Autor Wątek: Nowości na rynku gier  (Przeczytany 99055 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sundowner

• *
  • Chasing the sunset
Odp: Nowości na rynku gier
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 14, 2007, 14:06:42 »
Nudna jest, ponieważ nic nowego nie wnosi. Wszystko to juz było w dużej ilości.
No to w takim razie gra jest wtórna, a nie nudna. A wnosić wnosi - połowa aktorskiej obsady to aktorzy z Battlestar Galactica  :118:

Suncom Raptor #SF64030539
Thrustmaster HOTAS Cougar #16348

« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 14, 2007, 14:13:38 »
No to w takim razie gra jest wtórna, a nie nudna.

Masz racje, choć dla mnie wtórność powoduje nudę. Co do pytania Angel'a - hmm, w zasadzie to trudno by dzisiaj taka znaleść, niestety.

Edit:
Znalazlem: Dark Messiah of Migh&Magic
Jakiś czas temu F.E.A.R sporo wniósł
chyba by się coś jeszcze znalazło, ale nie pamiętam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2007, 14:19:50 wysłana przez soh »

Kapitan Bomba nie pie...li się z kosmitami.
Nap.....la z karabina, nie pyta.
Kapitan Bomba, i nie ma ch..a!

Offline I/JG53_Angel

• *
  • Out Of Control
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 14, 2007, 15:17:10 »
Jakiś czas temu F.E.A.R sporo wniósł
Sporo?To znaczy co?Jak dla mnie w dziedzinie gier wymyślono już(prawie)wszystko.3/4 gier to udane(lub nie)powielanie innnych rozwiązań w gorszej lub lepszej oprawie graficznej
Babka wymusza motocykliście pierwszeństwo, dochodzi do wypadku, na szczęscie niegroźnego. Motocyklista podchodzi do DAMY i pyta"Widziała mnie pani?"
"Tak widzialam" odpowiada DAMA
To dlaczego mi pani nie ustąpiła ?
"No ale pan przeciez jechal motocyklem !"

http://img223.imageshack.us/img223/6416/bezpiecznygh0.jpg

« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 14, 2007, 15:52:58 »
Sporo to może przesadziłem. Chodzi mi o pewne przywiązanie wagi do szczegółów, które są naturalne, a których się wcześniej nie implementowało. Np. jak patrzysz w dół, to widzisz swoje buty, nogi itp. Jak wchodzisz drabiną, to najpierw musisz broń przerzucić przez plecy, a nie idziesz po drabince jednocześnie normalnie trzymając broń. Jak ci się skończy magazynek w trakcie bliskiej walki, to odruchowo bije się tym, co się ma pod ręką - czyli z kolby drania, czy z kopa. Może to pierdoły, takie szczegóły, ale mi zawsze tego brakowało. Dzięki temu, gra stała się taka jakby, bardziej naturalna.

Tak samo w Dark Messiah, wspięcie się na skrzynke, która sięga nam szyi, to tez nie jest żaden problem. Oczywiście jeżeli chodzi o te grę, to sama jej koncepcja jest dosyć innowacyjna - FPS w którym w koncu zamiast strzelać, możesz oponentowi przyłozyć w czerep kawałem żelastwa  :021:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2007, 16:00:22 wysłana przez soh »

Offline I/JG53_Angel

• *
  • Out Of Control
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 14, 2007, 16:06:35 »

Tak samo w Dark Messiah, wspięcie się na skrzynke, która sięga nam szyi, to tez nie jest żaden problem. Oczywiście jeżeli chodzi o te grę, to sama jej koncepcja jest dosyć innowacyjna - FPS w którym w koncu zamiast strzelać, możesz oponentowi przyłozyć w czerep kawałem żelastwa  :021:
Polecam chociażby stareńki Hexen.soh wierzcie mi..na grach zęby zjadłem
Babka wymusza motocykliście pierwszeństwo, dochodzi do wypadku, na szczęscie niegroźnego. Motocyklista podchodzi do DAMY i pyta"Widziała mnie pani?"
"Tak widzialam" odpowiada DAMA
To dlaczego mi pani nie ustąpiła ?
"No ale pan przeciez jechal motocyklem !"

http://img223.imageshack.us/img223/6416/bezpiecznygh0.jpg

tomek1988

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 14, 2007, 16:38:18 »
LOL, Belfegor, ale się popisałem :). Myślałem, że jakaś wybitnie nudna gra o nazwie "B2" wyznaczyła ten zasięg :karpik...

« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 14, 2007, 17:31:07 »
Polecam chociażby stareńki Hexen.soh wierzcie mi..na grach zęby zjadłem

Oczywiscie Hexen byl i Hexen 2 i chyba jeszcze cos jak Witchawn ( 94-95 rok?) czy cos takiego. Ale przyznac musisz ze taka koncepcja FPS jest raczej niespotykana. A że jako w DM została zaprezentowana na wysokim poziomie, myślę że można ja uznać za innowacyjną.

« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 14, 2007, 19:29:36 »
Oczywiscie Hexen byl i Hexen 2 i chyba jeszcze cos jak Witchawn ( 94-95 rok?) czy cos takiego. Ale przyznac musisz ze taka koncepcja FPS jest raczej niespotykana. A że jako w DM została zaprezentowana na wysokim poziomie, myślę że można ja uznać za innowacyjną.

No właśnie srednio, było już ładnych kilka FPS z możliwością rąbania mieczykami (a nożami, piłami mechanicznymi itp. to już nie wspomnę, bo nie o to biega ;) ). Choćby takie Jedi Outcast/Academy albo Thief: The Dark Project ( :banan).

Koncepcja DM of HoMM nie jest wcale świeża - ot poprawnie, nawet nie jakoś wybitnie, zrobiony hack'n'slash w FPP.

FEAR też nie jest czymś totalnie nowym. Ma te fajne ficzersy, o których piszesz, ale bajery nie zrobią z niej jakieś awangardowej koncepcji - to jest klasyczny FPS z elementami horroru. Gdybyśmy mieli osądzać orginalność gier po ilości fajnych bajerów w niej zawartych, to rynek byłby zalewany co roku nowymi ideami.

Ale wstrzymałbym się przed osądami, takimi jak Angela, że (prawie) wszystko już było. Ile to razy w historii ktoś tak mądrze stwierdzał? Pod koniec XIX wieku urząd patentowy USA chciał się zamknąć, bo:
,,Everything that can be invented has been invented.''
-- Charles Duell, Director of U.S. Patent Office, 1899
:)

« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 14, 2007, 20:01:03 »
@ kostek
To Ty ten "rozum" na poważnie wziąłeś  :011:
Nieee no co Ty ? poważnie ?...  :karpik

@ tomek 1988
Czy ja napisałem , że symulatory wyścigów są dla dzieci ? Bynajmniej ,wcale tak nie uważam.Też się nimi kiedyś bawiłem.
Mało tego - znam wielu facetów ," starych byków koło czterdziechy", poważnych ojców rodzin i właścicieli świetnie prosperujących firm , którzy właśnie przy symulatorach wyścigów samochodowych znakomicie odreagowują codzienny stres. I wcale się tego nie wstydzą  :001:   
Spokój cechuje Mistrza.

Offline Piniol

• JG300
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 14, 2007, 21:13:08 »
Jeśli chodzi o wyścigi samochodowe to dla mnie liczy się tylko http://www.liveforspeed.net/
Demko multiplayer w które gra tysiące osób. Gra zrobiona przez fanatyków dla fanatyków. Nie jest to żadne głupawe NFS underground czy inna ścigałka dla młodzian tylko skomplikowany symulator o superwydajnym silniku graficznym. Polecam, zajmuje tylko 300mb i nie trzeba instalować.

« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 14, 2007, 22:18:37 »
Polskie XPand Rally Extreme też jest godne polecenia.
NFS sux  :118:  :banan

Offline Kusch

• Global Moderator
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 26, 2007, 20:25:59 »
Ciekawa zapowiedz:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=33003

Nowy projekt pozwoli nam wziąć udział w III wojnie światowej przedstawionej z niespotykaną dotąd, jeżeli wierzyć słowom przedstawiciela Ubisoftu, grafiką, sztuczną inteligencją, animacją oraz fizyką, które wykorzystają moc drzemiącą w konsolach nowej generacji.

O samej rozgrywce wiemy niewiele. Najprawdopodobniej będzie to strategia czasu rzeczywistego pozwalająca na dowodzenie niezwykle licznymi oddziałami nowoczesnych wojsk. Akcja ma być osadzona w znanych z rzeczywistości lokacjach. Wspomniano również o tym, że istotny będzie tryb online, nie podano jednak żadnych szczegółów na jego temat.
"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie"

http://img90.imageshack.us/img90/9643/klmd5.jpg

« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 24, 2008, 15:19:38 »
Kultowa i pierwsza prawdziwa strzelanka na świecie powraca :001:
http://gry.onet.pl/4301,1498987,,wolfenstein,zapowiedz.html
Trajler - taki sobie :005: skriny - takie sobie :005: boje się że może być z tego niezła kicha :005:
Spokój cechuje Mistrza.

Offline Sherman

• *
  • 1. Pułk Lotniczy, 2. Eskadra Wywiadowcza, 105.WPŚB
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 26, 2008, 14:54:53 »
Ale jak będą panie z SS to i tak wszyscy kupią.
Nie przepuszczą żadnej owcy,
Z drugiej chłopcy wywiadowcy.

« Odpowiedź #44 dnia: Maj 28, 2009, 12:19:48 »
No to się coś rusza w temacie http://gry.onet.pl/1979160,,Wolfenstein_z_data_premiery,wiadomosc.html  :001: Mówcie co chcecie, ale pierwszy Wolf był naprawdę ok, oby ten nowy nie był gorszy od pierwowzoru  :001:
Spokój cechuje Mistrza.