Autor Wątek: Latanie online w FSX  (Przeczytany 94452 razy)

Latanie online w FSX
« dnia: Lipiec 06, 2007, 22:49:07 »
Zakładam ten wątek ponieważ:

1. W różnych miejscach na Forum (wątek generalny o FSX i PW) mnożą się próby umówienia się do wspólnego latania w tym symulatorze.

2. Bardziej zorganizowana społeczność FS-owa obecna na innych forach z uporem trwa raczej przy starym FS2004 (FS9).

Proponuję więc wspólne loty krajoznawcze po naszym pięknym (patrząc z lotu ptaka oczywiście  :118:) kraju, zwiedzanie lotnisk, wymianę doświadczeń, która może zaskutkuje później jakimiś dodatkami etc.

Zbliża się weekend, pogoda średnia - więc może trochę polatać grupowo :001: - co Wy na to?

Na pierwszy ogień proponuje przetestowanie i uzgodnienie łączności radiowej poprzez radio z FSX

PS. Temat na próbę przyklejam, aby nie szukać go w masie innych - jak się nie przyjmie to zawsze można ... wiecie co  :021:

Offline cygan

• APAsq
  • *
  • 11WELT/7WEDS
Odp: Latanie online w FSX
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2007, 22:56:57 »
Jesli FSX prezentuje sie lepiej niz FS9 to jestem za .Niewiem jak z czasem u mnie w najblizszy weekend ale napewno z checia pozwiedzam szczególnie wiatrakiem  :003:.
FS 2004/FSX  DCS  BMS  TOH  ARMA3

Offline lucas

• *
  • RoF, FSX
    • 1.PUŁK LOTNICZY
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 07, 2007, 19:59:09 »
Piszę się na latanie za tydzień. Obecnie jestem poza domem.

"Skrzydlata husaria współczesna, lotnictwo polskie, czuwa w powietrzu. Warkot motoru chroni każdą piędź polskiej ziemi." - Kronika PAT, maj 1939.

« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2007, 20:52:31 »
To co są chętni, żeby polatać (popróbować połączeń) dziś lub jutro? Jakie ewentualnie godziny wchodzą w grę?

Offline cygan

• APAsq
  • *
  • 11WELT/7WEDS
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 07, 2007, 21:20:38 »
Powiem tak:jutro od ok 17.30 powineinem byc na nasłuchu , niejestem pewny jak  wyjdzie pierwszy online wiec to potraktuje eksperymetalnie.Jesli mój PC da rade to mysle że bedzie niezła frajda.
Jak sie skontaktujemy?
FS 2004/FSX  DCS  BMS  TOH  ARMA3

« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 07, 2007, 22:01:52 »
OK - Przyjąłem do wiadomości  :001: - od 17.00 będę na GG 4915536

Może ktoś jeszcze "się narysuje"?

Jesli mój PC da rade to mysle że bedzie niezła frajda.

Jeśli daje radę z FSX normalnie to i online chyba wydoli - jak robiliśmy doświadczenia z empeckiem to nie stwierdziliśmy odczuwalnego spadku wydajności podczas latania w sieci.

empeck

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 07, 2007, 23:02:28 »
Heh, ja w ten weekend odpadam :(

A szkoda, by ostatnio fajnie było.

« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 08, 2007, 19:55:15 »
Właśnie zakończyliśmy pierwsze wspólne loty.  :001:

Kilka fotek

empeck

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 08, 2007, 20:22:42 »
Super! Formacje ćwiczyliście?

« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 08, 2007, 22:17:22 »
Super! Formacje ćwiczyliście?

Też - w końcu latał z nami cygan z APA SQ :001: - tutaj screeny z kabiny mirage9

Niestety nie udało nam się rozgryźć łączności za pośrednictwem radia w FSX  :005: Może następnym razem ...

empeck

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 08, 2007, 22:40:00 »
Dajcie znać tu w wątku kiedy następny raz, ok?

« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 08, 2007, 23:02:30 »
Ale najlepsza zabawa byla kiedy razor zamienil swoja extra300 w F117 Stealh. :002:To dopiero byla zabawa.No i oczywiscie kiedy to w 2 - pilotowalismy jeden samolot.Niedosc ze rozmawialismy przez TS to jeszcze radio w samolocie nadawalo wiec zrozumnieniec sie bylo bardzo ciezko. :karpik

Co do foramcji to nie latalismy- tylko tak wyszlo pare screenow
Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić.

empeck

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 08, 2007, 23:04:11 »
Domyślam się, że trochę trzeba poćwiczyć :) Ale screeny fajne :)

« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 08, 2007, 23:18:25 »
Co do foramcji to nie latalismy- tylko tak wyszlo pare screenow

Eeee tam ... nie bądź taki skromny. Na początku latałem Maule M7, a mirage9 i cygan na Extra - i od razu przyczepili mi się do skrzydeł.  :002:

Ale najlepsza zabawa byla kiedy razor zamienil swoja extra300 w F117 Stealh.

Tak, to ciekawy bug, po zderzeniu w powietrzu (łącze mirage'a nieco "lagowało") gdzieś w Okolicy Nowej Wsi Wielkiej, ustawiło mi samolot nie tak jak startowałem w Bydgoszczy, tylko na najbliższym lotnisku od miejsca katastrofy czyli Inowrocław (to tak urok FSX - poprzednio startowałem z Bydgoszczy, a po "stłuczce" ustawiło mnie w Toruniu, bo było bliżej) - z tym, że ja widziałem samoloty pozostałych, a moja maszyna pozostała niewidzialna (ja hostowałem) - celowo dokonane zderzenie z mirage9 na pasie w EPBY skutkowało też tylko na mój samolot.

Ciekawy efekt - pewnie jak polatamy więcej to nie jeden bug w tej grze jeszcze odkryjemy  :021:

Mam nadzieję, że uda się wkrótce przećwiczyć wszystkie możliwości FSX i rozpocząć loty krajoznawcze po Polsce. Np. systematyczne zwiedzanie naszych lotnisk i ciekawych miejsc.

Dajcie znać tu w wątku kiedy następny raz, ok?

Po to właśnie powstał! :001:

« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 09, 2007, 00:42:28 »
Co do nastepnego latania to ja w tym tygodniu(nadchodzacym) i weekend  nie moge.W tygodniu praca po 12h od 19.30 do 7.30 a w weekend lece do londynu na pokazy RIAT :banan.
Ale w przyszlosc z mila checia
Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić.