Autor Wątek: Stawianie serwera dla IŁ21946  (Przeczytany 11523 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Stawianie serwera dla IŁ21946
« dnia: Sierpień 07, 2007, 14:46:56 »
No wiec jak cos to jutro dam odpowiedz -poprosze tez o jakies wskazowki.Pierwsze to zaczne hostowac chyba IL2 1946 4.08 na HL pod nazwa "FMSL Il2Szturmowik"  :004:Jesli ktos ma jakis pomysl to prosze,z checia poslucham moze sie uda cos konkretnego stworzyc  :karpik  :banan

Odnoszę wrażenie, że "na tym piętrze" będzie lepiej dyskutować o serwerze dla IŁ21946.
Wątek wydzielony z: http://www.il2forum.pl/index.php/topic,7534.msg142303.html#new

Razorblade1967
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2007, 18:08:06 wysłana przez Razorblade1967 »
Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić.

Glebas

• Gość
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 07, 2007, 15:16:00 »
No to ja mam do was male pytanko.Od jutro bede posiadal 6mb/s zlacze do neta(upload 2mb).Czy moglbym hostowac serva dla Loczka(i nie tylko np.IL2 4.08 na HL).??
No to ja sie do 4.08 chętnie podłączę :001:
Trzeba, by na mapie była misja jakaś....lol ...np. zniszczyc czołgi, artylerię, okręty,(jak na UK1...2... i 3), a nie tylko naparzanie   :021: jeden do drugiego... Dwa, to trzeba planeset wyważyć.... Trzy , to już będzie dobra zabawa :002:
Na =Pl=_303rd chłopaki mają fajny skrypt od Czechów, tylko ustawienia trochę za ostre , jak dla mnie ( i nie chcą zmienić: :001:), gdyby zrobić taki serwer z ustawieniami o jedno, lub dwa oczka niżej.....co o tym myślisz?
Z drugiej strony jest serwer FG85, który ma ciekawe misje, wyważony planeset, ale ustawienia typu SW. Tak coś pomiędzy tymi dwoma, myślę znalazłoby uznanie wśród latającej braci.
Pozatym chłopaki z LS zrobili fajne mapki, może by udostępnili.....
Życzę powodzenia i trzymam kciuki.  :706:

P.S.
Mnie to się najbardziej podoba planeset przed 1940 r.... ale to tak całkowicie poza tematem  :516:

« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 07, 2007, 16:02:51 »
A wiec tak.
AD1. Prosze wszystkich zainteresowanch o jakies dane.
AD2.Jesli cos macie to mi podeslijcie (najwyzej na maila mirage9@wp.pl)-jak sie da.
AD3.Z uwagi tej iz mam na nocki do pracy w najblizszym okresie bede mial troche malo czasu na zabranie sie za serva ale na poczatek postaram sie cos wzucic byle by dzialal.
W weekend postaram sie zrobic serva tak na 50% moze nawet na 100% :karpik.

P.S.No mnie jak cos to interesuje latanie z wlaczonymi opcjami na FULL (wszystkimi)-reszta zalezy od was.KOKPIT ALWAYS ON itd.Oczywiscie cele na ziemi i na wodzie beda :004:
Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić.

Glebas

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 07, 2007, 17:31:42 »
http://www.warbirds.pl/
Pogadaj z nimi w sprawie skryptu... lub tutaj:
http://www.il2forum.pl/index.php/topic,8690.15.html

P.S.No mnie jak cos to interesuje latanie z wlaczonymi opcjami na FULL (wszystkimi)-reszta zalezy od was.KOKPIT ALWAYS ON itd.Oczywiscie cele na ziemi i na wodzie beda :004:

Właśnie, na ww serwerze są ustawienia na full, brak nawet speedbaru,(w niektórych maszynach nie można odczytac wysokości, bo wysokościomierz jest zasłonięty przez wajchę :karpik) i to odstrasza moim zdaniem potencjalnych "lataczy". Dalej w zwiazku z tym optuję za ustawieniem o 1 , 2 oczka niżej. Wejdź proszę i polataj trochę na tym serwerze ( jeśli jeszcze nie próbowałeś) i na 85FG. Sądzę, że będziesz miał podobne odczucia do moich, a tego żadne słowa nie przekażą. Mnie brakuje polskiego serwera z ustawieniami jak w UK2. Niby ikonki są, ale tylko swoich :118:
Przemyśl to, nic na huraaaaaaa...... w końcu nie chodzi o to by postawić jeszcze jeden serwer z ilością graczy "0", tylko o to by Twoja praca (społeczna bądź co bądź) znalazła uznanie wśród graczy 1946. A potem to już tylko medale, zaszczyty, honory, uścisk prezydenta...... ups, chyba sie zagalopowałem   :banan

Odp: Stawianie serwera dla IŁ21946
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2007, 15:27:46 »
Chlopaki a moze wynajmiemy jakis server zeby byl nasz tzn.naszego forum.

P.S. Ja dzis probowalem hostowac ale nie wiem dlaczego po dolaczeniu sie 5 graczy lacze bylo baardzo obciazone.

Offline I/JG53_Angel

• *
  • Out Of Control
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2007, 16:56:45 »
Chlopaki a moze wynajmiemy jakis server zeby byl nasz tzn.naszego forum.

P.S. Ja dzis probowalem hostowac ale nie wiem dlaczego po dolaczeniu sie 5 graczy lacze bylo baardzo obciazone.

Przejrzyj jak chłopaki się zbierają do postawienia serwera do Lock On.Tu było by podobnie a nawet śmiem twierdzić że jeszcze gorzej.Zresztą łatwiej jest zahostować grę na chwilę niż wchodzić w koszta.Popatrz ile serwerów stoi po prostu pustych.Całe mnóstwo.Co szkodzi wybrać sobie jeden i tam się umawiać?
Babka wymusza motocykliście pierwszeństwo, dochodzi do wypadku, na szczęscie niegroźnego. Motocyklista podchodzi do DAMY i pyta"Widziała mnie pani?"
"Tak widzialam" odpowiada DAMA
To dlaczego mi pani nie ustąpiła ?
"No ale pan przeciez jechal motocyklem !"

http://img223.imageshack.us/img223/6416/bezpiecznygh0.jpg

joohny

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 16, 2007, 08:19:33 »
http://www.warbirds.pl/
Pogadaj z nimi w sprawie skryptu... lub tutaj:
http://www.il2forum.pl/index.php/topic,8690.15.html

Właśnie, na ww serwerze są ustawienia na full, brak nawet speedbaru,(w niektórych maszynach nie można odczytac wysokości, bo wysokościomierz jest zasłonięty przez wajchę :karpik) i to odstrasza moim zdaniem potencjalnych "lataczy".

Speedbar dodamy ale co do dalszych ułatwień (ikony, widoki zewn. brak kokpitu) to marne szanse. Chyba lepiej zrezygnować z latania. Co do map i ich modyfikacji oraz innych ustawień jesteśmy otwarci na propozycje jednak  zaznaczam, że tworzenie map pod ten soft jest bardzo pracochłonne i na przeszkodzie stoi czasem brak czasu. Przypuszczam, że mankamentem serwera są kiepskie statsy. Lepiej zorganizowane są na VF - z podziałem na squady, ilością uzyskiwanych pkt zależną od streaka. Jeżeli ktoś potrafiłby coś takiego zrobić to czekamy na propozycje.

Glebas

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 16, 2007, 09:41:29 »
Speedbar dodamy ale co do dalszych ułatwień (ikony, widoki zewn. brak kokpitu) to marne szanse.
Super  :karpik

neptyk

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 11, 2007, 20:09:39 »
Zgadzam się z tobą Glebas do czołgów lub wogóle jakiś nziemnych celi to bym "postrzelał" W 4.08 jak będzie też się podłącze i pogram z Wami chętnie.

Offline srk76

• *
  • =PFT=Sroka
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 25, 2008, 08:33:21 »
No i jak wygląda sprawa z "polskim" lataniem na 1946 ? Zaglądałem ostatnio na Hyper Lobby ponieważ "dorobiłem" się wersji 4.08m ale w tej
sporej ilości serwerów trudno coś wybrać. Na wszelki wypadek wersję 1.22 sobie też zostawiłem aby na Ubi z Polakami polatać.
Dajcie koledzy namiar na jakiś "polski" serwer. Z góry dziękuję.

Re: Stawianie serwera dla IŁ21946
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 26, 2008, 17:23:29 »
Dołączam sie do wypowiedzi mojego przedmówcy. Też chętnie polatam w swojskim gronie - co prawda jestem jeszcze niedoświadczonym pilotem ale...
HL-EKG_Ralu

« Odpowiedź #11 dnia: Luty 24, 2009, 23:14:53 »
Witam
Na wstępie prosiłbym o wyrozumiałość mam Iłka 1946 od wczoraj :001:
Po przeczytaniu wątków na forum zrobiłem zgodnie z podpowiedziami czyli
patch  4.08m
http://patches.ubi.com/il2_1946/
najnowsze Hyperlobby, i jest problemik
1. po zalogowaniu do Hyperlobby program nie może znaleźć lokalizacji pliku .exe, było to już poruszane niestety nie znalazłem rozwiązania  :005:
2. podczas próby hostowania sprawdzam mój IP
http://twojeip.wp.pl/?rfbawp=1124437951.400&ticaid=17908&_ticrsn
pojawia się 91.107.105.44 stawiam : 21000 to chyba port z którego korzysta IŁ. następnie tworze grę np dogfight dla 2 graczy. Czekam na drugą osobę aż się podłączy, a wyskakuje komunikat:
connection attempt to remote host failed   reason: time out
Próbowałem w dwie strony czyli host na drugim kompie, dokładnie to samo. Oczywiście IŁ odblokowany w firewallu. Nie jestem pewien czy port jest właściwy, a może coś zupełnie innego. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak rozwiązać problem hostowania będę wdzięczny

« Odpowiedź #12 dnia: Luty 27, 2009, 20:26:03 »
Dziękuję że nie dostałem po uszach, za poprzednią wypowiedź  :020:. A więc użyłem opcji szukaj  :001: i zrobiłem przekierowania portów 21000 na routerze, dodałem je w firewallu, a i tak nie chce zatrybić. Sprawdzałem porty programem typu LPS (local port scanner) ale nie widzę większego sensu bo pokazuję że nawet port 80 jest zablokowany. Komenda  netstat też nie wiele wnosi. Jakieś pomysły jak sprawdzić to inaczej :011:

« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 24, 2009, 18:09:12 »
Zamykając temacik problemem okazało się zmienne IP  :021:

« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 23, 2010, 21:14:07 »
Witam
Trochę poszukałem tu i tam i nadal nie wiem jak postawić serwer na HL.
Próbuję taką małą "eskadrę" stworzyć, przygotowałem kilka mapek itd.
Proszę o pomoc - chociaż "kopnie" mnie ktoś we właściwą stronę:).