Autor Wątek: Samoloty dla FSX  (Przeczytany 151205 razy)

Odp: Samoloty dla FSX
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 01, 2008, 12:19:50 »
Nad CTD DA podobno pracuje, i tak w tej kwestii sporo się poprawiło od poprzedniej wersji. Co do radaru, tu jest porównanie obrazu z WX500 - WXR2100 wydaje się być strasznie mało czuły, autorzy projektowali go do F100 który lata nieco wyżej i szybciej.

« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 01, 2008, 13:44:54 »
LOL, jeszcze trochę i kupisz 737 Razor ;)...

No bez przesady, a co bym robił takim "autobusem". Jak chcę poczuć, że duży może więcej to mam B-17 produkcji Shockwave - http://www.shockwaveproductions.com/store/wop2_b17/

Ma ładny VC i bardzo dobry (o ile potrafię to ocenić) model lotu.

Jeśli miałbym coś kupować w większym rozmiarze "to zapewne będzie to najnowsza produkcja Shockwave (tylko co to będzie i kiedy?).

Jak dla mnie istotne są jeszcze dwie rzeczy o których Razor nie wspomniał - GPS z możliwością aktualizacji AIRACu ...

Bo ja się "brzydzę" GPS  :004: i jestem zwolennikiem nawigacji "klasycznej" (zboczenie takie) stąd nie testowałem GPS, ani możliwości jego aktualizacji.

Ja panelu nie nazwałbym prostym - oferuje kilka widoków podstawowych (VFR, IFR, "zwykły" i zmniejszony do lądowania oraz perspektywę drugiego pilota), overhead i kilka sub-paneli, a graficznie jest bardzo dopracowany.

No cóż polemizował nie będę bo od czasów FS2004 przestałem korzystać z kokpitu 2D (co najwyżej czasem z pojedynczych elementów 2D, ale bardzo rzadko), więc po prostu nie mam porównania - użytkuje tylko samoloty i śmigłowce posiadające w pełni funkcjonalny VC. Nie ma pełnego, funkcjonalnego i dobrego (też wizualnie) kokpitu VC - to ocena samolotu (wg moich kryteriów) zdecydowanie negatywna.

empeck

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 01, 2008, 16:23:17 »
Jeśli miałbym coś kupować w większym rozmiarze "to zapewne będzie to najnowsza produkcja Shockwave (tylko co to będzie i kiedy?).

Kiedy to nie wiadomo, ale co, to już tak:

http://www.youtube.com/watch?v=IOC8rvxDNJM ;)

Offline some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 01, 2008, 16:29:25 »
Ziew, znowu śmigła....
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 01, 2008, 16:48:06 »
Bo ja się "brzydzę" GPS  :004 i jestem zwolennikiem nawigacji "klasycznej" (zboczenie takie) stąd nie testowałem GPS, ani możliwości jego aktualizacji.
Czyli jesteś tradycjonalistą :004: - w Polsce powyżej FL95 jest już tylko kilka dróg non-RNAV na południu kraju, wszędzie indziej należy już mieć możliwość nawigowania obszarowego. W AIPie od biedy można znaleźć położenie punktu względem radiali VORów, ale jest z tym spory kłopot. Jako ciekawostkę dodam, że w samolocie z Garminem G1000 może w ogóle nie być możliwości manualnego wybrania częstotliwości VORa.

« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 01, 2008, 19:13:42 »
Kiedy to nie wiadomo, ale co, to już tak

No widzisz, a obstawiałem B-29  :015: - w sumie niewiele się pomyliłem  :003:

Czyli jesteś tradycjonalistą :004: - w Polsce powyżej FL95 jest już tylko kilka dróg non-RNAV na południu kraju, wszędzie indziej należy już mieć możliwość nawigowania obszarowego. W AIPie od biedy można znaleźć położenie punktu względem radiali VORów, ale jest z tym spory kłopot. Jako ciekawostkę dodam, że w samolocie z Garminem G1000 może w ogóle nie być możliwości manualnego wybrania częstotliwości VORa.

Jak piszę, że zboczenie, to oznacza naprawdę zboczenie czyli dla mnie nawigacja "klasyczna" to mapa, linijka, cyrkiel, zegarek, prędkościomierz itd. - a nie VOR.  :002:

« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 02, 2008, 10:04:45 »
No widzisz, a obstawiałem B-29  :015: - w sumie niewiele się pomyliłem  :003:

Tylko odrobinkę :P

pozdrawiam
ROB

« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 02, 2008, 10:51:50 »
Tylko odrobinkę :P

Na filmiku podlinkowanym przez empecka na początku występuje Boeing 377 Stratocruiser czy to oznacza, że mamy do czynienia z zestawem dodatków? I jak to nie tajemnica (jeżeli tajemnica to nie ma sprawy - rozumiem) to co wchodzi w skład - może jeszcze B-50?

A w sumie to pomyliłem się "niewiele" bo przecież istnieje prosty związek pomiędzy: B-29 -> B-50 -> C-97 -> B377 -> B377PG

Pomysł oceniam pozytywnie - Pregnant Guppy to oryginalny i ciekawy samolot. Mam nadzieję, że nie trzeba będzie zbyt długo czekać na wydanie.

« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 02, 2008, 11:21:25 »
Racja, B29 to niewielka pomyłka. Istnieje nawet ogólny pogląd, że Pregnant Guppy to przerobiony B29.

W pierwszym wydaniu będzie to B377 i B377PG. Możliwe, że coś się doda potem.

pozdrawiam
ROB

« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 20, 2008, 21:40:39 »
Chciałbym zasygnalizować wydanie kolejnego samolotu z IRIS (http://www.irissimulations.com/) - Pilatus PC-9 (PC-9A)

Dodatek jest oparty na wcześniejszym produkcie firmy czyli na Raytheon T-6 Texan II. Wykonanie podobne: średnio wizualnie (może to tylko moje indywidualne odczucie, ale IRIS ma nieciekawe teksturowanie wnętrz), ale za to nieźle zrobiony FM.

O ile zdążyłem się zorientować to nieźle zrobiona jest awionika i dodatkowo kilka ciekawych opcji, jak np. osłona tylnej kabiny do lotów bez widoczności, możliwość podwieszania zbiorników czy możliwość "zarżnięcia" silnika:

Samolot ma kilka wersji malowania - dla przykładu dwie odmiany malowania maszyn w siłach powietrznych Australii

Główne cechy:

1. Dodatek płatny
2. W pełni kompatybilny z FSX SP2 (Acc)
- jest też wersja pod FS2004
3. Niewielki wpływ na spadek FPS - coś chyba poprawiono od czasu T-6, albo mi się wydaje bo w międzyczasie zmieniłem komputer
4. VC - w pełni kompatybilny z Track 6DOF

Offline castor

• *
  • Lonewolf
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 29, 2008, 09:57:03 »
i5 6600K + GTX1070 Strix
Benq xl2411
Asus Z170 pro gaming
16GB DDR 4
TIR5Pro-TH Warthog-...i pedałki ;-)
Lecimy z konkretami – rzekł dowódca skrzydła, patrząc na Mavericki

« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 29, 2008, 13:32:23 »
Wszystko fajnie ale nie widze sensu robienia takiego samolotu pod fsx którego model lotu powyżej 1000khm jest po prostu badziewny.
No i mało rozwinięta awionika.
Jak dla mnie nie będzie to produkt godny polecenia  :005:.

empeck

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 29, 2008, 13:38:22 »
[MODEROWANO] Treść tego posta pojawi się za 2 tygodnie. [MODEROWANO]
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2008, 13:56:23 wysłana przez some1 »

Offline Sundowner

• *
  • Chasing the sunset
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 29, 2008, 13:41:19 »
Kurde, Empeck, Galimexowi odpowiadamy po dwóch tygodniach ! Cały misterny plan w gruzach...

Jedyne co mi się nie podoba w tym F16 to to jak sie świeci i HUD, który jest tak samo zrobiony jak w F/A-18 ACESa, mogliby sie postarać i zrobić go jak Cloud-9.

Suncom Raptor #SF64030539
Thrustmaster HOTAS Cougar #16348

empeck

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 29, 2008, 13:43:55 »
Heh, sorry. Może któryś z moderatorów usunąć mój powyższy post? :D

HUD niestety jest zwykłą texturą, nie podoba mi się też brak cieniowania w 'zakamarkach' - za bardzo się m.in. wlot do silnika świeci (Orlik lepiej pod tym względem wypada :P). Poza tym wygląda całkiem całkiem.