Autor Wątek: Grób ppor. Anatola Piotrowskiego  (Przeczytany 33992 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Grób ppor. Anatola Piotrowskiego
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 15, 2013, 20:05:25 »
Pięknie wykonany model. Ten egzemplarz P-11c jest "mocno" obfotografowany przez Niemców. Jednak jak do dziś nie ustalono ani jednostki z której pochodził ani pilota który go pilotował ani miejsca kraksy. Jest kilka hipotez na ten temat ale nikomu nie udało się rozwiązać tej zagadki czyli poprzeć swoje hipotezy dokumentami. Kiedyś byłem mocno zaangażowany w wyjaśnieniu historii tego samolotu. Był pewien trop, wiadukt widoczny na kilku fotkach na tle samolotu. Wydawało się że zdjęcie zostało zrobione w pobliżu lotniska Brygady Pościgowej w Poniatowie koło Legionowa. Jednak okazało się że jednak to nie to (kolega robił ekspertyzy porównawcze wiaduktu ze zdjęcia w biurze konstrukcyjnym zajmującym się mostami i wiaduktami). Następna hipoteza to lotnisko a w zasadzie lądowisko w pobliżu Pułtuska. Jest wiele zdjęć przedstawiające ten samolot a w zasadzie wrak na tle rynku w Pułtusku (w tym topiku na str. 6  i 7) jednak i ten trop do końca nie został wyjaśniony. Objechałem trochę Mazowsza w tej sprawie, od Ciechanowa, Nasielska, Pułtuska i Wyszkowa po Zegrze, Zielonkę, Legionowo, jednak bez rezultatu. Ale jestem dobrej myśli może kiedyś wypłynie na światło dzienne zdjęcie z dokładnym podpisem i zagadka wyjaśni się.

Pozdrawiam

Ps. Kilka lat temu na forum "Myśliwcy" pojawił się człowiek twierdził że zna historię tej maszyny i obiecywał że niedługo to opublikuje, minęło kilka lat i jak do tej pory cisza.
Nie da Ci żona nie da sąsiadka,
Nawet nie przyjdzie im to do głowy,
Tego, co da Ci sierżant sztabowy.

http://www.1pl.boo.pl/