Autor Wątek: Kto lubi komputerowe RPG?  (Przeczytany 53896 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: Kto lubi komputerowe RPG?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 03, 2006, 13:55:32 »
Fakt, Arcanum było niesamowitą przygodą, tak rozbudowaną i z takim klimatem inaczej jak mało co. Własciwie była to chyba moja ulubiona przygodówka. Zaczynając zabawę bałem się karłów z giwerą, ale potem jakoś znalazłem w tym świetną zabawę. Była to swogo rodzaju odskocznia. Dziś już nie robi sie taki tytułów, Fallout też trzymał klimat ale tylko 1 i 2. Potem zrobili z niego nieklimatcznego kotleta dla bicia kasy i żerowania na tytule. Coś obecnie też słyszałem o tytule Demonica http://www.nicolasgames.pl/gry.php?action=more&id=68 oraz Metalheart http://www.nicolasgames.pl/gry.php?action=more&id=41 W sumie przypominają stare RPGi.

Co do Diablo, zawsze był śmiech na sali jak mówiono o nim RPG ale wiele osob go za takiego uważa do dziś  :005:
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline Rola

• *
  • 9/39 & R'n'R
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 03, 2006, 14:04:19 »
Moi drodzy, nie porównujmy prawdziwego, żywego RPG do komputerowych gier RPG, bo to prawie tak, jak porównać prawdziwe lotnictwo do symulatorów - czy w związku z tym mamy wyrzucić wszystkie symulatory, bo "to nie jest to"?

Gry RPG też mają swój urok, podobnie jak i dobre "dungeon hacki" (zarówno gry Rogue-like w trybie tekstowym, jak i współczesne ich odpowiedniki do których zalicza się Diablo).

Szczerze mówiąc, to nie przeszkadza mi brak multiplayera w rolpleju, bo IMHO każda taka partyjka przeradza się w hack'n'slash niczym w Diablo, a od dobrego rolpleja wymagam wciągającej fabuły. A podczas takiej sesji trudno o posuwanie się fabuły i opcje dialogowe (czy ktoś kiedyś widział przygodówkę multiplayer?), bo chodzi wtedy o dobrze skoordynowaną drużynową naparzankę ;) (mag wspiera ogniem, druid leczy, a paladyn przyjmuje ciosy na opancerzoną klatę).

Na pewno pamiętasz taki tytuł jak "Betrayal at Krondor".
O panie, o ludzie!
Była to jedna z pierwszych/najważniejszych gier (obok np. Fallout), która zainteresowała mnie komputerowymi RPG, bo wcześniej uważałem (o ja głupi!), że "to nie są gry dla mnie".

PS: na prawdziwej sesji RPG nigdy nie byłem: zawiniła nie tyle samotnicza natura, co brak odpowiednio dobranej paczki ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2006, 14:10:38 wysłana przez Rola »
"Każdy kilogram nowego samolotu szczególnym dobrem Narodu"

Offline Ros

• *
  • Uziemniony
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 03, 2006, 14:25:52 »
PS: na prawdziwej sesji RPG nigdy nie byłem: zawiniła nie tyle samotnicza natura, co brak odpowiednio dobranej paczki ;)

NATO nigdy nie jest za późno :001: Ja też przez długi czas nie miałem z kim grać aż w końcu musiałem pojechać do Francji na stypendium żeby tam spotkać Polaków, którzy grali (i do dzisiaj grają) w Młotka... Tylko ostatnio drużyna nam się trochę rozsypała bo kumpel wyjechał do Anglii i zostało nas już tylko 2 ze starego składu :005: W każdym razie Rola jakby Ci się kiedyś udało być w Warszawie i jakimś cudem akurat ekipa by się zebrała to zapraszam.

Pozdrawiam
Though I fly through the Valley of Death I shall fear no Evil for I am at 80,000 feet and climbing
36 Quai des Orfevres

pawel

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 03, 2006, 14:31:06 »
Eeee tam...Ja tam wolę się "lutować" żelaznymi przedmiotami na żywo :021:. To tak jek grać w koszykówkę na kompie, to dobre dla inwalidów. :002: :002: :002:

PR335

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 03, 2006, 16:27:06 »
Eeee tam...Ja tam wolę się "lutować" żelaznymi przedmiotami na żywo :021:. To tak jek grać w koszykówkę na kompie, to dobre dla inwalidów. :002: :002: :002:
To samo moge powiedzieć o lataniu na komputerze ;] Albowiem latam w realu...ale nie powiem ;)

Dla mnie mnie bomba - szczególnie, że to beta!! Czekam na pełną wersje ;)
Co do przerw w lataniu i związanymi z tym RPGami to ULTIMA ONLINE  :002:

pawel

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 03, 2006, 22:17:44 »
To samo moge powiedzieć o lataniu na komputerze ;] Albowiem latam w realu...ale nie powiem ;)

Też latam w realu, ale ani ja, ani Ty nie latamy i nie będzimy latać F-16, ani Su-27 czy Fw190. W nawalaniu się bronią historyczną ( XVw.)  różnica jest jedynie taka, że broń jest tępa i ludzie nie leją się by się pozabijać, natomiast walą się po blachach i to mocno różnymi żelaznymi narzędziami. Więc tych spraw nie da się porównać. Podobnie jak z koszykówką i symulatorem rajdów WRC. Mogę wźąć piłkę i z kolegami pograć w kosza, ale nie mogę wźąć Subaru Imprezy WRC i jeździć nim w World Cupie.

Paweł

Offline Sundowner

• *
  • Chasing the sunset
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 03, 2006, 22:19:26 »
Gra nie została jeszcze wydana, ale można sobie ściągnąć za free wersję beta do testów...
Trzeba dodac, że za free jest do 6 levelu ta beta, potem trzeba płacic... co oznacza jakieś półtora godziny zabawy.

Suncom Raptor #SF64030539
Thrustmaster HOTAS Cougar #16348

Online YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 03, 2006, 23:51:16 »
i to mocno różnymi żelaznymi narzędziami

Są i tacy co sobie kulkę do buzi wsadzają i moskitirę na twarz też 
:icon_kuleczka_162:
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

pawel

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 04, 2006, 10:03:11 »
i to mocno różnymi żelaznymi narzędziami

Są i tacy co sobie kulkę do buzi wsadzają i moskitirę na twarz też 
:icon_kuleczka_162:
Głodnemu chleb na m... ee eee ten tego  :021: :021: :021:

Schmeisser

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 04, 2006, 11:59:18 »
najgorsi są ci co robią to małym ssakom
owijają je nawet taśmą :P

Offline Rola

• *
  • 9/39 & R'n'R
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 04, 2006, 13:58:58 »
Takie perwersje to chyba ewentualnie tylko w serii "Fallout" były - pamiętacie klub "Golden Globes" i dom schadzek "Cat's Paw"?

Offline some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 04, 2006, 14:07:17 »
W "Arcanum" w Tarant był bardzo dobrze wyposażony dom. Mieli sporo opcji do wyboru, nawet owieczkę  :118:
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

Offline Rola

• *
  • 9/39 & R'n'R
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 04, 2006, 17:32:21 »
Ja wybrałem jedną z czterech pracownic tego przybytku, ale jak widzę niektórzy koledzy byli bardziej... dociekliwi... :021:
Podróże kształcą, ahem... :003:

Offline some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 04, 2006, 18:23:03 »
Jak to mawiają, wszystkiego trzeba w życiu spróbować....  :021:

No i teraz niech ktoś ma czelność powiedzieć, że gry komputerowe nie poszerzają horyzontów.
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 04, 2006, 19:45:25 »
Ehh panowie czytam i czytam i uderza mię brak serii Final Fantasy (od 4 do 12) a zwłaszcza 7,8,9,10,10-X2. Powiedz cię tylko jakim cudem??? Fabularnie najlepsze gry w jakie grałem, więc brać się za odrabianie zaległości (zwłaszcza że można te gierki teraz mieć za grosze).   

\___[O}====-
 /OOOOO\