Forum Miłośników Symulatorów Lotniczych

Hangar => Digital Combat Simulator World (DCS World) => MiG-21bis Fishbed => Wątek zaczęty przez: some1 w Września 27, 2014, 10:28:18

Tytuł: Współpraca celownika z radarem
Wiadomość wysłana przez: some1 w Września 27, 2014, 10:28:18
Czy faktycznie celownik żyroskopowy w trybie działka (powietrze-powietrze) nie dostaje informacji z radaru o odległości do celu? Tak niby wynika z lektury forum ED, ale może ktoś ma na to jakieś kwity?

Wydaje mi się trochę dziwne, że pilot nie ma żadnej możliwości ustawienia odległości do celu, czy to ręcznie czy automatycznie.
Tytuł: Odp: Współpraca celownika z radarem
Wiadomość wysłana przez: YoYo w Września 27, 2014, 16:17:32
Z tego co wiem, to po prostu ustawiało się wielkość celu ręcznie i jak skrzydła, czy cel wypełniał siatkę celownika od działka, to znaczyło, że jest się np. 1km, 500m. itp od celu.
Automatycznie chyba tu nic nie działało więc radar był w stanie jedynie podprowadzić pod cel. Dalej to już mechanika oka ;).
Tytuł: Odp: Współpraca celownika z radarem
Wiadomość wysłana przez: Sundowner w Września 27, 2014, 16:53:37
Odległość do celu ustawia się ręcznie tymi samymi przyciskami co dystans znacznika na radarze.
Tytuł: Odp: Współpraca celownika z radarem
Wiadomość wysłana przez: Qbeesh w Kwietnia 10, 2015, 22:30:36
Bawię się ostatnio. Radar nie podaje info o odległości do celownika w trybie A-A dla działka? Dziwne mie się to wydaje...
Tytuł: Odp: Współpraca celownika z radarem
Wiadomość wysłana przez: some1 w Kwietnia 10, 2015, 22:46:27
Moim zdaniem powinien. Jest na ten temat długa dyskusja na ich forum, być może zostanie to poprawione.
Z celownikiem w ogóle na chwilę obecną jest sporo problemów, raz że jest zbugowany i źle wylicza poprawkę przy strzelaniu, dwa że pokazuje rzeczy, których w realu nie pokazywał.
Tytuł: Odp: Współpraca celownika z radarem
Wiadomość wysłana przez: Qbeesh w Kwietnia 10, 2015, 23:09:49
Właśnie się bawię na różne sposoby. Wygląda na to, że automatyka celownika w ogóle nie działa i nie reaguje na pomiary z radaru.
Tytuł: Odp: Współpraca celownika z radarem
Wiadomość wysłana przez: czart w Kwietnia 16, 2015, 12:00:10
Celownik w realu pokazywał odległość do "przechwyconego" celu.