Forum Miłośników Symulatorów Lotniczych
Hangar => Digital Combat Simulator World (DCS World) => Wątek zaczęty przez: =OPS=padonis w Maja 31, 2020, 13:37:32
-
Całkiem niedawno odkryłem nową aplikację na tablet. Aplikacja "DCS UFC", obsługuje MFD, CDU i UFC różnych samolotów, jest ciągle rozwijana i udoskonalana. Znajdziecie tam CDU do F-18, F-16, A-10C, JF-17, a też coś dla F-14, Ka-50 i Harrier-a. Wszystko działa płynnie i bez problemów. Jeśli ktoś chce, można podłączyć parę tabletów i w dowolnej chwili przełączać się między oknami aplikacji. Aplikacja nie koliduje z DCS-Bios ani DCS-SimpleRadioStandalone. Patrząc na pliki konfiguracyjne i ilość aktualizacji programu, myślę że będą dodane następne samoloty.
Znajdziecie ją w sklepie Google https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dcsufc&fbclid=IwAR3mN-_s9Eth-inevLdq7QLY1ChJyy8iPZRHp-7-8gETfmnDSTnBgJ1s-2c .
Oczywiście aplikacja jest płatna, jednak ja nie mam z tego najmniejszych korzyści. Piszę o niej, bo nie napotkałem z tą aplikacją problemów, które miałem z innymi płatnym aplikacjami. Tu macie link do stronki projektu. http://pw-developer.com/index.html
PS.
W tym wszystkim najważniejsze jest to, że autorem jest polak i fan lotnictwa, czyli jeden z nas. https://www.facebook.com/PiotrWosPhotography/
-
Czy to działa z tabletami na systemie Android?
-
Tak na Androidzie.
-
Czy to działa z tabletami na systemie Android?
Tabletami / telefonami... działa z wersjami Androida od 4.1 w górę :).
-
OK, dzięki panowie za info.
-
Zakupiłem, zainstalowałem, polecam. Warta każdej złotówki. Teraz przydałoby się więcej tabletów. ;D
-
Cześć
Na takim poglądowym zdjęciu widać różne możliwości: https://forum.dcs.world/uploads/monthly_2021_07/panels_fa18.jpg.2b124571191b11d3ea995ada733b5077.jpg
Czy te ekrany można przełączać w trakcie lotu?
-
Czy te ekrany można przełączać w trakcie lotu?
Można.
Sugerowałem tylko twórcy, że fajnie by było gdyby można wybrać, które ekrany są "aktywne" lub ustalić kolejność, bo na ten moment nie ma takiej opcji.
-
Cześć
Pytanie do użytkowników tej aplikacji: czy przy przełączaniu między oknami też pojawia się Wam na ułamek sekundy komunikat o łączeniu z adresem IP komputera?
Faktycznie przydałaby się większa swoboda w konfiguracji ustawień (albo kolejności). Myślałem też, że pozbędę się myszki do obsługi samolotu (akurat mówię o Hornet) ale kiepsko to wygląda (chyba, że kupię drugi tablet ;) ).
Fajnie by było na jednym mieć te ramki od MFD (3 ramki), a na drugim np. panel radia. Tego mi tu właśnie brakuje. W F-18, żeby np. dodać waypoint najpierw się klika na MFD (w stosowne menu) a potem na panelu radia. Z tą apką nieco to upierdliwe (na jednym tablecie oczywiście) i szybciej przekliakam myszką w samolocie, niż na tablecie, przełączając okna.
-
Jest jakaś możliwość żeby tam się wyświetlał ekran z prawidzwego MFD z gry? Ja kupiłem apkę dawno, ale korzystanie z tego trochę nie ma dla mnie sensu, bo i tak muszę patrzeć na ekran żeby coś nacisnąć. Chyba, że ja źle jakoś z tego korzystam...
-
Nie można.
Ja kupiłem niedawno ale dla mnie też średnio to się sprawdza.
Wszystko robisz dobrze. Faktycznie w przypadku MFD i tak trzeba patrzeć na ekran - no chyba, że na pamięć znasz układ wszystkich opcji na wyświetlaczach.
-
Kiedys testowałem jakąś apkę, która potrafiła streamować, obraz z ekranu drugiego jak sobie skonfigurowałeś w LUA na tablet/telefon. Ale takie były lagi, że dałem sobie spokój... Chciałem tez kupic kiedyś te MFD stojace na biurko, bo byłem oprzekonany, że to faktycznie wyświetla obraz, okazało się, że to tez atrapy :)
-
Przypomniałem sobie ostatnio o tej aplikacji i widzę, że trochę się pozmieniało. Nie ma już "DCS UFC" tylko jest "DCS UFC X", w której trzeba płacić za każdy osobny moduł.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pwdev.dcsufcx
Osobno jest też teraz DCS NAV:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pwdev.dcsnav
Trochę dziwna sytuacja. Gdzieś widziałem, że twórca tłumaczył, że jeśli ktoś chce korzystać z modułów, które były w pierwotnym DCS UFC, to nie ma potrzeby płacić kolejny raz, bo stara aplikacja nadal działa. No niby, ale jednak trochę słabe, że ktoś robi płatną apkę i ją porzuca, bo po kilku latach dochodzi do wniosku, że w sumie ten model monetyzacji mu się nie opłaca i zamiast jednorazowej płatności woli dostawać kasę za każdy moduł. I to by było jeszcze w porządku, gdyby osoby mające wykupione licencje do starej aplikacji, miały dostęp do tych modułów w nowej wersji apki. Na plus przynajmniej to, że aplikacja jest aktualizowana na bieżąco, bo widzę że jest F-4E i MiG-29A. Większość modułów kosztuje 22 PLN za moduł.
@Forsberg
Jak dla Ciebie priorytetem jest mizianie palcem po ekranie dotykowym, to ta aplikacja to też dobra alternatywa dla Heliosa w przypadku tabletu. Tyle, że płatna.
-
Gość chciał tak zrobić, by ci co kupili już "apkę", mieli dostęp do nowej, a przynajmniej do tych modułów. Niestety problemem okazał się sam Google, są problemy z takim przekazaniem, ponoć (pewnie chodzi o kasę). Dlatego starą "apkę" ciągle można ściągnąć a w nowej są nowsze moduły. Inaczej się nie dało.
-
A jak ona wam działa? Umie często się rozłączała i w sumie już z niej nie korzystam a specjalnie dla niej kupiłem tableta. A można z niej po kablu korzystać?
-
Dzięki @Jascha.
Ściągnąłem też MFD Exporter tego samego autora. Niestety tutorial jest mizerny, ktoś w tym dłubał? Nie jest jasne jak to dobrze zrobić - w szczególności konfiguracja ekranu.
-
U mnie działa poprawnie, nic się nie rozłącza. Jeśli gdzieś miałem problemy, to aplikacją NAVI, ta lubi się przywiesić , ale tylko na dużych misjach w MULTI. Co do MFD exporter, to jak najbardziej działa, oczywiście wysyłanie obrazu jest na drugi komputer z Windows, a nie na tablet.
-
Nie rozumiem tego jak należy poprawnie zrobić podział rozdzielczości. Miałem też zawiechę kompa (choć tu użyłem DCS MT i może nie działa poprawnie na wielu rdzeniach cpu) kiedy użyłem apki.
Jest jakiś sensowny tutorial?
-
A jak ona wam działa? Umie często się rozłączała i w sumie już z niej nie korzystam a specjalnie dla niej kupiłem tableta. A można z niej po kablu korzystać?
Ale rozłącza się w trakcie? Czy nie możesz się połączyć po jakimś czasie? Może to problem zmiany IP urządzeń.
U mnie działa poprawnie, nic się nie rozłącza. Jeśli gdzieś miałem problemy, to aplikacją NAVI, ta lubi się przywiesić , ale tylko na dużych misjach w MULTI. Co do MFD exporter, to jak najbardziej działa, oczywiście wysyłanie obrazu jest na drugi komputer z Windows, a nie na tablet.
Ale która wersja u Ciebie działa? Ja próbowałem podłączyć tą pierwotną apką i mi się nie udało. Ustawiłem wszystko tak jak opisane na github. Od czasu jak ostatnio korzystałem z tej aplikacji zmieniłem tablet i router, więc może to jest powodem. Muszę jeszcze sprawdzić na starych urządzeniach.
-
Obie działają. Pamiętaj by tabletowi przypisać w ruterze statyczny IP, tak by nie przydzielał ciągle innego, Tak samo trzeba to zrobić dla komputera. oczywiście muszą być inne dla tabletu i komputera.
-
Ale rozłącza się w trakcie? Czy nie możesz się połączyć po jakimś czasie? Może to problem zmiany IP urządzeń.
Tak po jakimś czasie się rozłączał, używałem pierwszej wersji tego oprogramowania z tabletem.
-
Obie działają. Pamiętaj by tabletowi przypisać w ruterze statyczny IP, tak by nie przydzielał ciągle innego, Tak samo trzeba to zrobić dla komputera. oczywiście muszą być inne dla tabletu i komputera.
Ustawiłem IP prawidłowe, takie jakie były w tym momencie przypisane do urządzeń. Porty domyślne. Nie chciał nawiązać połączenia.
A skrypt i konfigurator skryptu jest uniwersalny dla obu aplikacji?
Tak po jakimś czasie się rozłączał, używałem pierwszej wersji tego oprogramowania z tabletem.
Jeśli rozłączał się w trakcie tej samej sesji DCS to nie wiem co to mogło być. Jeśli "rozłączał się" w znaczeniu przestawał nawiązywać połączenie po paru dniach, to zapewne był to problem braku statycznych IP (PC i/lub tabletu) w konfiguracji routera. Jeśli przypisane zostały inne IP, to co miałeś ustawione w skrypcie przestało działać.
-
Jeśli rozłączał się w trakcie tej samej sesji DCS to nie wiem co to mogło być. Jeśli "rozłączał się" w znaczeniu przestawał nawiązywać połączenie po paru dniach, to zapewne był to problem braku statycznych IP (PC i/lub tabletu) w konfiguracji routera. Jeśli przypisane zostały inne IP, to co miałeś ustawione w skrypcie przestało działać.
Nie pamiętam dokładnie ale zdaje się że po resecie przypisywałem ten sam port i zaczynał działać, ale może masz rację bo mam Nortona a on ma natywnie włączony VPN. Trzeba by wyłączyć i spróbować znowu.
-
PC łączy się z tabletem po sieci lokalnej, nie przez Internet, więc to raczej nie kwestia VPN. Przypisz stałe IP do PC i tabletu (do danego adresu MAC) w ustawieniach routera. Poza tym trzeba mieć wyłączoną izolację tych urządzeń w sieci lokalnej, aby się "widziały".
Ewentualnie w ustawieniach VPN trzeba sprawdzić, czy nie ma jakiejś opcji blokowania ruchu lokalnego (ale skoro działało zaraz po konfiguracji, to raczej nie).