie pozostałe pytania (związane z pomocą dla początkujących) zadawaj w tym temacie i nie zakładaj nowych.

Dziękuję za uwagę i życzę przyjemnego korzystania z naszego forum.

"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie"

http://img90.imageshack.us/img90/9643/klmd5.jpg

Miszon

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 15, 2006, 20:30:00 »
Witam.
Sprawa pierwsza i podstawowa, to co wyżej kolega mazi też poruszał. Setup --> Simulation --> ustawić poziom trudności na Ace. 'Problem' kolorowych punktów na radarze zniknie i wszystke kontakty będą traktowane jednakowo.

W Allied Force rozpoznawać na odległość możesz niestety tylko przez AWACS, ew. lokując cel na twardo (STT) i czekając na zgłoszenie swojego (buddy spike) ale to rozwiązanie ma wady: nie każdy swój będzie odpowiadał w ten sposób, a jeżeli to przeciwnik to zdradzisz się w dość łatwy sposób.
Innym sposobem na budowanie Situational Awareness to regularne pytanie AWACSa o Picture.

Misje w kampanii można tworzyć dość łatwo: prawoklik na cel lub obszar i Add Package, dalej konfigurujesz sobie misje. Ważny jest wybór odpowiedniej bazy (tzn. tej na której stacjonujesz). Misja będzie dodana, jeżeli będą wolne maszyny, jeżeli nie, to trudno, na odkurzaczach wszak nie polecicie.

Nie trzeba robić rekonesansu aby SAM site został uznany za zniszczony. Mogłeś np. nie zniszczyć właściwego celu. Pamiętaj też, że zniszczenie wyrzutni choć obniża to nie eliminuje aktywności całego site'u. Na aktwyne stanowiska SA najlepiej uderzać HARMami i poprawiać clusterami.

Wojskom lądowym można wydawać polecenia, ale jest to dość żmudne. Klikasz na batalion i przesuwasz kółko symbolizujące cel podróży. Na miejscu batalion wykona domyślną operację.

Pozdrawiam

Iceman

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 15, 2006, 20:53:22 »
Z tymi czerwonymi ikonkami, jezeli nie korzystasz z trybu simple awioniki a tak pewnie jest skoro piszesz ze odpalales do czerwonych a to byly twoje (w simple czerwone to wrog). Zapewne skorzystales z trybu TWS i zlapales locka na celu. Tryb ten sledzi rownoczesnie wiele celow i ogolnie mowiac kontakty, ktore wychodza ze stozka wiazki radaru (upraszczam bo trzebaby to rozwinac) pokazywane sa przez system na czerwono - takie ostrzezenie ze za chwilke go zgubisz.

Co do SA (situational awareness) czyli m.in. segregowanie kontaktow na wrogie, swojke i neutralne i przypisywanie im priorytetow, to temat rzeka. W Falconie kontakt mozna rozpoznac na pare sposobow. Jak napisal Miszon, zadajac pytania declare i o sytuacje taktyczna AWACS-owi, zadajac pytanie "raygun", korzystajac z systemu NCTR (dziala tylko w okreslonych zakresach aspektu i elewacji - tu musialbys poczytac z czym to sie je - o tym tez napisano sporo madrych ksiazek), na podstawie wskazan systemu RWR, na podstawie tego co widzisz na wlasne oczy oraz najtrudniejsze na podstawie zachowania sie celu, jego taktyki . To ostatnie przychodzi z czasem. Pelny obraz systuacji uzyskasz jednak dopiero, kiedy dodasz do siebie te elementy i wowczas zbudujesz te slawetne SA. Acha, trzeba tez po prostu sluchac radia bo czesto AWACS sam ostrzeze cie przed wrogiem w poblizu albo zlokalizujesz wroga na podstawie komunikatow od innych package-ow.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2006, 21:00:01 wysłana przez Iceman »

« Odpowiedź #18 dnia: Luty 16, 2006, 14:25:18 »
Od siebie dodam jeszcze patrz na RWR, bardzo pomaga w orientowaniu się (no i wiadomo trzeba mieć oznaczenia wykute). Gorzej jeśli koleś idzie na pasywnych albo nie świeci lampką w twoją stronę wtedy zostaje to co pisali koledzy powyżej. Warto też śledzić zachowanie kontaktu w TWS jeśli po złapaniu w STT nagle zacznie kręcić do ciebie to spora szansa że ma ochotę i wysłać niespodzajke :D
\___[O}====-
 /OOOOO\

mazi_

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 16, 2006, 17:10:31 »
Chętnie poczytam jeszcze takich manuali co napisał Kusch :) Pozdro

Iceman

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 16, 2006, 17:26:18 »
Jezeli jestes abonentem TPSY i korzystasz z neostrady to poszukaj na ich serwisie gier (o ile takie jeszcze istnieje - kiedys byl dostepny tylko dla uzytkownikow neo a teraz to nie wiem jak jest). Powinien tam byc manual mojej produkcji z dawnych czasow :) opisujacy najwazniejsze elementy Falcona skladajacy sie bodajze, o ile dobrze pamietam, z 4 czesci. Byl pisany na podstawie SP4 czy nawet 3 ale od tego momentu awionika prawie sie nie zmienila, wiec wiekszosc, a moze i wszystkie informacje tam zawarte sa nadal aktualne.

mazi_

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 17, 2006, 00:29:40 »
niestety nie jestem...może ktoś kto jest spróbuje znaleźć i tutaj wkleić?

Snake

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 17, 2006, 05:39:00 »
Niestety nie ma tego manuala.Tez ostatnio mam ochotę trochę polatać. "falcon 4.0" wydaje mi się dla mnie odpowiedni bo jest symulatorem a nie durną strzelanką jakich wiele,  Manual załączony na płycie jest  po angielsku a to dla mnie duża przeszkoda. :015:

Iceman

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 18, 2006, 22:07:21 »
hmmm, to nie wiem gdzie go dali. W każdym razie zapłacili sowicie ;) Niestety manual wybył mi z dysku więc chyba odszedł w wieczną, tekstową pustkę  :005:

mazi_

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 19, 2006, 12:28:08 »
ale nikt by się nie obraził gdybyś coś tutaj naskrobał  >:D

Snake

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 19, 2006, 14:31:58 »
Mam takie pytanie , czy jest moze sposób na przetłumaczenie manuala (plik "pdf") translatorem :011: .Wiem że translator nie przetłumaczy tekstu zapisanego w pliku "pdf" ale czy może są programy do przerobienia pliku "pdf" na np."html"co pomogło by na przetłumaczenie manuala  na polski , choć wiem że translator dokładnie nieprzetłumaczy ,ale lepsze to niż nic. :004:z góry dziekuje.
 Naprawde mi zalerzy na tym.
A tak pozatym to też bym sie nie obraził gdyby coś ktoś naskrobał ,choć wiem ze to sporo roboty.

Iceman

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 19, 2006, 14:44:17 »
ale nikt by się nie obraził gdybyś coś tutaj naskrobał  >:D

wiem ze nikt by sie nie obrazil, tylko ze tamten tekst mial ponad 50 tys. znakow, kupe fotek z opisami i kosztowal mnie pare dni ciezkiej roboty, za ktora zreszta, nie narzekam, dostalem sporo kaski. Teraz po prostu nie mam czasu, a wszystko jest w manualach, ktore kazdy moze sobie przeczytac. Jak czegos nie wiadomo, to moge zawsze wytlumaczyc na ventylu, ale pisac na ten temat po prostu nie mam czasu i chyba ochoty tez.

Miszon

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 19, 2006, 21:29:15 »
Takich co chcieli tłumaczyć manual na polski było już kilku. Zawsze kończyło się na dobrych chęciach, bo tekst okazywał się zbyt obszerny. Niestety ale do pozania Falcona trzeba troche przysiąść i prędzej czy później znajomość angielskiego okazuje się konieczna.

Gładki

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 21, 2006, 20:22:17 »
A ja mam takie pytanie:
Czytam sobie pierwszy pod rozdział manuala. Na końcu pisze: Odpal lekcję I. Więc uruchamiam sobie AF, wybieram trenning mission 1 i co? Mam sobie tak polatać? Góra/Dół, Lewo/Prawo? Czy ktoś mi tam powie, że zaliczyłem podstawowe manewry? Przed rozpoczęciem widzę mapkę. Taki wielobok z 6 pkt. zwrotnymi. Przy każdym pkt. jest wysokość i prędkość. Czy powinienem mięć tą nakazaną wysokość i prędkość tuż przed danym pkt. , i lecieć z takimi parametrami do następnego pkt.? Po za tym w manualu, w opisie pierwszej misji było omówionych kilka manewrów. W jednym z nich pisało aby wznieś się na 15000 ft. A na mapce, przez 6 pkt mam lecieć na 7500, a po przed ostatnim na 5000. Więc jak to się ma do siebie?

Miszon

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 21, 2006, 21:14:22 »
Pierwsza misja treningowa (Basic handlings czy jakoś tak) to tylko zapoznanie się z samym symulatorem, to że jest trasa wklepana w komputer to tylko formalność, bo zawsze musi jakaś być , natomiast w misji tej wystarczy że się trochę pobujasz w powietrzu i poćwiczysz skręcanie, wznoszenie i opadanie i takie tam, nie musi być wg trasy (to będzie w późniejszych misjach). Nikt też nie powie tobie czy misję masz zaliczoną czy nie, po prostu wykonując manewry opisane w manualu sam musisz zwracać uwagę na zachowanie się samolotu ew. nagrywać manewry na ACMI i je potem analizować. Pierwsza misja treningowa jest po prostu nudna, ciekawsze rzeczy dzieją się potem.