Autor Wątek: POMOC DLA POCZĄTKUJĄCEGO W LOCK ON  (Przeczytany 151141 razy)

Offline Ger0nim0

• Administrator
  • Ojciec Założyciel
    • Wszystko
POMOC DLA POCZĄTKUJĄCEGO W LOCK ON
« dnia: Listopad 13, 2006, 19:30:07 »
Temat na tyle ciekawy że szkoda go było zamknąć. Dlatego mamy ver. 1.01  :banan
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2009, 22:39:46 wysłana przez some1 »

Schmeisser

• Gość
Odp: POMOC DLA POCZĄTKUJĄCEGO W LOCK ON
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2006, 19:36:39 »
No i będzie dyskusja

'SiEmAno, Hciałbym pozdrowszystkich i pszeprasaam ale mam dyslecje i dyskortografie i dlatego popelniqam bledy wszystko przezte horoby, aha gram w lockona 1.02 anie w 1.01'

...i bedzie trzeba strzelać :D

Offline traun

• *
  • CM, RoF, CoD
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2006, 23:31:35 »
Potrzebuję porady. Sytuacja: Mig-29 + 4 KMGU-2B (zasobniki rozsypowe) i kolumna transportowa ochraniana przez igły. Nadlatuje nad cel pięknie wzdłuż drogi z prędkością ok. 1000km/h (igły jakoś przy tej prędkości nie mogą trafić) wysokość 900m kąt schodzenia ok. 10 St.. Celuję w 1 pojazd w kolumnie i zaraz po autoryzacji uzbrojenia rzucam.    Pytanie dlaczego trafiam kilka pojazdów dalej w środku kolumny a nie w miejsce celowania.
Pozdrawiam chłopaków z EKG
GG 4834952

« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2006, 02:04:05 »
Pytanie dlaczego trafiam kilka pojazdów dalej w środku kolumny a nie w miejsce celowania.
Bo kolumna porusza się w przeciwnym do Twojego kierunku? :003:

A na poważnie, napisz czy pytanie dotyczy 1.02 czy 1.1 bo to dość istotne.

W 1.02 zasobniki z subamunicją odwzorowano inaczej niż w 1.1 (gorzej moim zdaniem). Podczas gdy w 1.1 opróżnianie zasobników trwa całkiem sporą chwilę (dzięki czemu można regulować skupienie bądź rozproszenie pojedynczych eksplozji, kontrolując odpowiednio pochylenie samolotu), w 1.02 wszystkie zabawki wyrzucane są prawie że w jednej chwili (jeśli mnie pamięć nie myli, w razie czego proszę o poprawkę).
Ale generalna zasada jest taka sama - nie atakować z lotu nurkowego (bo powoduje to skupienie wybuchów praktycznie w jednym punkcie) - najlepszy jest lot poziomy, a imho jeszcze lepszy - z minimalnym wznoszeniem.

Ja osobiście podchodzę na bardzo małej wysokości rządu 200 - 300 m, stosując CCIP (a nie CCRP jak zaleca instrukcja :003:) i w momencie rozpoczęcia opróżniania pojemników delikatnie podnoszę samolot (3-4o) - daje to większy rozsiew i umożliwia zniszczenie większej liczby pojazdów (można i z 8 sztuk zniszczyć 1 parą zasobników, nie pamiętam bym zniszczył więcej). Ale to w 1.1, bo w 1.02 nigdy mi to nie wychodziło.

A co do punktu uderzenia - to ja zawsze naciskam "spust" jak CCIP pipper jest na kilka metrów przed pierwszym (z mojego punktu widzenia) pojazdem kolumny (jeśli lecę w tym samym kierunku co ona). Jeśli kolumna jedzie w moją stronę, to poprawka musi być odpowiednio większa. Subamunicja z zasobników zaliczana jest do typu high-drag (tak jak np. bomby ze spadochronami hamującymi), a co za tym idzie, posiada "krzywą" trajektorię lotu i specyfikę celowania/zrzutu.

Proponuję zrobić sobie prostą misję -  jadąca kolumna, 29tka w pobliżu i ćwiczyć do upadłego. :001:

PS. Jeśli gdzieś głupoty napisałem, to błagam o wybaczenie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2006, 02:13:55 wysłana przez Jascha »

Offline traun

• *
  • CM, RoF, CoD
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2006, 09:18:43 »
Dziękuję za odpowiedź. Gram na v1.02 więc jest jak piszesz -- wszystko leci naraz.
Pozdrawiam chłopaków z EKG
GG 4834952

GerardzikW

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2006, 08:46:47 »
Czy jest coś takiego jak kompresja czasu, aby przyśpieszyć TIME.
W Il sturmoviku i MS Flight Simulator jest, a Lock On ???
Pozdrawiam.

Online some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 15, 2006, 08:59:47 »
Ctrl-A, Shift-A, Alt-A

W Il sturmoviku i MS Flight Simulator jest, a Lock On
A w LockOn jest instrukcja z klawiszologią.
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 15, 2006, 09:11:12 »
A w LockOn jest instrukcja z klawiszologią.

Lock On -> Options -> Input -> Other:

Accelerate speed (przyśpieszenie upływu czasu) - CTRL+A
Normal speed (normalny bieg czasu) - SHIFT+A
Decelerate speed (zwolnienie upływu czasu) - ALT+A

No cóż nie zawsze w LO opisy funkcji klawiszy są jasne na pierwszy rzut oka, bo gdzie w tym opisie mowa o czasie :005:

PS. Na przyszłość - dla zadania pytania na które odpowiedzią w zasadzie może być jeden post, proszę nie tworzyć nowego wątku i ... witamy na Forum  :001:

Online some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 15, 2006, 09:29:54 »
Dlatego pisałem o instrukcji, plik KeyCommands.doc

Stoi tam na pierwszej stronie:
Ctrl-A       Accelerate simulation speed
Alt-A         Decelerate simulation speed
Shift-A      Reset normal simulation speed

Q-bak

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 18, 2006, 22:52:40 »
No, witam.
Wiem, jestem hardkorowiec, gram na klawierze (niedlugo sie to zmieni ;>) Ale na razie mam pytanie - mam dwie tak zwane "kulki" (ciemnota, nie wiem jak to nazwac, za pozno juz ;) ) jedna w klawiaturze a druga w myszce. Czy daloby sie jakos zmusic tą od klawiatury, zeby imitowała przepustnice ? Bo niby oddalanie/przyblizanie widoku jest zbindowane do tego, ale nie wiem jak to przestawic na throttle up/down. Prosze o pomoc !

Online some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 19, 2006, 00:04:36 »
Rozwiązanie zależy od tego, czy rolka (kulkę myszki miały pod spodem w zamierzchłych czasach przed myszkami optycznymi :) ) na klawiaturze jest widziana przez grę jako oddzielna oś, czy tylko dubluje w działaniu rolkę w myszce.

Najpierw wejdź w grze tam, gdzie ustawia się klawisze (options->input). Z listy "device" w lewym górnym rogu wybierz "klawiatura" i przestaw przełącznik obok na "axis". Wybierz "thrust", wciśnij "change" i jeśli na liście będą figurować jakieś osie, to mamy przypadek pierwszy. Wybierasz którąś, wciskasz ok, sprawdzasz czy działa. Ewentualnie ustaw "invert" (zielony przycisk w prawym dolnym rogu) jeśli rolka działa nie w tę stronę co powinna.

Jeśli nie, to powtórz powyższe kroki, tylko w "device" wybierz "mysz" zamiast klawiatury i przypisz pod "Thrust" oś która do tej pory byla przypisana pod "Zoom"

Q-bak

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 19, 2006, 10:40:49 »
Dzieki za odpowiedz, jak tylko dobiore sie do locka (kwestia jeszcze kilku godzin ^_^) To wybroboje ten sposob. Nareszcie zaczna sie dynamiczne dogfighty ;)

PS. Oczywiscie, chodzilo mi o rolke, a nie zadna kulke ;)

Obawiam się iż jeśli nie zaczniesz dbać o pisownię dojdzie do małego ale za to niezwykle dynamicznego dogfightu nieco wczesniej :D
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2006, 10:45:58 wysłana przez Schmeisser »

Q-bak

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 24, 2006, 19:52:00 »
Mam kolejny problem.
A mianowicie, gdy ustawiam misje (nie w szybkim starciu) to zawsze można wybrać czas. Czy musze go ustawiać osobno dla każdego samolotu, żeby był taki sam po tym, jak wejdę w gre ? Chodzi o to, że ustawiam swojego SU-27 na mapie (i wpisuje na przyklad godzine 7) a potem F-14A (w nim godziny nie zmieniam) Potem w akcji jest zawsze godzina 12 (domyślam się że to dlatego że jest to godzina..... domyślna ;) ) Czy jeśli ustawię godzinę tą samą dla każdego samolotu to to coś zmieni ? (W PKS wszystko działa, gdy tam ustawiam godzinę)

PS. Pisze drugiego posta, bo mam problem, a edytowac chyba nie moge poprzedniego ;)
PPS. Problem dotyczy wersji 1.02, ale nie chciałem tworzyć osobnego tematu.

Schmeisser

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 24, 2006, 20:08:20 »
czas zmieniasz wybierając z menu u góry ekranu -briefing

Offline Flanker

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 29, 2006, 18:36:58 »
Witam jestem tutaj nowy.
Chciałem się dowiedzieć jak można zagrać w tą grę online. Chciałem z kolegą który ma też lock on.
W zasadzie jakiś pokój udało mi się utowrzyć ale jak wchodziłem na grę nie umiałem zacząć gry pododawać samoloty mój i kolegi. Powiedzcie mi jak to zrobić albo dajcie jakiegoś linka do poradnika w którym pisze na ten temat. Aha i czy zawsze trzeba ją robić przez ubi.com czy można jakoś inaczej postawić serwa.
Pomóżcie prosze :)

Połączyłem Twój wątek z już istniejącym!
Razorblade1967
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2006, 18:44:25 wysłana przez Razorblade1967 »