Autor Wątek: POMOC DLA POCZĄTKUJĄCYCH  (Przeczytany 360329 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nowicjusz

  • Gość
POMOC DLA POCZĄTKUJĄCYCH
« dnia: Grudzień 08, 2006, 19:28:22 »
Cześć, jestem nowym użytkownikiem i gram od niedawna w Il-2 Sturmovik. Niestety gram na klawiaturze i chciałbym się Was spytać jak mogę chociaż spróbować lecieć w szyku i w poziomie (czyli zebym nie spadał ani się nie wznosił), i oczywiście z jednakową prędkością. Pewnie to głupie pytanie... :) ale za odpowiedź z góry dziękuję. :)

Odp: POMOC DLA POCZĄTKUJĄCYCH
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2006, 19:51:27 »
Wzorem działu o Lock On tworzę nowy wątek przeznaczony na pytania osób początkujących w grze!

Proszę wszystkich początkujących graczy (i nie tylko :003:) o umieszczanie swoich pytań i wątpliwości w tym dziale, jednocześnie ten dział przeznaczam na różne, najbanalniejsze nawet zapytania "forumowiczów" - proszę się nie oburzać na pytania w stylu:

- którym klawiszem uruchomić silnik
- jak zmienić rozdzielczość

... w tym temacie można zadawać takie banalne pytania! Kto chce pomóc nowym kolegom to zapewne pomoże, a kto nie chce - jest proszony o powstrzymanie się od komentarzy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2006, 20:03:55 wysłana przez Razorblade1967 »

Offline Alive

  • Trolle
  • *
  • Pleased to meet you Hope you guessed my name.
    • II. Gruppe Jagdgeschwader 7 "Nowotny" homesite
Odp: POMOC DLA POCZĄTKUJĄCYCH
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2006, 20:07:01 »
Ja też gram na klawiaturze chociaż nikt mi nie wierzy  :118: Hmmm no jest to dosyć skomplikowane zagadnienie zależne w dużej mierze od tego czym lecisz, więc co do poziomu lotu da się go utrzymać kwestia wparwy, jednak prędkości i kursu w szyku lecącym w jakikolwiek inny sposób niż prosto nie utrzymiesz, to niemożliwe ze względów oczywistych, wychylenia powierzni sterowych wpływają na twoją predkość, a gracz używający klawiatury praktycznie ciągle to musi korygować
Krótko: o akrobacjach w grupie możesz zapomnieć, jeżeli chcesz walczyć, to droga wolna Od razu doradzam podpiąć przepustnice pod kółko myszki i odciążenie klawiatury w maksymalnym stopniu od zagadnień związanych z tzw. nagłymi potrzebami.
elOprOGear: Saitek X52 PRO / Saitek PRO Flight Rudder Pedals / Saitek Eclipse II PRO keyboard

Kazik - California Über Alles

Odp: POMOC DLA POCZĄTKUJĄCYCH
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2006, 20:13:38 »
Niestety gram na klawiaturze i chciałbym się Was spytać jak mogę chociaż spróbować lecieć w szyku i w poziomie (czyli zebym nie spadał ani się nie wznosił), i oczywiście z jednakową prędkością.
Niestety zmartwię Cie... wybrałeś sobie dość drogie ,,hobby"  :002: , o ,,sprawnym" lataniu na klawiaturze raczej zapomnij. :015:
Jak poświęcisz trochę czasu to na tym FORUM znajdziesz WSZYSTKIE informację odnośnie niezbędnego sprzętu do dokupienia  :001:
Spokój cechuje Mistrza.

nowicjusz

  • Gość
Odp: POMOC DLA POCZĄTKUJĄCYCH
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2006, 20:23:15 »
Dzięki za wyjaśnienie. Z pewnością wiele mi to pomoże. Tak na marginesie muszę przyznać, że gra mnie wciągnęła. Jeszcze raz dzięki... :) Na pewno jeszcze nie raz będę potrzebował pomocy.  :002:

Odp: POMOC DLA POCZĄTKUJĄCYCH
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 08, 2006, 20:44:46 »
Tak na marginesie muszę przyznać, że gra mnie wciągnęła.
Nie tylko Ciebie. Niektórych tak trzyma już ... Oooooo.  :020:
Spokój cechuje Mistrza.

nowicjusz

  • Gość
Odp: POMOC DLA POCZĄTKUJĄCYCH
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2006, 21:00:14 »
Od razu doradzam podpiąć przepustnice pod kółko myszki...
Jak mówiłem tak robię. :) Powracam z kolejnym pytaniem. Znowu głupie :) Jak mogę podpiąć ową przepustnicę pod kółko myszki... heh :001:

Offline Alive

  • Trolle
  • *
  • Pleased to meet you Hope you guessed my name.
    • II. Gruppe Jagdgeschwader 7 "Nowotny" homesite
Odp: POMOC DLA POCZĄTKUJĄCYCH
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 08, 2006, 21:06:59 »
Niestety zmartwię Cie... wybrałeś sobie dość drogie ,,hobby"  :002: , o ,,sprawnym" lataniu na klawiaturze raczej zapomnij. :015:
Jak poświęcisz trochę czasu to na tym FORUM znajdziesz WSZYSTKIE informację odnośnie niezbędnego sprzętu do dokupienia  :001:

Dzięki za podpowiedź, ale poradze sobie, jako "niepełnosprawny"  :020:

Cytuj
Jak mówiłem tak robię.  Powracam z kolejnym pytaniem. Znowu głupie  Jak mogę podpiąć ową przepustnicę pod kółko myszki... heh

Musisz poruszać mouse whell'em w sekcji HOTAS CONTROL w opcjach ustawień kalwiszy

elOprOGear: Saitek X52 PRO / Saitek PRO Flight Rudder Pedals / Saitek Eclipse II PRO keyboard

Kazik - California Über Alles

nowicjusz

  • Gość
Odp: POMOC DLA POCZĄTKUJĄCYCH
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 08, 2006, 21:16:38 »
Szczerze mówiąc to nie wiem co to jest MOUSE WHELL, ale sam fakt, że nie wiem co to jest chyba znaczy, iż nie mogę tego mieć na dziś... :) :001:

Odp: POMOC DLA POCZĄTKUJĄCYCH
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 08, 2006, 21:19:14 »
KÓŁKO MYSZKI !!!
Spokój cechuje Mistrza.

Offline Alive

  • Trolle
  • *
  • Pleased to meet you Hope you guessed my name.
    • II. Gruppe Jagdgeschwader 7 "Nowotny" homesite
Odp: POMOC DLA POCZĄTKUJĄCYCH
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 08, 2006, 21:20:56 »
Po prostu poruszaj kółkiem w okienku odpowiedzialnym za ciąg silnika w sekcji HOTAS (jest na samym końcu listy bodaj) ważne Musisz ustawić zarówno + jak i - w osi Z  czyli są dwie opcje silnika do ustawienie wedle twoich preferencji :)
elOprOGear: Saitek X52 PRO / Saitek PRO Flight Rudder Pedals / Saitek Eclipse II PRO keyboard

Kazik - California Über Alles

Pogo

  • Gość
Odp: POMOC DLA POCZĄTKUJĄCYCH
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 09, 2006, 00:58:38 »
Rada jak rada  jak ktoś ma zamiar latać w Luftgangsta na Bfkach to warto ćwiczyć oko w quick mission i starać się trafiać z najdziwniejszych kątów i wyprzedzeń bo na serwerach typu Spit vs Bf109 na Hlu ma się czasami jedną szansę a szansa na oddanie kolejnego strzału może się nie powtórzyć  …

Spit na 6 w rękach gościa który wie co robi Bfka nie ma szans …

Offline I/JG53_Angel

  • *
  • Out Of Control
Odp: POMOC DLA POCZĄTKUJĄCYCH
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 09, 2006, 09:34:02 »
jak mogę chociaż spróbować lecieć w szyku i w poziomie (czyli zebym nie spadał ani się nie wznosił), i oczywiście z jednakową prędkością.
Wytrymować samolot
Babka wymusza motocykliście pierwszeństwo, dochodzi do wypadku, na szczęscie niegroźnego. Motocyklista podchodzi do DAMY i pyta"Widziała mnie pani?"
"Tak widzialam" odpowiada DAMA
To dlaczego mi pani nie ustąpiła ?
"No ale pan przeciez jechal motocyklem !"

http://img223.imageshack.us/img223/6416/bezpiecznygh0.jpg

KUBA

  • Gość
Odp: POMOC DLA POCZĄTKUJĄCYCH
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 09, 2006, 11:38:04 »
Witam,

i ja mam pytanie: czy da się otworzyc luki bombowe bez wyrzucania ładunku? Chodzi mi o to że samoloty AI na chwilę przed bombardowaniem robią tak ale ja za nic nie mogę i dopiero przy bombardowaniu się one same otwierają, na co tracę chwilę czasu i moje zrzuty są mniej dokładne.

Pozdr. :001:

Offline I/JG53_Angel

  • *
  • Out Of Control
Odp: POMOC DLA POCZĄTKUJĄCYCH
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 09, 2006, 11:45:37 »
Nie da się
Babka wymusza motocykliście pierwszeństwo, dochodzi do wypadku, na szczęscie niegroźnego. Motocyklista podchodzi do DAMY i pyta"Widziała mnie pani?"
"Tak widzialam" odpowiada DAMA
To dlaczego mi pani nie ustąpiła ?
"No ale pan przeciez jechal motocyklem !"

http://img223.imageshack.us/img223/6416/bezpiecznygh0.jpg