Autor Wątek: POMOC DLA POCZĄTKUJĄCEGO W LOCK ON  (Przeczytany 151622 razy)

Odp: POMOC DLA POCZĄTKUJĄCEGO W LOCK ON
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 29, 2006, 18:43:03 »
Witam!

Proponuję zacząć od uważnego przeczytania przyklejonych tematów w dziale o Lock On - tam jest wiele informacji m.in na temat gry w sieci.

Na przyszłość prosze nie tworzyć nowych wątków dla zadania prostych pytań, a takie pytania dotyczące poczatków w grze zadawać właśnie w tym temacie - po to został stworzony.

Aha i czy zawsze trzeba ją robić przez ubi.com czy można jakoś inaczej postawić serwa.
Pomóżcie prosze

Nie trzeba łączyć się przez Ubi - można postawić serwer na dowolnym komputerze!

W zasadzie jakiś pokój udało mi się utowrzyć ale jak wchodziłem na grę nie umiałem zacząć gry pododawać samoloty mój i kolegi. Powiedzcie mi jak to zrobić albo dajcie jakiegoś linka do poradnika w którym pisze na ten temat.

Najlepszym poradnikiem jest chyba instrukcja umieszczona w pudełku gry - czyżby w nowych wydaniach LO nie było?!
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2006, 18:48:50 wysłana przez Razorblade1967 »

Offline some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 29, 2006, 18:45:10 »
Musisz mieć odpowiednią misję.

Samoloty które chcesz aby były możliwe do wyboru w grze multi muszą być w edytorze ustawione jako "Client" (kwadratowy zielony przycisk, ciężko przegapić). Jeśli chcesz polecieć razem z nim w parze to nalepiej dodać drugi samolot w tej samej grupie (Flight) i w ten sposób ustawiac waypointy będą wspólne dla was obu.

Ubi.com czy HyperLobby nie są wam potrzebne. Wystarczy, że jeden w grze postawi serwer i poda pozostałym swój numer IP i port. Ot, cała filozofia.
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 29, 2006, 18:54:16 »
1. Stworzyć misję w edytorze i dać tak jak Some1 napisał opcje "Client" dla samolotów, które mają być dostępne do latania dla graczy.

2. Odpalić Lock On

3. Opcja NETWORK PLAY:
- Server na komputerze hostującego
- Client na pozostałych i podać IP hosta

4. Przycisk Start

5. Wybrać misję, przylączyć się do odpowiedniej strony, wybrać samolot i wcisnąć Fly

Offline Flanker

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 29, 2006, 19:06:39 »
Heh ja tej gry jeszcze nie mam grałem w nią u kolegi...
Zastanawiam sie nad kupnem jej i nie wiem jeszcze którą wybrać z kolekcji klasyki spolszczoną (podobno są  w niej jakieś problemy z patchowaniem czy tą z ubisoftu. W empiku będzie ta wydana przez ubi czy tylko z kolekcji klasyki??
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2006, 19:12:31 wysłana przez Flanker »

« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 29, 2006, 19:46:37 »
Ten "spolszczony" to po prostu LOMAC w normalnej wersji + dodatkowy CD z eng patchem i osobnym plikiem polonizacyjnym.

Offline Flanker

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 01, 2006, 14:36:06 »
Mam jeszcze jedno pytanie.
Robię sobie w edytorze misji własną misję, no i chcę dodać tankera ażeby móc zatankować w powietrzu. Dodaje samolot wybieram kraj itp no i na Task daje Refueling. Jako samolot wybieram KC 10. Startuje misję i wysyłam do Awacsa prośbę o podanie kursu do tankera. W odpowiedzi dostaje ze nie ma żadnego dostępnego tankera. O co w tym chodzi?? :011: :011:

Sirmati

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 01, 2006, 16:26:26 »
W jaki sposób ustawic możliwość rozglądania sie myszą??

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 01, 2006, 16:27:59 »
W jaki sposób ustawic możliwość rozglądania sie myszą??

Było, ale miły będę:

..\Lock On\Config\View\cocpit.lua

CockpitMouse = true

Pozatym każdy inny program do grzebania w LO, np. LOCFG.
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

Offline Flanker

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 01, 2006, 20:13:26 »
Powie mi ktos jak jest z tym tankerem??

Offline Sundowner

• *
  • Chasing the sunset
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 01, 2006, 20:44:04 »
"Refueling" oznacza, że samolot ma pobierać paliwo w powietrzu, ustaw go na zwykłych turn pointach, np loopie.

A na pytanie znajduje sie odpowiedź już na tym forum, najpierw weź maszynę, którą da sie zatankować w powietrzu, potem pros o wektor na tankowiec.

Suncom Raptor #SF64030539
Thrustmaster HOTAS Cougar #16348

Offline Flanker

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 11, 2006, 21:19:43 »
Hmmm kombinuje cały czas nad tym dotankowywaniem i nic nie zdziałałem... :015:
Robie tak jak mówicie dodaje KC-10 normalnie na mape tak zeby leciał sobie, i dodaje mój samolot w tym  przypadku F-15c.
Dodaje również AWACSA E3A> Kiedy włanczam grę wysyłam pytanie do Avacsa o kurs na tankera. W odpowiedzi otrzymuje iż tanker jest niedostępny. Pomocy  :karpik

« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 11, 2006, 22:08:16 »
Ale ustawiasz jakiś dłuższą trasę dla tankowca?

Bo jeśli trasa jest za krótka i doleci do ostatniego WP (lub po prosu wstawiasz tylko tankowiec na mapę bez podawania waypointów) to on zacznie wracać do bazy i nie jest wtedy dostępny.

Jedyne co mi do głowy przychodzi. No jeszcze ewentualnie tankowiec jest poza zasięgiem AWACSa jeśli wrzuciłeś go na drugi koniec mapy...

Offline Ranwers

• *
  • Wizzard
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 11, 2006, 22:37:29 »
Sorry, że się wtrancam  :004:
Jak chłopak nie daje rady to zróbcie mu szybko na wzór taką misję. Dla  umiejących robić misje to pewnie nic trudnego (ja nie umiem i też chętnie skorzystam). :580:
.       __!__
.____o(''''')o____.
          " " "
Forum to miejsce spotkań ludzi, którzy mają "zryty palnik" w pewnych kwestiach i do tego dobrze im z tym

Offline Flanker

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 14, 2006, 11:54:50 »
Hmmm mam jeszcze pewien problem z tankowaniem już mi wykrywa tankowca ale nie mogę podleć i utrzymać prędkości równej tankowcu... A poza tym często słyszę breakaway. Jak zatankować to cholerne f 15???
Może umieści ktoś tracka z widoku kabiny??

Offline Kusch

• Global Moderator
"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie"

http://img90.imageshack.us/img90/9643/klmd5.jpg