Tak mnie naszło jakoś mocno po obejrzeniu tego filmiku:
https://youtu.be/K118j3W2drA?si=yj8Od9F8ZiaS06Nv (a potem kilku już innych hehe), że może wejść w bazy z FF i zdradzić Thrustmastera

? Ta baza AB6 wydaje się idealnym rozwiązaniem jak ktoś nie ma miejsca na pudło typu AB9, a ceny już na tyle spadły obecnie, że zestaw z AB6 wraz z joystickiem to koszt nawet poniżej 2000zł.
Mowa o tym:
https://eu.mozaracing.com/products/ab6-bundle.
Ktoś ma jakieś doświadczenia z tą bazą, lub też u kogoś latał? Jak wrażenia i jak to wypada? Na tym filmiku co powyżej wydaje się rewelacją. Wróciły też stare wspominania jak sobie na to popatrzyłem, bo kiedyś latałem z FF, ale to były czasy jak ta technologia raczkowała, potem zrobiła się spora dziura na rynku i nie było kompletnie nic no i od 2-3 lat systemy z FF wracają nowo do łask ale przeważnie to kosztowały powyżej 4K i były to tak wielkie pudła, że trzeba było fotele obudowywać.
W tej Mozie, która jako firma zaczyna mi się coraz bardziej podobać, podoba mi się kompatybilność z simkami, a nawet jak jej brak to możliwość stworzenia sobie profili nie tylko pod symulator ale i konkretne modele (na podstawie danych telemetrycznych). Tu mamy dość to dobrze opisane jak i porównane do bazy AB9:
https://youtu.be/IcupcE6slQg?si=Qr1GKVmYOx7WQ3R5.
Moza wydaje nową bazę z FF (będzie również nowy GRIP): https://simline.eu/pl/symulatory-lotnicze/moza-ab6-flight
Mamy 8 dodatkowych przycisków z podświetleniem RGB i 2 analogowe suwaki. Baza jest mniejsza od AB9, ale oferuje mniejsze siły na drążku - 4.4 Nm vs 9 Nm.
Nie 4 tylko 6, stąd nazwy AB6 i AB8, właśnie od sił 6 i 9 Nm. Napaliłem się i muszę oblewać się zimną wodą, a może to to słońce dziś

. Szkoda tylko, że nie można kupić samej bazy. Akurat sam drążek mi się nie podoba i celowałbym w tego F-16EX, chociaż też chyba wolałbym inny tak szczerze powiedziawszy (obecny mój TH Hornet pewnie odpada bo za ciężki).