Autor Wątek: POMOC DLA POCZĄTKUJĄCEGO W FSX  (Przeczytany 176761 razy)

Online some1

• Global Moderator
Odp: POMOC DLA POCZĄTKUJĄCEGO W FSX
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 04, 2007, 12:20:04 »
Noo, zawsze możesz jeszcze zacząć budować swój samolot :D

Sądzę że chyba najlepiej zacząć od nowego "ficzera" FSX, czyli od misji. Poznasz trochę FS'a od różnych stron (latanie dla widoków, zgodnie z procedurami, wyzwania, jakieś przygodówki), poznasz różne samoloty, wtedy zobaczysz co Ci najbardziej odpowiada.
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

Offline vowthyn

• *
  • dziecko RoF'a
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 04, 2007, 13:55:21 »
Mam kolejne dwa pytania nowicjusza dotyczące wiertolotów.

Po pierwsze - jak tylko silnik przestaje pracować rotor natychmiast blokuje się w miejscu i śmigłowiec spada jak cegła kręcąc się wokół własnej osi. Moja mizerna i mocno przykurzona wiedza lotnicza podpowiada mi jednak, że niewiele ma to wspólnego z zachowaniem rzeczywistych maszyn. Gdzieś chyba nawet wyczytałem, że w FSX lądowanie na autorotacji jest możliwe, zatem dlaczego u mnie maszyny zachowuję się w taki dziwaczny, nierealistyczny sposób?

Po drugie - do osób posiadających Nemeth Design CH53 - mam taką dziwną przypadłość, że na stojance "na zimno" drążek działa zupełnie poprawnie, wychyla się prawidłowo zgodnie z ruchami joya i proporcjonalnie do nich, natomiast od momentu uruchomienia pierwszego silnika (sprawdzałem to przełącznik po przełączniku - dokładnie w momencie naciśnięcia pierwszego startera) zaczyna świrować. Przy najmniejszym wychyleniu drąg w kabinie zaczyna drgać (tak jakby sterowanie było cyfrowe i drąg cały czas skakał od pozycji neutralnej do wychylenia). Maszyna jest zdecydowanie nadpobudliwa, bardzo agresywnie reaguje na najmniejsze wychylenia joya i nie pomaga tutaj zmniejszenie czułości w opcjach gry. Takie dziwne zachowanie występuje tylko w CH53, pozostałem śmiglaki (B206 i R22) latają normalnie i normalna jest w nich praca drążka widocznego w kabinie. Nie muszę mówić, jak takie zachowane przeszkadza w cieszeniu się lotem tej imponującej maszyny. Na forach znalazłem jedynie fix poprawiający bug związany ze światłami, natomiast nic na temat drążka nie wpadło mi w oko. Czy ktoś jeszcze posiada tę maszynę, a jeśli tak, to jak u niego zachowuje się drążek?

Offline Ouendat

• *
  • Il2 BoP PS3, Il2 1946 4.08m, LOFC 1.12b
    • Wirtualny Dywizjon Jagdstaffel "Jasta" 12
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 04, 2007, 19:20:51 »
Czy podobnie jak do il2 można dla standardowo dostępnych samolotów FSX zassać malowania (skąd?) i zainstalować (jak to się robi) oraz czy są dostępne w sieci darmowe samoloty (jak można zassać coś wartego polecenia to będę wdzięczny za linki)?
"Ouendat" aka. "Jasta12_Blitz" - Jagdstaffel 12 - http://www.jasta12.cba.pl/

empeck

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 04, 2007, 19:27:26 »
Ehh, szukać się w dziale nie chce? Przecież tu są zaledwie dwie strony. Dobre, darmowe samoloty:

http://www.il2forum.pl/index.php/topic,9195.0.html
http://www.il2forum.pl/index.php/topic,8448.0.html
http://www.il2forum.pl/index.php/topic,8453.0.html

Repainty można pobrać m.in. na stronach:

www.avsim.net, www.flightsim.com, www.sim-outhouse.com, www.simviation.com

Praktycznie w każdej paczce z repaintem jest instrukcja jak je się instaluje.

*Bezwstydna promocja samego siebie*

Na mojej stronie masz linki do pobrania polskiego samolotu Lublin R-XIII D, podobno jest całkiem fajny  :118:

« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 06, 2007, 15:30:12 »
Chciałbym się was o coś zapytać koledzy. Zaczynam uczyć się latać w fsxa a pytanie moje odnosi się do ILS. Lece sobie 747 na 2500 (tak jak każe wieża) z włączonym autopilotem z ustawioną wysokością (na 2500), prędkością (180) kursem na lotnisko i w momencie kiedy wlatuje na GPS-ie w zasięg ILS klikam na autopilocie Approch ale samolot nie zaczyna robić nic i nie zniża się do pasa. Co ja robię źle? W misjach np. "Monsun Approch" samolot ładnie ląduje sam. 
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2007, 16:27:25 wysłana przez some1 »
Polish Virtual Air Force-LO:FC  1st FIS Spec

« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 06, 2007, 15:43:32 »
Częstotliwość ILSa ustawiona? Kurs ustawiony? Kurs lotu w miarę rozsądny, by AP zdołał przechwycić ścieżkę? Próbowałeś najpierw użyć trybu LOC, a dopiero po ustabilizowaniu no lokalizerze APP?
Może taki diagram Ci pomoże: http://www.smartcockpit.com/pdf/plane/boeing/B747/diagrams/0004/

« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 06, 2007, 16:05:02 »
Dzięki pomogło. Już teraz sam ląduje :)
A mam jeszcze jedno pytanie. Ląduje się przy włączonym Autotrottle? Kiedy go wyłączyć? Po przyziemieniu czy jeszcze w powietrzu?

« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 06, 2007, 20:58:07 »
Tu sprawa jest ciekawa.
Boeing w manualu do 747 każe odłączyć AT wtedy, gdy AP - czyli końcową fazę podejścia wykonuje się z ręki (chyba, że to autoland - wtedy AT odłącza sie po przyziemieniu).
Z kolei w wielu źródłach należy czekać do dotknięcie pasa, wtedy AT odłączy sie sama i można łączyć odwracaczy ciągu. W Boeingach na pewnej wysokości (50-20 stóp) AT sama zmniejsza ciąg, pomagając w wykonaniu flare.
Wygląda na to, że zależy to od SOPa danej linii.

« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 10, 2007, 19:06:46 »
Mam kolejne pytania:
1. Podczas lotu na autopilocie przy zniżaniu się samolot za wolno traci wysokość. Niby jest ustawione Vs -1800 ale robi to wolniej. Ale przesunięcie Vs na inną wartość na sekunde i dalej na -1800 powoduje że samolot zaczyna już schodzić normalnie. To jakiś błąd w grze że się to tak "wiesza"?
2. Latałem ostatnio A321. Chciałem wylądować na autopilocie wg ILS. Pas 25R ils 109.500 ale niestety nie mogę ustawić tej wartości w Nav1 ani w Nav2. Pokrętło od ustawiania zmienia tylko wartości po przecinku a przed już nie a nigdzie niema 109.XX ustawione. Klikałem wszędzie myśląc że gdzieś może klawisz nie widoczny jest ale nie da się.

« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 10, 2007, 19:39:45 »
1. Podczas lotu na autopilocie przy zniżaniu się samolot za wolno traci wysokość. Niby jest ustawione Vs -1800 ale robi to wolniej. Ale przesunięcie Vs na inną wartość na sekunde i dalej na -1800 powoduje że samolot zaczyna już schodzić normalnie. To jakiś błąd w grze że się to tak "wiesza"?
W FS9 nigdy sie z czymś takim nie spotkałem, mógłbyś pokazać screen panelu w takiej sytuacji?
2. Latałem ostatnio A321. Chciałem wylądować na autopilocie wg ILS. Pas 25R ils 109.500 ale niestety nie mogę ustawić tej wartości w Nav1 ani w Nav2. Pokrętło od ustawiania zmienia tylko wartości po przecinku a przed już nie a nigdzie niema 109.XX ustawione. Klikałem wszędzie myśląc że gdzieś może klawisz nie widoczny jest ale nie da się.
Musi się dać, częstotliwości nawigacyjne są zdaje się od 108 do 117.975 MHz, musisz znaleźć clickspota.

Online some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 10, 2007, 19:42:48 »
Niestety w VC niektórych samolotów są skopane "strefy kliku" dla różnych przełączników. W tym konkretnym przypadku wyklikanie tego byłoby możliwe, ale trzeba trafić z dokładnością piksela. ;) Używaj  pomocniczego panelu 2D (Shift-2), tam przełączniki działają ok.
Co do problemu z VS to nie zauważyłem.
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 11, 2007, 09:50:13 »
A czy w Fsx niema oznaczeń dróg kołowania na lotniskach? Latałem już na wielu EPWA, Barcelona, Londyn, Berlin i nigdzie ich nie widziałem a chciałbym sam kołować bez pomocy strzałek. Czy jest jakiś dodatek który to dodaje?

« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 11, 2007, 13:08:31 »
Latałem już na wielu EPWA, Barcelona, Londyn, Berlin i nigdzie ich nie widziałem a chciałbym sam kołować bez pomocy strzałek.

Berlin Tempelhof

Warszawa Okęcie

Jak widzisz oznakowań wcale nie brakuje, a nie mam zainstalowanego w tej chwili żadnego dodatku dotyczącego lotnisk.

Każ może umyć mechanikowi szyby  :004:

A tak poważnie to czy Twój FSX nie wyświetla tych oznaczeń dróg kołowania i dróg startowych? ... bo to są obiekty defaultowego FSX. Dodatki dotyczące lotnisk owszem mogą je urealnić, ale same znaki występują bez żadnych dodatkowych programów.

« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 11, 2007, 14:28:30 »

U mnie pusto, ciekawe czemu :/ zdjęcie EPWA.

« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 11, 2007, 17:12:17 »
Wyjaśniło się. Ustawienie Scenery coplexity poniżej normal powoduje że niema dróg kołowania  :001: