Autor Wątek: Latanie online w FSX  (Przeczytany 98048 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lucas

• *
  • RoF, FSX
    • 1.PUŁK LOTNICZY
Odp: Latanie online w FSX
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 12, 2007, 15:31:49 »
No rewelacja!

Od wczoraj jestem już w domu, więc chętnie piszę się na loty grupowe. Dziś jestem dostępny do wieczora, jutro od godziny 17. Moje GG: 2040124.

"Skrzydlata husaria współczesna, lotnictwo polskie, czuwa w powietrzu. Warkot motoru chroni każdą piędź polskiej ziemi." - Kronika PAT, maj 1939.

empeck

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 12, 2007, 15:48:56 »
Świetne fotki, Panowie :)

Offline cygan

• APAsq
  • *
  • 11WELT/7WEDS
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 12, 2007, 15:57:55 »
Tak! było naprawde fajnie .Dwie rzeczy :
1.loty w szyku były  udane a to ze wzgledu na pewno dzieki produktowi mig-15 firmy Bear studio - polecam no i oczywiscie - powtórze poraz kolejny - dzieki własciwemu działaniu multiplayer w standardzie obecnych simów il-2 i lock on .
2.Loty na jednym statku powietrznym .Nie zdziwiłbym sie gdyby powoli stało sie to standardem w opcjach multilplayer  innych simów wchodzacych na rynek (A bynajmniej bardzo bym sobie i wam tego życzył ).

Tak naprawde radosc z latnia na FSX online dwoma lub na jednym SP jest uwarunkowana tym że mozna latac dowolnym SP który jest dostepny (lub bedzie) ale przedewszystkim teren nad którym sie lata .Jest nim odzwierciedlenie praktycznie dowolnego zakątka świata -ale to chyba oczywiste .Wzbogacenie scenerii dodatkami tylko zwiekszaja radosc widoków.Wczesniej latałem 2004 i było ok ale to jak działa w nim multiplayer powoduje niedosyt .  Dla tych którzy cenia sobie specyfike latania na serii Flight simulator 2004/FSX a chca polatac online - polecam.

po starcie lot w szyku na północ (widać klasę APA SQ) ..
Niezla krypto reklama  :118: ale przyznaje ze otwiera nowe mozliwosci dla tych którzy chcieliby latac akrobacje zespołowa na konkretnym modelu samolotu o ile taki sie ukaze lub juz jest dostepny
FS 2004/FSX  DCS  BMS  TOH  ARMA3

« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 12, 2007, 21:05:00 »
Od wczoraj jestem już w domu, więc chętnie piszę się na loty grupowe...jutro od godziny 17.

Jutro mogę trochę polatać wieczorem, potem wybywam na jakieś 4-5 dni w plener.

Offline noe

• PAT
  • *
  • War Thunder
    • BILT POLSKA
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 12, 2007, 21:15:13 »
ale przyznaje ze otwiera nowe mozliwosci dla tych którzy chcieliby latac akrobacje zespołowa na konkretnym modelu samolotu o ile taki sie ukaze lub juz jest dostepny

No takie informacje cieszą i nas z "Eagles" potestujemy a nasz Orlik już trafił na deski kreślarskie

« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 12, 2007, 23:04:09 »
Zaczynam się przyzwyczajać do pełnienia roli latającego obiektu treningowego dla grup akrobacyjnych. Tym razem niestety tylko przez chwilę (z braku czasu) polatałem wraz z BOCZKIEM z PAT  :001:

Ponieważ poprzedni lot (z cyganem) zakończyłem w Gdańsku to ten się w Gdańsku rozpoczął. Zgodnie z "nową świecką tradycją" wystartowaliśmy jedną maszyną (T34 Mentor). Ze względu na wrodzone lenistwo, zająłem miejsce w tylnej kabinie i podziwiałem widoki ...

... np. maszt TV na południowy-zachód od lotniska w Gdańsku ...

... po przejęciu kontroli poleciałem nad trójmiasto ...

- czy któryś z "trójmiejskich tubylców" wie co to za kominy?

- bo te należą do rafinerii

... Boczek przejął kontrolę i wylądowaliśmy w Pruszczu Gdańskim ...

... gdzie czekał już drugi Mentor ...

... i dwie próby zbliżeń  :021: ...

Raz ...

Dwa ...

... można też trenować "walki powietrzne" - w końcu od czego sa samoloty szkolne  :003:

I ciekawe zaobserwowane zjawisko (może nie same zjawisko, a jego obecność w grze) - w chwili gdy przelatywaliśmy nad brzegiem morza  dostaliśmy sie w strefę silnych turbulencji i to zarówno lecąc na północ ja i na południe. Prawdopodobnie było to spowodowane faktem, że co prawda w FSX nastawiliśmy dzień, ale pogoda realna z serwera odwzorowała nam bryzę wieczorną (lecieliśmy nisko). Nie wiem jak to wygląda w realu, ale efekt w FSX był naprawdę ciekawy i na pewno wpływa na realizm zabawy.

Może jutro z wieczora zmontujemy jakąś większą ekipę ?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2007, 23:10:43 wysłana przez Razorblade1967 »

empeck

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 12, 2007, 23:29:43 »
Po 21.00 jestem wolny. Tylko powiedzcie jaka maszyna?

Offline lucas

• *
  • RoF, FSX
    • 1.PUŁK LOTNICZY
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 12, 2007, 23:30:11 »
Dobra, piszę się na jutro od godz. 18 Tylko proszę, jakimiś defaultowymi geratami :) Chyba że ktoś ma Tiger Motha. Tam można kaptur do ślepego pilotażu odpalić  :020: To by było dopiero latanie szkolne!

Tylko dajcie znać, pls. Często jestem ukryty na GG z racji natłoku prac nad wopem, ale wspólnego latania.
PS: Noe, Boczek, poczekajcie aż wyjdzie ten dodatek wyścigowy, wtedy będziecie mogli zorganizować latanie precyzyjne z pylonami, itp :)

"Skrzydlata husaria współczesna, lotnictwo polskie, czuwa w powietrzu. Warkot motoru chroni każdą piędź polskiej ziemi." - Kronika PAT, maj 1939.

empeck

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 12, 2007, 23:30:59 »
Do tego czasu trzeba orlika zrobić :)

Offline cygan

• APAsq
  • *
  • 11WELT/7WEDS
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 13, 2007, 01:34:15 »
No takie informacje cieszą i nas z "Eagles" potestujemy a nasz Orlik już trafił na deski kreślarskie
Jesli bedzie tez przyzwoity mig-29 to mam nadzieje ze przyjdzie dzien kiedy zrobimy przelot wspólna formacja APA+PAT  :002: .
FS 2004/FSX  DCS  BMS  TOH  ARMA3

Doktor M

• Gość
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 13, 2007, 01:43:59 »

czy któryś z "trójmiejskich tubylców" wie co to za kominy?

Elektrociepłownia EC-2.

« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 13, 2007, 12:34:28 »
Elektrociepłownia EC-2.

Dzięki!

Przy okazji naszego wcześniejszego latania wyszedł brak jakiegoś odpowiedniego skina, bo głupio się lata z amerykańskim oznakowaniem nad Polską. W związku z tym przerobiłem "na szybko" skiny oryginalnego Mentora, upodobniając go do użytkowanego kiedyś w naszym lotnictwie samolotu TS-8 Bies.

Zasadniczo dodałem po prostu szachownice bo Biesy były malowane na srebrno, z czarnym pasem przeciwodblaskowym przed kabiną czyli tak jak T-34A  Mentor  na oryginalnym skinie. Szachownice dałem "stare" czyli sprzed 1993 roku bo bardziej pasują do malowania ala Bies  :003:

Skin zrobiłem w kilku wersjach:

1. Dla wersji T-34A (MENTOR)

- malowanie podobne do prototypu Biesa czyli bez szachownicy na stateczniku pionowym i z żółtym sterem kierunku
- malowanie typowe dla lotnictwa wojskowego, ale bez numeru

2. Dla wersji T-34B (MENTORNAVY)

- malowanie typowe dla lotnictwa wojskowego, ale bez numeru
- cztery malowania z numerami 0301, 0302, 0303, 0304 (na życzenie Boczka, który chce zmontować klucz tych maszyn do zespołowego latania  :004:) namalowanymi podobnie jak na Biesach.

Pakiecik "waży" 8,6 MB - http://rapidshare.com/files/42657385/Poland_T34.zip.html - może wieczorem wypróbujemy, bo wiem ze kilka osób bawi się również tą maszyną. Zdaje sobie sprawę, że to ersatz, ale takie kombinacje może pozwolą doczekać nam na prawdziwie polskie (czy używane w Polsce) dobre samoloty dow FSX.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2007, 12:41:13 wysłana przez Razorblade1967 »

« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 13, 2007, 13:59:50 »
Panowie, to latanie wspólnie jednym samolotem to opcja Shared Skies z wersji FSX Deluxe tak?
Bartek
Aztec.pl

« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 13, 2007, 14:15:29 »
Panowie, to latanie wspólnie jednym samolotem to opcja Shared Skies z wersji FSX Deluxe tak?

Funkcja jest opisywana jako "Sharing Aircraft", a w samym oknie multiplayera jako po prostu: "Sharing".

Nie widziałem wersji FSX Standard, ale w "Learning Center" ta funkcja nie posiada uwagi "(Deluxe only)", takiej jak posiada np. funkcja Multiplayer Tower (nie sprawdzałem jej jeszcze) czy Garmin G1000. Czyli prawdopodobnie jest dostępna też w FSX w wersji Standard.

« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 13, 2007, 23:23:44 »
No i znowu trochę polataliśmy z empeckiem. Niezbyt co prawda daleko bo na trasie Bydgoszcz-Toruń, ale już maszynami T-34B z szachownicami (jakoś tak sympatyczniej wyglądają). Nie będę Was znowu katował moim screenami wiec tylko w skrócie:

Start z Bydgoszczy ...

... niestety do przyzwoitego poziomu lotów szyku nam jeszcze daleeeeko ...

... no i lądowanie w Toruniu ...

... przygotowanie do następnego startu ...

I właśnie w Toruniu postanowiliśmy sprawdzić pewną dostępną opcję FSX (tylko Deluxe) czyli wbudowaną wirtualną kontrolę lotów:

1. Zalogowałem się jako "Air Traffic Controller" i ustawiło mnie na wieży  :001:
2. Nie ma większego znaczenia, że w Toruniu wieży w realu nie ma  :118:
3. Nie znam tych ładnych, płatnych programów ATC, ale wnętrze wieży wygląda w FSX całkiem, całkiem:

- we wnętrzu wieży można sie rozglądać normalnie Trackiem IR

- zbliżenie na poszczególne funkcje uzyskujemy podobnie jak w kokpicie 2D czyli "Shift+1 ... 6"

- lądowanie Cessny SP-EMP (empeck'a)

Co ciekawe przy szybkim ruchu głową wnętrze wieży znika samoczynnie i mamy tylko ekrany 2D

Myślę, że miłośnicy wirtualnej kontroli lotów powinni się tym zainteresować bo chyba gierka umożliwia niezłą zabawę bez zakupu czy ściągnięcia (są chyba i płatne i darmowe programy do wcześniejszego FS9 - ja znałem tylko Radar Screen 5 czy jakoś tak) dodatkowego oprogramowania. Jestem ciekawy opinii tych, którzy bawią się w wirtualną ATC - co myślą o tej funkcji. Zdaje sobie oczywiście sprawę, że profesjonalne, płatne programy są na pewno lepsze, ale jestem ciekaw co sądzicie na temat tej defaultowej wieży z FSX.

I na koniec ciekawostka, bo padało pytanie o FM w FSX. Trochę się poganialiśmy dwoma Cessnami dla zabawy i muszę stwierdzić, że panowanie nad maszyną w locie tuż nad ziemią jest większym wyzwaniem niż w "fajnym bublu i spółce".

Wyraźnie jest odczuwalne zjawisko parowania rzek w momencie gdy wlatywaliśmy na małej wysokości nad Wisłę momentalnie odczuwaliśmy turbulencje wpływające wyraźnie lot na niewielką maszyną (Cessna 172) - lataliśmy od 21-22.30 więc program mający ustawioną rzeczywistą pogodę prawdopodobnie odtwarzał zjawiska dziejące się o tej porze pomimo ustawienia lotu za dnia.

EDIT >>> Ponieważ zawierzyłem doniesieniom reprezentantów nauki zwanej meteorologia (czyli pierwszej nauce ścisłej zaraz po wróżbiarstwie  :002:), którzy zapowiadają kilka ładnych dni - więc wybywam w plener, nad wodę. Na następne loty mogę umówić się dopiero około czwartku (wracam w środę wieczorem). Nie będę więc Was przez parę dni męczył moim reportażami z lotów :003:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2007, 23:58:18 wysłana przez Razorblade1967 »