Autor Wątek: Pomoc dla początkujących (Falcon Allied Force)  (Przeczytany 159791 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kwazar

• 13 WELT
  • *
Odp: Pomoc dla początkujących (Falcon Allied Force)
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 21, 2006, 23:01:56 »
Witam,

Ja też od jakiś dwóch tygodni siedzę nad tym manualem, zarzuciłem prawie całkiem Lock'On i póki co dotarłem do misji treningowych "air to air radar modes". Pierwsza misja, zaczynam eksperymentowanie z AN/APG-68
13WELT YouTube Channel

"Watching the stars from 39,000 feet with a granola bar in one hand
and a cold bottle of water in the other is a great way to unwind" K. Rosenkranz - Vipers In The Storm

Offline Kwazar

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 21, 2006, 23:37:31 »
a tu nagle :icon_eek: mijają mnie chyba ze cztery migi i walą do mnie z działek  :icon_eek: wolę nie myśleć co będzie potem :icon_lol:

A tak na poważnie, to nie bardzo kumam korzystanie z TACAN'ów i HSI. Po pierwsze pani z wieży kontrolnej prowadzi mnie niemal za rączkę, po drugie pomimo usilnych prób nie wiem gdzie znaleźć dane o orientacji pasa (że np. na HSI mam dla Lecce ustawić 320 stopni).
może ktoś pomoże... :icon_smile:
(kurde nie wiem czemu mi ucieło połowe tekstu, sorry za bałagan)
13WELT YouTube Channel

and a cold bottle of water in the other is a great way to unwind" K. Rosenkranz - Vipers In The Storm

Matthias

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 22, 2006, 13:51:14 »
Co do Tacan'ow. Przykładowo baza AMENDOLA. Na mapie w AF są podane kanały TACAN, ale czasami są błędy.

Kiedy w AF klikniesz z podstawowego widoku kokpitu kilka razy w dół [NUM 2] to wyświetlą się kartki z danymi baz lotniczych.

AMENDOLA jest akurat na pierwszym miejscu. Po kolei idą: nazwa bazy, kanał TACAN, zasięg nadajnika TACAN (jak będziesz dalej nie złapiesz sygnału i HSI nic nie pokaże), kanał ILS, usytuowanie pasa (widać że jest 110/290 i tak trzeba nakręcić COURSE na HSI), dalej jest wysokość nad poziomem morza i ostatnie to współrzędne geograficzne. Jak jest się poza zasięgiem stacji TACAN trzeba wbić w konsoli przedniej współrzędne geograficzne.

Trzeba wbić w konsolę stację TACAN: na klawiaturze "1 T-ILS", na wyświetlaczu przejść kursorem na "dwie gwiazdki" jak na rysunku (na początku jest podświetlone CMD STRG) i wbić z klawiatury konsoli stację TACAN (tu akurat 54). Na wyświetlaczu CHAN 54 mówi o stacji TACAN 54, a BAND X(0) o tym że to X. Żeby zmienić TACAN z X na Y trzeba wpisać stację 0 i nacisnąć ENTER.

Po tych zabiegach na HSI przestawiasz pokrętło po lewej na TCN, CRS ustawiasz wedle usytuowania pasa i  mała strzałeczka prowadzi Cię do nadajnika TACAN, z boku masz odległość w milach a duża strzałka pokazuje odchylenie od ustawienia w osi pasa.

To tyle z nawigacji po stacjach TACAN.

Miszon

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 22, 2006, 19:55:12 »
HSI może posłużyć jako narzędzie nawigacji nie tylko względem TACANów ale także zwykłych steerpointów na trasie. Dzięki pokrętełku CRS można ustalić radial, czyli kurs którym chcemy nadlecieć na dany punkt (niestety z dokładnością jedynie do 5 stopni), co przydaje się np. gdy chcemy precyzyjnie zaatakować cel z jakiegoś kursu (np. pas). No i oczywiście HSI to nieocenione narzędzie w przypadku gdy nawali elektronika, a każdy pilot powinien umieć nawigować bez pomocy HUD i MFD.

Offline Kwazar

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 22, 2006, 23:20:07 »

Dzięki  :564: problem wyjaśniony. Jak tak dalej pójdzie to powstanie nowa wersja manuala Iceman'a :icon_lol:
13WELT YouTube Channel

Offline Kwazar

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 19, 2006, 03:00:48 »
Witam;

czy ktoś jest w stanie określić poziom umiejętności, jaki należy posiadać coby na ten przykład, sprawnie radzić sobie w kampanii...?
(bo jak czytam te opisy  z Korei czy Bałkanów, to ciary chodzą mi po plecach   :icon_eek: a nawet nie jestem w połowie manuala  :icon_sad:
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2006, 03:08:25 wysłana przez kwazar »
13WELT YouTube Channel

Miszon

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 19, 2006, 09:09:02 »
Gdy będziesz już sobie radził we wszystkich misjach treningowych to możesz spróbować kampanii. Nie przejmuj się, jeżeli będzie ci ciężko na początku. To normalne, przejście z treningów do kampanii to spory krok naprzód, zdobędziesz tam spore doświadczenie. W kampanii ważne jest to, żeby mieć pomysł na misję, szczególnie w przypadku misji AG, taktyka na "hurrra" zbyt często kończy się zwisem na parasolce.
Umiejętności nie są tak ważne jak wiedza na temat tego, czego możesz się spodziewać na polu walki i odpowiednie interpretowanie tego już na miejscu (to słynne situational awareness).
Generalnie warto sobie odpalić kampanię, żeby zobaczyć jak to jest, powiedziałbym nawet że niektóre rzeczy związane np. z awioniką lepiej poznawać właśnie w kampani, gdzie faktycznie znajdują zastosowanie (np. obsługa RWR).

« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 01, 2006, 10:41:24 »
Kusch---> moze  opracujesz taki krotki manual  dla  tryby  AG 
Mam  problem  z maverikami :(

Pozdrawiam

3mw

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 01, 2006, 11:15:41 »
Wejdź sobie na stronke  http://www.maverick.webd.pl/plikownia.php
i ściągni sobie sp3 manual. Tam jest bardzo dobrze wytłumaczone użycie mavericków po koleji co robić. Nawet osoby słabo znające angielski sobie poradzą

Miszon

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 01, 2006, 13:14:11 »
Akurat mavy są dość proste w obsłudze. W skrócie wygląda to mniej więcej tak:

1) Włączasz tryb AG na ICP - na prawym MFD włączy się SMS,
2) Na prawym MFD klikasz OBS i wybierasz uzbrojenie - jeżeli uzbrojenie AG to tylko mavy to możesz pominąć ten punkt,
3) Klikasz OBS, który odpowiada funkcji PWR OFF - przygotowujesz w ten sposób pociski,
4) Po chwili (w AF jest to kilka sekund) z MFD znika napis NOT TIMED OUT, co znaczy, że broń jest gotowa,
5) Włączasz Master Arm,
6) Na lewym MFD gdzie masz odczyt z radaru AG najeżdżasz kursorem na interesujący obszar - narazie bez loka. Pamiętaj, że radar AG defaultowo przyczepiony jest do steerpointu (tryb STPT na lewym MFD), więc twój cel musi znajdować się gdzieś w okolicy aktywnego steerpointu. Możesz to zmienić klikając SP na lewym MFD.
7) Prawe MFD - klikasz OBS WPN, następnie klawisz 'U' - uncage - odsłaniasz kamerke i na prawym MFD masz widok z mava.
8 ) Kursorem radaru szukasz interesującego cię obszaru. Gdy znajdziesz coś ciekawego klikasz pojedynczy lock, lokując w ten sposób radar na danym obszarze.
9) Teraz tak jak kursorem radaru szukasz dokładnie celu. Możesz zoomować klawiszem 'V'.
10) Gdy znajdziesz cel robisz drugi lock (jak nie lokuje to znaczy, że jesteś za daleko) i czekasz aż będziesz w zasięgu mava (DMZ z prawej strony na HUDzie). Po odpaleniu powtarzasz krok 7), 9) i 10) dla kolejnych pocisków. Musisz pamiętać, że mavy nie mogą być odpalane ze zbyt dużego kąta, ten kąt symbolizuje krzyżyk na widoku z mava.

Offline bip3r

• *
  • 13 WELT
    • www.13welt.pl
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 01, 2006, 15:37:39 »
Musisz pamiętać, że mavy nie mogą być odpalane ze zbyt dużego kąta, ten kąt symbolizuje krzyżyk na widoku z mava.

Dokładnie do odpalenia kąt między kamerą/czujnikiem Mava a celem nie może przekraczać 30st. Kąt maks. przy którym Mav może namierzyć cel to 60st. (wg manuala)
"Jestem Polak, a Polak to wariat, a wariat to lepszy gość." K.I. Gałczyński

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 01, 2006, 23:47:12 »
WIELKIE  DZIEKI !!!!!
O taka pomoc  mi  chodzilo , szybko i konkrety :)

Pozdrawiam

« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 02, 2006, 12:42:37 »
Odpalilem  maveric  dzieki waszej pomocy :)
Ale  mam  jeszcze pytanka , mianowicie jak powrocic to ponownego trybu  szukania bez  odpalenia rakiety i  moze  maly poradnik jak odpalic bomby  naprowadzane laderowo :)

Pozdrawaim

Boba Fett

• Gość
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 02, 2006, 13:29:45 »
Odpalilem  maveric  dzieki waszej pomocy :)
Ale  mam  jeszcze pytanka , mianowicie jak powrocic to ponownego trybu  szukania bez  odpalenia rakiety i  moze  maly poradnik jak odpalic bomby  naprowadzane laderowo :)

Pozdrawaim

Podobnie jak w Mavach. Tyle że zamiast WPN klikasz OBS- TGP. Zaznaczasz cel, podobnie jak przy maverickach, czyli radar, lock 1, ustawiasz kamerke celownika na obiekcie, lock 2, włączasz laser i czekasz do momentu gdy samolot znajdzie się w wyliczonym punkcie zrzutu. Moja rada, wciśnij spust zrzutu kilka sekund przed punktem, bomba nie odpadnie dopóki nie znajdziesz się w odpowiednim miejscu, zrobi to dokładnie w chwili gdy powinna. Potem utrzymaj już tylko laser na celu i gotowe :) Nie włączaj lasera niepotrzebnie, możesz go przegrzać i gdy będzie Ci potrzebny nie zadziała.
Poczytaj też o koordynatach geograficznych celu, jeśli atakujesz obiekt stały, spisz sobie te koordynaty w brefingu z danych recon, nastepnie wklep je na ICP pod waypontem który jest nad celem, teraz radar AG który jest sprzężony z waypontem wskaże Ci kursorem dokładnie ten budynek.

Powodzenia

« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2006, 15:11:27 wysłana przez Boba Fett »

Miszon

• Gość
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 02, 2006, 16:20:14 »
jak powrocic to ponownego trybu  szukania bez  odpalenia rakiety

Zasada jest prosta: bez żadnego loka możesz biegać kursorem radaru po terenie, kamerka mavericka jest "przyczepiona" do kursora, tzn patrzy tam, gdzie kursor, pojedynczy lock zatrzymuje kursor radaru ale nadal można manipulować kamerką w bardziej precyzyjny sposób, podwójny lock zatrzymuje kamerke i pozwala zaatakować cel. Po wystrzeleniu pocisku wracasz do stanu w którym masz pojedynczy lock na radarze. Po usunięciu osłonki możesz szukać celu, gdzieś w okolicach kursora radaru, natomiast gdy chcesz poszukać celu na innym obszarze, musisz zdjąć lock z radaru.