Autor Wątek: POMOC DLA POCZĄTKUJĄCEGO W FSX  (Przeczytany 176759 razy)

kuba3110o

• Gość
Odp: POMOC DLA POCZĄTKUJĄCEGO W FSX
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 12, 2007, 19:53:11 »
Mam pytanie - dlaczego gdy we wszystkich samolotach (o ile mają taką możliwość) jak daję ciąg wsteczny to maszyna ani drgnie. Nie jestem doświadczonym graczem; może coś robię źle. Proszę o pomoc.

« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 12, 2007, 20:02:14 »
Chyba coś źle robisz bo w 747 lub 737 włączenie ciągu wstecznego powoduje że samolot zaczyna sie poruszać do tyłu (jeżeli oczywiście samolot stoi na lotnisku). Może źle włączasz ten ciąg? Domyślnie klawisz F2 włącza go. Popróbuj z tymi samolotami.
Polish Virtual Air Force-LO:FC  1st FIS Spec

« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 12, 2007, 20:14:30 »
Należy przytrzymać F2, ale nie we wszystkich samolotach dozwolone jest cofanie za pomocą odwracaczy - powerback robią np. DC-9, MD-80, B717 i turbopropy.

kuba3110o

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 13, 2007, 13:48:42 »
Chyba coś mam źle z grą (nabyta legalnie jak by ktoś miał wątpliwości). JAk próbowałem w 747 i 737 to one jak dałem 124X (przyspieszenie symulacji) to sie poruszały poł metra na min. czyli w normalnym czasie pół metra zrobi w 124 min. Mimo wszystko - dzięki za pomoc.

kuba3110o

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 13, 2007, 15:02:40 »
Przed chwilą podczas grania dokonał się cud :002: - zadziałał ciąg wsteczny! TYlko jeszcze jeden problem - skręcać nie mogę.  :005: :002:

Offline vowthyn

• *
  • dziecko RoF'a
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 13, 2007, 23:24:17 »
Na Twoim miejscu bardzo uważnie przepatrzyłbym ustawienia controlsów i usunął wszelkie zdublowane przypisania (oddzielnie dla każdego urządzenia jakie FS widzi. FS ma to do siebie, że automatycznie przypisuje defaultowy schemat sterowania dla każdego wpiętego urządzenia (klawa, myszka, joy, przepustnica, orczyk, mjoy, joy wirtualny) i nie zawsze robi to dobrze (np u mnie w ustawieniu domyślnym oś steru kierunku przypisuje się pod jeden z hamulców w orczyku, i jednocześnie pod kołyskę na x45, w efekcie na defaultowym ustawieniu latać się nie da), przez co często dochodzi do konfliktów, jeśli ta sama komenda jest przypisana pod dwa różne urządzenia. Objawiają się one właśnie tak, że dana funkcja z jakiegoś powodu nie działa, albo działa w sposób nieprzewidywalny. Jeśli do odwracaczy ciągu jest przypisane coś jeszcze poza klawiszem F12 to może powodować taki konflikt. Nie wiem jakiego sprzętu używasz, ale warto to sprawdzić.

kuba3110o

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 14, 2007, 08:30:41 »
Spróbowałem i w przypisaniach klawiszy nie ma nawet ciągu wstecznego!!!
Ja wiem że pod F2, albo pod kólkiem myszy. Nie wiem. Coś mi nie tak chodzi.
może to coś z kompem,a może z grą. No trudno. Dobrze, że przynajmniej normalny ciąg działa. :002: :002:

Offline vowthyn

• *
  • dziecko RoF'a
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 14, 2007, 08:53:13 »
Za rewersy odpowiada dokładnie komenda "Throttle (decrease quickly)". Ważne jest, aby nie było drgań osi odpowiedzialnej za przepustnicę. Dajesz ciąg na 0 i wtedy dopiero rewersy, i nie ma siły, muszą działać. Jeśli oś przepustnicy będzie drgać choćby minimalnie, to się wyłączą. Radą na to jest ustawienie deadzone na osi przepustnicy.

kuba3110o

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 14, 2007, 14:34:44 »
Wiem. Tylko dlaczego nie mogę skręcać?! No ale w końcu też sobie radzę bez wstecznego.

Online some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 14, 2007, 14:59:15 »
Tak jak Belfegor napisał rewersy zazwyczaj nie służą do cofania.

W FSX można zrobić "pushback" (czyli cofanie z pomocą obsługi naziemnej) wciskając Shift+P. Wciskając Shift+P a po chwili 1 lub 2, można cofać z obrotem. Ale dużo wygodniejsza jest dodatkowa funkcja w darmowym FSCopilot: http://www.mcdu.com/en/download.php#58
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

kuba3110o

• Gość
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 14, 2007, 16:04:54 »
Poszperałem w sieci i na jakiejś stronie pisało, że po odpowiednich ustawieniach można cofać NUM3.

kuba3110o

• Gość
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 14, 2007, 16:12:53 »
some1 - nie wiem jak Ci dziękować!!! Wreszcie po tylu próbach i nerwach ZADZIAŁAŁO!!! Wreszcie mogę cofać!!!

« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 14, 2007, 20:34:56 »
Tak jak Belfegor napisał rewersy zazwyczaj nie służą do cofania.

W FSX można zrobić "pushback" (czyli cofanie z pomocą obsługi naziemnej) wciskając Shift+P. Wciskając Shift+P a po chwili 1 lub 2, można cofać z obrotem. Ale dużo wygodniejsza jest dodatkowa funkcja w darmowym FSCopilot: http://www.mcdu.com/en/download.php#58

Chciałem to wypróbować ale niestety po zainstalowaniu tego FSCopilot nie włącza mi sie fsx. Pojawia się ekran z napisem MFSX ale po chwili znika i tyle. Po odinstalowaniu gra działa. Czy trzeba ten dodatek jakoś ustawiać?
Polish Virtual Air Force-LO:FC  1st FIS Spec

Online some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 14, 2007, 20:49:50 »
W FSX nie używałem, ale potrzebujesz chyba tej wersji: http://www.mcdu.com/forum/viewtopic.php?t=4363
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

kuba3110o

• Gość
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 22, 2007, 09:15:48 »
Hehe. A mi działa. :001: :001: