Autor Wątek: FSX kontra komputer: testy, testy.  (Przeczytany 39420 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline some1

• Global Moderator
Odp: FSX kontra komputer: testy, testy.
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 10, 2009, 21:33:14 »
To strzel focha.
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 10, 2009, 21:45:30 »
Z polowa sie nie zgodze a drugiej polowy nie bede komentowal.
A może jaśniej? Czy połowy liczysz od góry czy od dołu? Czy połowy nie będziesz komentował ponieważ są tam bzdury czy wręcz odwrotnie zgadzasz się w pełni?
A może nie będziesz komentował bo szkoda ci czasu na uświadamianie ignorantów?
I najważniejsze po co piszesz coś co nie niesie za sobą żadnego przekazu poza dziecinnym "moje lepsze, ale co ja wam będę gadał głąby"?
Dyskusja polega na wymianie merytorycznych argumentów więc przedstaw swoje jeśli uważasz je za lepsze.

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 10, 2009, 22:39:15 »
Lepiej zasilacz wymienić, bo za słaby ;)
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 19, 2009, 22:58:00 »
To ja dodam cos od siebie. :004:
Core i7 i FSX
Ostanim czasy troche sprzetu sie mi zmienilo wiec postaram sie odpowiedziec co i jak w sprawie FSX i Core i7.
Nie bede sie zbytnio rozpisywal na temat konfiguracji-podam jedynie niezbedne dane a reszta jest na zalaczonym screenie.
ASUS RAMPAGE 2 EXTREME
Core i7 920 D0 @4.2GHZ
12GB DDR3 1600MHZ
120GB(2x60gb RAID 0) OCZ SSD
300GB(2x150GB RAID 0) RAPTOR 10K
500GB SAMSUNG

Wlasnie dzis zaczalem mozolna instalacje FSX.Moze nie ze wzgledu na mnie ale na to ile jest dodatkow.
No i staram sie przeprowadzic test by pokazac co moze a czego nie moze i7.
Zaznaczam ze testy byly przeprowadzone przy wlaczonym HT(Hyper-Threading).
W miare mozliwosci,i procesu instalacyjnego postaram sie dostarczyc wiecej informacji na temat wydajnosci i7 w stosunku do FSX i dodatkow.
Na poczatek czysty FSX(FSX+ACC) bez manipulacji w cfg przy max ustawieniach(1920x1200 32bit) nad New York(default),Cessna 172(default)-nie uzywam paneli 2D. :003:
FPS zanotowany w FSX to 20-25 z kabiny przy tendencji do spadku do poziomu 10fps.
Przelot nad miastem stale 15fps a widok zewnetrzny to 20fps i wiecej.
Czas ladowania FSX do menu okolo 5s a uruchomienie gry to kolejne 5s.
Ponizej screen przedstawiajacy FPS.
Realizuje jednoczesnie filmik ktory to pokaze czego poprzez screena nie moge opisac ale dodam go na koniec,gdy juz bede mial FSX ze wszystkimi dodatkami.

Nie uzywam FRAPS bo sadze ze on tez cezciowo przyczynia sie do spadku.Wkoncu musi na bierzaco zapisywac obraz.
P.S.Mam prosbe do Administratorow zeby wydzielili watek lub dali mi mozliwosc kontynuacji tej wypowiedzi.
Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić.

Offline KosiMazaki

• Administrator
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 20, 2009, 00:00:58 »
Jak już chcesz cokolwiek mierzyć i ma być to wymierne to proponuję skorzystać z fsxmark07. Przynajmniej będzie jakiś odnośnik.

Opis tutaj:
http://www.flightsimworld.com/forums/index.php?showtopic=140426

Trudno jest znaleźć oryginalną paczkę więc, masz moją:

FSXMARK.zip

W linku powyżej masz opis jak tym się bawić.

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 20, 2009, 03:51:48 »
Kosimazaki dzieki za program.
Po kilku probach z fsx.cfg i roznych ustawieniach (AffinityMask:1111 lub 255 ,Texture Bandwitch itp) stwierdzam ze wzgledem i7 nie przynosi to zysku nawet o 1fps.Tak bynajmniej pokazal powyzszy program(FSXMARK).
Jednoczesnie prog pomylkowy miedzy FRAP(bo fsxmark go wykozystuje) a FSX FPS(wbudowany wyswietlacz shift Z) wynosi +-2.
Koncowka testu w FSXMARK to omylka FRAPS na ponad 10fps z kozyscia dla FSX.
Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić.

« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 20, 2009, 20:26:52 »
Jesli chcecie testow tego procka z konkretnymi ustawieniami w FSX to prosze pisac.
Jednoczesnie mozna podawac dodatki jakie maja byc podczas testu.

kapulet

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 27, 2009, 20:26:30 »
Windows 7 Ultimate Q9300@3GHZ 4GB RAM 8800 GTX Ultra

Wzrost wydajności o około 10-20 fps

Na zdjęciu poniżej FSX+Acc lotnisko EPNL - ustawienia dość wysokie, w porównaniu do Visty 64 Ultimy w tym miejscu było max 40 fps. Oczywiście lekka modyfikacja cfg.

W lewym górnym rogu fps (Fraps)

kapulet

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 28, 2009, 08:44:23 »
Proszę poprawić z lewej na prawą :001:

« Odpowiedź #39 dnia: Październik 06, 2009, 23:36:33 »
Windows 7 Ultimate  Q9300@3GHZ 4GB RAM 8800 GTX Ultra
Wzrost wydajności o około 10-20 fps

Ciekawe bo dużo słyszałem o wydajności win7 ulti. (64bit) w porównaniu z XP a sam zanotowałem dość znaczny spadek o około 8-15 klatek. Zainstalowałem na dwóch systemach FSX z dodatkami REX+ASX, samolot RealAir SF-260, EPKM w dość mglisty poranek, obydwie instalacje mają taki same ustawienia i o dziwo -

Win7 około 30-35 klatek

XP - 44-50 klatek
Życie jest jak bieg na sto metrów - im bardziej będziesz się spieszył, tym prędzej znajdziesz się na mecie.

Win 7, MA770-UD3, Phenom II X4 810, GF 250 GTS, 4gb 1066mhz

« Odpowiedź #40 dnia: Październik 06, 2009, 23:49:03 »
U mnie również chodzi szybciej na W7.
U Ciebie może słabiej, bo nie masz wersji finalnej systemu, tylko betę.

Offline some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 07, 2009, 00:04:23 »
Wydajność gier pod Win 7 nie różni się specjalnie od Visty, czasem jest parę klatek więcej, czasem mniej, czasem nie ma żadnych różnic. Cudów nie ma.

Co do FSX to u mnie FPS był na obu systemach identyczny.
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

« Odpowiedź #42 dnia: Październik 07, 2009, 11:40:48 »
Dokładnie some1, to raczej kwestia indywidualna - u jednego będzie troszkę szybciej (bo dużego skoku raczej nie ma) u innego mniej.

Podejrzewam, że w większości przypadków to "szybciej" jest głownie spowodowane tym, że fsx jest uruchamiany na świeżo postawionym systemie, a nie tym że jest to ta czy inna wersja Windowsa.

« Odpowiedź #43 dnia: Październik 07, 2009, 12:03:44 »
Ma ktoś z Was doświadczenie z przejściem z "GF 8800 GTS" na "GF GTX260"? Zauważę jakiś przyrost FPS'ow w FSX'ie? Reszta bebechów to C2D 8400@3.4GHz plus 4GB RAM. Pytam się z ciekawości bo kartę tak czy inaczej wymienię.

Offline KosiMazaki

• Administrator
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 07, 2009, 14:02:22 »
FSX ti przede wszystkim CPU więc obstawiam, że powymianie na GTX260 szału nie będzie.