Autor Wątek: Wielkie wydarzenia Światowego Lotnictwa\Astronautyki  (Przeczytany 2055 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rutkov

  • KG200
  • *
  • Versuchskommando
    • KG200
Wielkie wydarzenia Światowego Lotnictwa\Astronautyki
« dnia: Lipiec 25, 2006, 13:19:24 »
Pomyślałem że taki wątek by się przydał. Jeżeli szanowne grono trzymające władzę pomyśli inaczej to przesunie do innego działu lub zlikwiduje go. Jednak myśle że przyda się miejsce w którym będą (tak myślę) umieszczane zdarzenia o wiekopomnym znaczeniu dla rozwoju awiacji jak i te który były drobnymi kroczkami posuwającymi jednak nas do przodu w technice lotniczo\astronautycznej. Stawiam tu astronautykę obok lotnictwa bo przecież to piloci jako pierwsi polecieli w kosmos i nadal to oni stanowią trzon załóg kosmicznych. No i prom kosmiczny jest w jakimś sensie samolotem :).

Ale do rzeczy:
Dziś jest 97 rocznica legendarnego lotu. Otóż 25 lipca 1909 roku Francuz Louis Bleriot przeleciał kanał La Manche z Francji do Anglii, samolot bohatera to Bleriot XI. Dane dotyczące lotu:
Start: Calais
Czas: 37 minut
Lądowanie: na pastwisku w Dover
a oto  narzędzie:
miłośnik 110-tki    •    I/KG200_Doktor  ♥1972-†2006   •   Czekamy Ciebie czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci. Byś nam, kraj przed tym rozdarłszy na ćwierci, była zbawieniem, witanym z odrazą.    •   Han Pasado!    •    GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM

Offline rutkov

  • KG200
  • *
  • Versuchskommando
    • KG200
Odp: Wielkie wydarzenia Światowego Lotnictwa\Astronautyki
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2016, 15:14:59 »
Odkopuję bo warto:


16 IX 1935 kpt. Z. Burzyński i por. obs. bal. W. Wysocki wygrali zawody balonowe o Puchar Gordona Bennetta w Warszawie.
[/size][/color]
[/size]kolejny 10-letni wątek odkopany przeze mnie, ale to mój wątek i będę w nim pisał kiedy chcę, jak nie to go usunę jak ten inny, choć to nie byłem ja wogóle ;-).[/color]
miłośnik 110-tki    •    I/KG200_Doktor  ♥1972-†2006   •   Czekamy Ciebie czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci. Byś nam, kraj przed tym rozdarłszy na ćwierci, była zbawieniem, witanym z odrazą.    •   Han Pasado!    •    GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM