Autor Wątek: Open Falcon 4.5, 4.7 i nowsze...  (Przeczytany 95137 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Flanker

• 13 WELT
  • *
Odp: Open Falcon 4.5, 4.7 i nowsze...
« Odpowiedź #750 dnia: Lipiec 03, 2011, 11:39:02 »
1. Panel UHF jest mocno "okrojony" ze swojej funkcjonalności. Nie da się go zaprogramować tymi pokrętłami, jedynie przez UFC możesz (póki wszystko działa) zdefiniować częstotliwości dla 20 kanałów Uniform. Po przełączeniu w tryb Back UP pokrętłem preset na panelu radia UHF możesz właśnie przełączać się pomiędzy kanałami.

2. Guard to 307.30 Mhz i jest to ogólnie mówiąc podgląd na całość sytuacji w promieniu iluś NM. Ogólnie warto mieć ją ustawioną, gdyż będziesz słyszał meldunki o odpaleniach rakiet w okolicy, ogólnie pozwalać budować SA.

3. Panelowe częstotliwości ustawiasz przez UFC, tzn dla UHF klikasz COM1 i w scratchpadzie kanału (czyli ten dolny, bo są dwa: jeden dla bieżącej i drugi dla częstotliwości kanału).

4. Nie.

Pozdr.

« Odpowiedź #751 dnia: Lipiec 03, 2011, 19:25:11 »
Właśnie facet z viperpits zrobił panel UHF. Tutaj jest dokumentacja (replay #210)
http://www.viperpits.org/smf/index.php?topic=5082.210
Nie wiem jak uzyskał dane, prawdopodobnie z ICP. Może ten panel zrobię, ale to przyszłość.
Muszę wejść w temat na tyle na ile to możliwe. Będę pytał na forum, ponieważ nie miałem do tej pory motywacji aby to analizować.

« Odpowiedź #752 dnia: Lipiec 05, 2011, 13:09:59 »
Komunikacja radiowa w OF.
Jest opisana w Noob Guide to OF oraz w BMS-Dash34 (str.34 do 45). Jeśli chodzi o pierwszą pozycję to jest opisany sposób wprowadzania częstotliwości wieży w DTC oraz UFC (ICP, DED).Wprowadzanie danych jest bardzo proste, ponieważ domyślnie częstotliwości są już w plikach i wystarczy wywołać nazwę lotniska.
Ciekawszy jest drugi dokument, ponieważ są tam opisane bardziej szczegółowo poszczególne kanały i związane z nimi funkcje. Z tego dokumentu wynika, że mogą zaistnieć różne sytuacje : "single player" (moja sytuacja), "human pilots" lub AI oraz  "human pilots". W związku z czym można w zależności od sytuacji zmieniać częstotliwości dla Flights i Packages w określonych plikach jeśli zaistnieje taka potrzeba.
Wracam do mojej sytuacji pojedyńczego gracza. Częstoliwości są defaultowo ustawione dla poszczegółnych kanałów, muszę tylko ustawić częstotliwość wieży dla kanału 15.
Pytanie jaki kanał powinien być w DED czy nr13 Team (307.30) UHF czy inny? Jaki kanał dla VHF?
Pytam dlatego, że na str.37 BMS-Dash34 jest uwaga:
So, in single-player your radio set up may be:
UHF 6 (preset 6 for Package) and change UHF to the tower freq for airfield ops when taxiing, takeoff and landing.
VHF 1 (preset 1 for Flight)".
Czy to znaczy, że tak powinno być ustawione w DED?
Komunikacja radiowa w AF.
W dwóch miejscach jest mowa o kanałach radiowych. W rozdziałe Chapter 17 punkt Radio Channel selector oraz w Chapter 20 punkt Override buttons jest tabela gdzie są opisane kanały i typ komunikacji (8 kanałów).
Jest tam zdanie " Jeśli ustawimy Backup (rozumiem, że w Aux Comm) to użyj przełącznika kanałów radiowych". Czy chodzo o panel UHF?

« Odpowiedź #753 dnia: Lipiec 06, 2011, 17:38:39 »
Sprawa się trochę wyjaśniła. Ogólny wniosek jest taki, że w grze multi trzeba uzgodnić częstotliwości. Natomiast w single nie jest to istotne wystarczy ustawić kanał 15 dla wieży oraz jeden "ogólny" np. guard do podsłuchu.

« Odpowiedź #754 dnia: Lipiec 20, 2011, 18:39:21 »
W OF latasz na F-16 z zaktualizowanym oprogramowaniem komputera misji, stąd te różnice.

A co do tego kiedy odpalić pocisk by był od razu w trybie aktywnym to musisz patrzeć na M/F-pole. Gdy jest literka M to pocisk nie będzie autonomiczny po odpaleniu, a poniżej DLZ pokaże się A i czas, natomiast gdy jesteś w F-pole to od razu pocisk jest aktywny i poniżej DLZ pokaże się T i czas do trafienia.

No dobrze. Jestem w F-pole odpalam AIM120 a on leci bezwiednie przed siebie, w ogóle nie podążając za celem. Czy to możliwe?

« Odpowiedź #755 dnia: Sierpień 02, 2011, 12:46:27 »
Na youtube pojawił się filmik z OF a na nim bomby CBU typu WCMD (CBU naprowadzane GPS/INS): http://www.youtube.com/watch?v=N8neGAyQKUo

Jaka to wersja OF? (Bo ja mam OF 4.7 i w F16 block 52+, 52 oraz 50 nie ma tych bomb.) Czy możliwe jest że to dodatek, a jeżeli tak to gdzie mogę go ściągnąć?

Jakiś użytkownik napisał w komentarzu że jest również działający JSOW i tu znowu pytanie czy to dodatek, czy JSOW został dodany w jakiejś nowej wersji OF?