Autor Wątek: POMOC DLA POCZĄTKUJĄCEGO W FSX  (Przeczytany 174077 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline =OPS=boski qrdl logos

• Global Moderator
    • tanksim.pl
POMOC DLA POCZĄTKUJĄCEGO W FSX
« dnia: Październik 08, 2007, 15:53:26 »
Witam,

Tradycją innych działów postanowiłem zapodać wątek zbiorczy dla leszczy rozpoczynających zabawę w FSX.
Od razu mam problem... coś mnie podkusiło i kupiłem sobie właśnie owego nieszczęsnego FSX i "logika" M$ mnie znokautowała. Latając chciałem sobie ustawić zoom widoku (nie wiem nawet jak to się tam nazwywa: powiększenie, panoramowanie, hgw...) na jednym z pokręteł przepustnicy od X52. Mam tak "tradycyjnie" w LOFC, że na przepustnicy, pod kciukiem pokrętło zoomuje widok w kokpcie 3d. Za Chiny Ludowe nie mogę tego sobie ustawić w FSXie. HAT na joyu służy rozglądaniu się, a zoomowanie w FSX jest osobliwe, bo wymaga naciśnięcia spacji i kręcenia myszą.... dodam, że nie mam track ira.
Proszę poradzcie czy się da coś z tym zrobić, czy musze sobie odpuścić i z tym żyć...

pozdrawiam,
qrdl

I jeszcze jedno. Wielkie S! dla <baczność> Razorblade`a </baczność>. Dzięki Razor.

Odp: POMOC DLA POCZĄTKUJĄCEGO W FSX
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2007, 15:56:53 »
Przybliżać i oddalać obraz można za pomocą "-" i "+" na klawiaturze. Przybliżanie jest płynne a nie jak np w ms2004 skokowe. U mnie zdarza się że czasem przybliżanie się "zacina" i nie można przybliżać ani oddalać.
Polish Virtual Air Force-LO:FC  1st FIS Spec

Offline =OPS=boski qrdl logos

• Global Moderator
    • tanksim.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 08, 2007, 15:58:22 »
Przybliżać i oddalać obraz można za pomocą "-" i "+" na klawiaturze. Przybliżanie jest płynne a nie jak np w ms2004 skokowe. U mnie zdarza się że czasem przybliżanie się "zacina" i nie można przybliżać ani oddalać.

Dzięki za odpowiedź. Doszedłem do tego +-, tylko czy można to podpisać pod oś w przepustnicy X52, żeby płynnie zoomować pokrętłem?

Offline Ranwers

• *
  • Wizzard
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 08, 2007, 16:01:33 »
To ... normalne. Wówczas nacisnąć backspace - obraz wraca do "neutrum" i można dalej zoomować.
Co do rolek - próbuj - ale chyba się nie da. Ja akurat mam rolkę także na klawiaturze, więc kciuk na spację i kręcę.
.       __!__
.____o(''''')o____.
          " " "
Forum to miejsce spotkań ludzi, którzy mają "zryty palnik" w pewnych kwestiach i do tego dobrze im z tym

« Odpowiedź #4 dnia: Październik 08, 2007, 16:06:56 »
Ale nie o to mi chodzi  :001: Odpalam lot jestem w VC daje "+" i czasem to nic nie daje (to jest właśnie to zacinanie) a po np. przejściu do widoku z zewnątrz i po rozglądaniu samo "naprawia się". Zdarza sie to rzadko ale jednak wtedy utrudnia latanie i trzeba używać 2d cocpit żeby odczytać prawidłowo coś z kokpitu czy ustawić nawet autopilota.

Offline some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 08, 2007, 16:15:14 »
Mi tam nic się nie zacina. Czasem okno traci focus, ale to jest normalne biorąc pod uwagę architekturę FS'a i podział na "okna" oraz to że + - działają także jako ogólne przyciski zwiększ zmniejsz (np przy sterowaniu kompresją czasu). Jak się zatnie to trzeba  kliknąć mychą na ekran, powinno się naprawić. Co do pytania qrdl'a to niestety nie wiem czy jest taka możliwość.
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

Offline vowthyn

• *
  • dziecko RoF'a
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 24, 2007, 16:04:35 »
Mam pytanie dotyczące śmigłowców w FSX. Czy to normalne, że raz na jakiś czas śmigłowiec ma tendencję do wpadania w niekontrolowany ruch obrotowy? Dziwaczne mi się to wydaje, np jestem w zawisie, prędkość pozioma mniej więcej zero, delikatnie koryguję obrót maszyny wokół własnej osi przy pomocy pedałów, aby utrzymać cały czas ten sam kierunek i powoli zmniejszam wysokość, w pewnym momencie śmigłowiec bardzo gwałtownie zaczyna się kręcić, jakby ktoś go w ogon kopnął, bardzo trudno jest opanować ten ruch obrotowy nawet przy pełnym wychyleniu orczyka w przeciwną stronę. Takie zrywy zdarzają się raz rzadziej, raz częściej, zwykle właśnie w trakcie zawisu lub niewielkich prędkości postępowych, jest to irytujące i średnio pomaga np przy lądowaniu jak się zdarzy 5m nad ziemią, zwłaszcza jak dookoła jest niewiele miejsca. Czy to normalne, a jeśli tak, to jaka jest tego przyczyna? Dotyczy to wszystkich maszyn, zarówno defaultowych  jak i tych z addonów.

empeck

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 24, 2007, 19:49:55 »
Też mi się to zdarza, choć ostatnio coraz rzadziej. Niestety nie potrafię tego jeszcze całkiem wyeliminować, może to kwestia wprawy, ciężko powiedzieć.

Trzeba będzie porównać z FMem w Black Sharku :D

« Odpowiedź #8 dnia: Październik 29, 2007, 11:28:12 »
Gdy zatnie się ZOOM w VC to należy kliknąć na coś "klikalnego".

pozdrawiam
ROB

« Odpowiedź #9 dnia: Październik 31, 2007, 19:00:49 »
SHIFT+E otwiera "main door" a jak otworzyć inne "drzwi" ? Znalazłem gdzieś że klika się wtedy SHIFt + E+cyfra która odpowiada numerowi "drzwi". Ale u mnie to nie działa. Mówimy oczywiście o samolotach gdzie jest więcej niż jedna rzecz do otworzenia. Niech mi tu ktoś to wytłumaczy  :001:

« Odpowiedź #10 dnia: Październik 31, 2007, 19:14:43 »
Shift+E+2 (czasami 3, 4), kombinacja nie zawsze działa - trzeba to wyczuć. Spróbuj nacisnąć shift+e, a dopiero po puszczeniu 2. Po paru próbach na pewno Ci się uda.  Czasami animacje kontrolują też kombinacje: dziób Concorde'a góra/dół, hak, składanie skrzydeł, stery wodne (water rudders) - nie wszystkie są domyślnie przypisane do klawiszy, możesz to zrobić samemu.

« Odpowiedź #11 dnia: Październik 31, 2007, 20:22:52 »
Dzięki pomogło. Ja naciskałem wszystko razem i dlatego nie działało.

Offline vowthyn

• *
  • dziecko RoF'a
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 02, 2007, 23:33:23 »
Do mojego poprzedniego postu - wyczytałem w sieci, że ta tendencja śmigłowców do wpadania w ruch obrotowy ma miejsce w locie wstecznym (nawet z bardzo niewielkimi prędkościami) i że dotyczy to wszystkich śmigłowców w FSX. Rada, jaką znalazłem - w trakcie lądowania uważać, aby zachować minimalną prędkość postępową i nie pozwalać maszynie na cofanie się.
Mam w związku z tym pytanie do znawców - czy ma to jakikolwiek związek z zachowaniem rzeczywistych śmigłowców w locie, czy też jest to tylko jakaś uboczna przypadłość modelu lotu FSX?

« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 03, 2007, 10:15:32 »
Mam pytanie czy gdzieś w jakimś pliku .cfg można rozjaśnić obraz w fsx-ie? Mam ciemny monitor i gdy latam wieczorem lub w nocy prawie nic nie widać.

Offline Ouendat

• *
  • Il2 BoP PS3, Il2 1946 4.08m, LOFC 1.12b
    • Wirtualny Dywizjon Jagdstaffel "Jasta" 12
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 04, 2007, 11:15:41 »
Witam,

Mam pytanko. Po lataniu w il2 (gdzie misja jest oczywista !!! :021: !!!) zapodalem sobie FSX i troche nie wiem jak z niego skorzystac. Do czego wykorzystac to ustrojstwo, by miec frajde? Do latana nad jakims terenem i podziwiania widokow?? Do latania z punktu A do punktu B?? Do czego Szacowne Towarzystwo najczesciej wykorzystuje FSX?

P.S. Sorrki za brak polskich znakow - sila wyzsza ...

Pozdowienia!

"Ouendat" aka. "Jasta12_Blitz" - Jagdstaffel 12 - http://www.jasta12.cba.pl/