Autor Wątek: Po wciśnięciu "Free Flight" uruchomiony już śmigłowiec sam porusza się.  (Przeczytany 1472 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam, potrzebuję pomocy z grą DCS World oraz dodatkiem MI8.
Gra została pobrana/zakupiona przez steam.

Wygląda to tak, że po wciśnięciu "Free Flight" uruchomiony już śmigłowiec sam się porusza po płycie lotniska. Dodatkowo nie działają niektóre funkcje np. nie można przełączyć na środek klawiszem 2. (przed formatem nie zawsze działał esc)

Wszystko funkcjonowało przez długi czas. Jednak ostatnio wystąpił tego typu problem. Podjąłem decyzję aby zrobić reinstalkę systemu, było dobrze i znów to samo.
Szukam pomocy ponieważ tego symulatora używa 80-letni Pan, który był pilotem gierka. I ta gra to całe jego zajęcie przez cały tydzień. Generalnie zna się na tych przełącznikach. Do obsługi używa klawiatury laptopa, myszki oraz joysticka. Najciekawsze jest to, że jeśli włączy się tzw "cold start" to można normalnie odpalić silnik i lecieć i wszystkie klawisze działają.

System jest świeży, gra pobrana od nowa w zeszłym tygodniu, wersja DCS 1.5.7, Windows 7 64bit, laptop Fujitsu i7 II-gen, 8Gb ramu, 1tb dysku.

Proszę o pomoc, jakieś sugestie, szkoda mi tego Pana bo przychodzi do mnie i mówi, że strasznie się denerwuje, że ta gra mu nie działa. Nie je, nie pije itd....

Dla zobrazowania problemu
https://www.youtube.com/watch?v=LrytXbbnRnw

Regulamin forum. Mazak.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2017, 15:28:23 wysłana przez KosiMazaki »

Odp: Problem ze sterowaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2017, 14:51:31 »
Jak dla mnie to nie należy szukać problemu po stronie laptopa tylko DCS'a, czyli norma. To że nie można się przełączyć na środek to może być po prostu błąd gry, DCS ma ich pełno, a to że śmigłowiec się obraca to wg. mnie normalne. Po to jest tylny wirnik żeby to kontrować. Ka-50 ma dwa wirniki zamiast głównego i tylnego żeby efekt samoczynnego obracania się niwelować.

Odp: Problem ze sterowaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2017, 14:57:01 »
To mi wygląda na to, że jak wejdziesz do uruchomionego śmigłowca to
od razu ciągnie w górę dźwignię skoku i mocy, śmigłowiec samoczynnie unosi się w górę,
a co za tym idzie zaczyna go obracać itd.

Sprawdź ustawienia w DCS:
Ustawienia
CONTROLS\ Mi-8MTV2 Sim\ Axis Assign
zobacz czy masz przypisane wszystkie osie joysticka jak należy,
Flight Control Collective - to dźwignia skoku i mocy (przepustnica) zobacz czy masz dobrze ustawioną .
Czasem zależnie od joysticka i twoich preferencji można ustawić "Invert" żeby odwrócić działanie przepustnicy na joysticku góra - dół.
Co ważne na dźwigni skoku i mocy Deadzone ustaw na 0 !!!
Jak będzie ustawione np. 10 lub więcej może to spowodować że dźwignia nie schodzi do końca w dół,
co może spowodować że ma na tyle mocy żeby się poderwać. A druga sprawa nie uruchomisz śmigłowca w Auto-starcie, będzie komunikat że dźwignia nie jest opuszczona do samego końca.

Przy okazji zobacz czy nie przypisane są inne urządzenia do osi joysticka itd.

jeśli to nie rozwiązuje problemu:
to spróbuj usunąć pliki konfiguracyjne gry.

C:\Użytkownicy\nazwa_użytkownika\Zapisane Gry\DCS\
i usuń katalog "Config"
pewnie grafikę i inne ustawienia trzeba będzie skonfigurować od nowa.

Na razie to mi przychodzi do głowy.

Odp: Problem ze sterowaniem
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2017, 15:07:34 »
Ok, dziękuję za pomoc. Spróbuję z tym katalogiem config. Aczkolwiek czy może być osobna konfiguracja dla Free Flight i Cold start?
Co do tylnego wirnika to chyba nie można go załączyć-po prostu niektóre klawisze we Free Flight nie działają.

Odp: Po wciśnięciu "Free Flight" uruchomiony już śmigłowiec sam porusza się.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 06, 2017, 20:36:01 »
Sprawdziłem 1.5.7 u mnie, i podobne kwasy w różnych kombinacjach występują gdy jest włączony albo game avionics mode, albo game flight mode, albo oba. Obstawiam, że tu tkwi źródło problemu, co zresztą widać na Twoim filmiku - przy włączonej pełnej symulacji, misja powinna odpalić się domyślnie w widoku z kabiny, a nie zewnętrznym i wszystkei 3 klawisze zmiany stanowiska załogi powinny działać. Oba te tryby "arkadowe" zawsze były w DCSie wspierane kiepsko lub wcale (bo i mało kto z nich korzysta), powodują różnorakie błędy, więc najlepiej je wyłączyć, choć tu pojawia się pytanie czy dziadek ma czym kontrolować orczyk, bo bez tego raczej dużo tak czy owak nie polata.

Przynaję, jednak, że i na "full simie" z tą konkretną misją dzieją się jakieś hocki klocki - u mnie na przykład przy wycentrowanym orczyku i skoku okresowym oraz skoku ogolnym na minimum, śmigłowiec zaczyna kręcić bardzo mocno w prawo (a powinien owszem w prawo, ale lekko), w innych misjach tego problemu nie ma.

Tak czy owak, sprawdzić controlsy też zawsze warto, następnym razem odpal ich wskaźnik (Ctrl Enter) i zobacz czy wszystkie osie reagują jak należy.

Odp: Po wciśnięciu "Free Flight" uruchomiony już śmigłowiec sam porusza się.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2017, 10:41:25 »
Witam, dziękuje wszystkim. Wydaje się, że pomogło wyłączenie "game avionics mode" i "game flight mode".
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2017, 10:50:39 wysłana przez KosiMazaki »