Autor Wątek: POMOC DLA POCZĄTKUJĄCYCH  (Przeczytany 268479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: POMOC DLA POCZĄTKUJĄCYCH
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 16, 2006, 20:41:37 »
Oczywiście, ze można, ale lepiej wytracić tę prędkość w inny sposób. Gdy samolot pasażerski ma na podejściu zbyt dużą prędkość, nie używa spoilerów w celu zwolnienie. Jest tak z powodów bezpieczeństwa, użycie przerywaczy mogłoby spowodować zbyt duży spadek siły nośnej i zwalenie się samolotu. Niedawno w jakiejś książce czytałem o katastrofie, do której doszło właśnie z tej przyczyny. Dostrzegasz pewnie analogię, tak więc uważaj :001:
teraz takie dziwne pytanie... czy wam też jak jesteście na ziemi, skręca lekko w lewo ? w locie nic nie robi tylko na ziemi ciągle w lewo mi skręca... lekko ale czasem staje sie to uciążliwe.
Jest to spowodowane momentem od śmigła. Musisz po prostu kontrować orczykiem. Jeśli w locie gwałtownie poruszysz przepustnicą (podczas lotu delikatnie przyciągnij ją maksymalnie do siebie, a potem gwałtownie odepchnij), to zobaczysz, że samolot wyraźnie chce Ci uciec w lewo :001: Ale takiego Spitfire`a XIV dla odmiany znosi w prawo-Griffon kręci śmigłem przeciwnie do jedynego słusznego kierunku :002:

DemoniX

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 17, 2006, 00:34:44 »
hmm zapomniałem o logice :D sam mogłem do tego dojść :)

następne pytanie... czasem jak biore celownik bombowy to widze tylko lunete, żadnych pomarańczowych kresek ułatwiających celowanie, czasem jednak to sie włącza... nie wiem co sie dzieje.

i prosiłbym o jakieś porady dotyczące bombardowań i dobrego posługiwania sie celownikiem bombowym ;) albo jakiegoś linka ? ...

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 17, 2006, 02:10:10 »
Celownik się pojawi w momencie jak ustabilizujesz lot. Najlepiej ustaw sobie pod jakimś klawiszem stabilizator. Domyślnie chyba nie jest przypisany. Szukaj "Level Stabilizer" lub coś w tym rodzaju.
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 17, 2006, 12:15:07 »
Celownik się pojawi w momencie jak ustabilizujesz lot.
O ile mnie pamięć nie myli, to w He-111 i B-25 po 30 sekundach ustabilizowanego lotu, w Tb-3 celownik jest chyba zawsze.

maku

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 18, 2006, 12:47:56 »
Ja w takiej sprawie: Jak wykonać "nożyce". Najlepiej na przykładzie konkretnego samolotu????

rico32

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 18, 2006, 15:32:03 »
Nożyce to skręt w lewo lub prawo na przemian jak kto woli, można je  robić w poziomie, podczas wznoszenia lub opadania- nurkowania- służą jako technika defensywna np: ktoś cię goni, robisz nożyce, gośc nie może odmieżyć poprawki, jeszcze jak by było mało tego to może przeleci koło lub nad tobą, dletego bo ty robiąc ten manewr wytracasz prędkość a on jak wali całą parą to przeleći ciebie(bez zbereznych myśli prosze) :021:

Tak to przynajmniej ja rozumie a ścislej Dziadek Kos na lekcji pokazywał więc mogłem to troszkę inaczej odebrać :020:

ps:oczywiście wszystko zależy od sytuacji w jakiej się znajdzisz- łowca jak dobry to i nożyce nie pomogą :002:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2006, 15:41:26 wysłana przez rico32 »

DemoniX

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 19, 2006, 16:41:41 »
mogłby mi ktoś jaśniej wyjaśnić albo zażucić mi tu trackiem jak zrobić Wings Overa ? np FW 190...
czytałem jeden taki poradnik ale nie za bardzo skumałem...

boy21o

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 20, 2006, 13:33:43 »
Witam mam taki problem....gdy wchodze na HB a później na przyklad na misje AW pojawiły mi się czerwone kreseczki w prawym górnym rogu mimo ze ping miałem dobry.. i teraz gdy wywala mnie do HB to gdy próbuje wejść czy to z powrotem do misji czy tez do jakiegoś doga to niemoge tego zrobić bo za każdym razem po kilkunastu sekundach pojawia sie komunikat Timeout....i tak jast wszędzie na każdym serwerze..restartowałem neta ale to nic niedało i niemoge latać..zna któs może przyczyne? Normalnie jakby mnie coś blokowało...

Offline JG300_Hauptmann Kuba

• JG300
  • *
  • Jagdflieger
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 22, 2006, 14:52:51 »
Sprawdź ustawienia Firewall'a.

boy21o

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 25, 2006, 02:25:12 »
właśnie niewiem czy należy dać pf do wyjątków?? albo HB?

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 25, 2006, 02:33:48 »
Co to HB?
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 25, 2006, 09:33:13 »
właśnie niewiem czy należy dać pf do wyjątków?? albo HB?

Co to HB?

Nie wiem co prawda jakiego firewall'a używasz i to jest to HB, ale w zaporze Windows musisz dodać grę, w którą chcesz grać sieciowo do listy wyjątków. Zresztą przy pierwszym uruchomieniu powiniem pojawić się komunikat i pytanie czy dana gra ma być blokowana czy nie (wybierz wtedy komunikat odblokuj).

Jeżeli masz np. ścianę ogniową Sygate to dajesz w oknie "Applications" przy ikonce z PF komendę "Allow", zresztą ta ściana też się pyta przy pierwszym uruchomieniu gry sieciowej co zrobić.

Jeżeli masz problem z obsługą jakiegoś firewall'a to napisz czego używasz i pewnie znajdzie się ktoś znający ten program lepiej, kto Ci pomoże i wytłumaczy "łopatologicznie" co zrobić, aby "przepuszczał" gry.

Glebas

• Gość
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 25, 2006, 09:39:02 »
następne pytanie... czasem jak biore celownik bombowy to widze tylko lunete, żadnych pomarańczowych kresek ułatwiających celowanie, czasem jednak to sie włącza... nie wiem co sie dzieje.

i prosiłbym o jakieś porady dotyczące bombardowań i dobrego posługiwania sie celownikiem bombowym ;) albo jakiegoś linka ? ...

http://www.302pvfs.neostrada.pl/bombardowanie.pdf

http://www.il2forum.pl/index.php?topic=6432.msg86254

http://www.il2forum.pl/index.php/topic,2170

Pozdrawiam i życzę miłej lektury...

rico32

• Gość
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 26, 2006, 01:13:01 »
Znalazłem ciekawą stronę dla początkujących o walce powietrznej i nie tylko:

http://www.1pl.boo.pl/szkolalotnicza.htm

ps:te -prezęty i męszczyzni- to żart, tylko zapomniałem to podkreślić :020:

markov

• Gość
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 29, 2006, 00:29:20 »
Witam wszystkich.

Na wstępie chciałbym pozdrowić szanowne grono oraz życzyć wszystkim udanej zabawy sylwestrowej, a w Nowym Roku chciałbym życzyć wielu sukcesów zarówno na polu prywatnym, jak też zawodowym.

Zamieszczam post w dziale przeznaczonym dla żółtodziobów, bo w istocie takowym jestem (choć wiekiem niekoniecznie), jeżeli chodzi o latanie.
W "Iłka" zacząłem grać ponad rok temu, ale najpierw na klawiaturze (totalna porażka), potem za pomocą "joya" za 60 zł (też nie lepiej zwłaszcza, że rozleciał się po trzech miesiącach). Teraz nareszcie po długiej, prawie półrocznej przerwie, wybłagałem u żony saiteka (ją przekupując odtwarzaczem MP3  :001:) i chciałem zabrać się za poważne latanie. Chciałem też popróbować swoich sił w sieci (wcześniej latałem trochę na UBI- skutki- frustracja mimo kilkudziesięciu zestrzeleń- najczęściej wracałem na ziemię "z parasolem" i ołowiem w kuprze).
Mam kilka pytań (od razu mówię, że Dziadek Kos odpada- jestem "niekompatybilny")- w jaki sposób samemu dobrze się wyszkolić? Przeczytałem połowę forum- przeglądam też podawane linki, ale cały czas czuję, że to nie to. Największy mój problem to opanowanie samolotu zwłaszcza kontrola prędkości w ataku- zwykle mijam cel i muszę podchodzić po kilkanaście razy- no i manewry.
Drugie pytanie: jak dużo czasu Wam zajęło osiągnięcie jako-takiego poziomu (mam na myśli taki poziom gdzie bez większego problemu jesteście w stanie zestrzelić samoloty sterowane przez komputer (szybkie misje) zakładając, że latacie na "gorszym" sprzęcie, no i przeciwnik jest przynajmniej weteranem. 
Ostatnie pytanie: czy można na forum (i, w jaki sposób) zamieścić nagranego tracka (.ntrk), aby ktoś go obejrzał i ewentualnie skomentował błędy.

Za pomoc i odpowiedź z góry dzięki.

Z podrowieniami

M.K