Wracając do tematu przyszłości symulatora Condor
to czekam z nadzieją na wersję 64
-bitową, aby można było ulepszyć szatę graficzną symulatora, a konkretnie głównie obiekty naziemne 3D.
Na chwilę obecną Dzisiaj wszelkie budynki w najnowszej
nawet odsłonie Condora wywołują politowanie mieszane z nostalgią
(jak ktoś pamięta jak wyglądały gry na PC w latach 90
-tych). Budynki w Condorze są po prostu paskudne, przypominają raczej bryły 3D jakie wykonywało się w szkole na zajęcia
ch z matematyki i geometrii. W trybie VR te budynki jeszcze bardziej kłują w oczy niszcząc skutecznie efekt imersji. Początkowo
, gdy zwracałem na to uwagę na forum Condora
, spotykałem się jedynie z atakiem ze strony twórców, któr
y można podsumować tak:"Condor to symulator zawodów szybowcowych i grafika ma tu marginalne znaczenie, chcesz mieć grafikę "eye candy" idź lataj w MFS". Ostatnimi miesiącami sytuacja chyba się nieco zmienia, jest jakiś człowiek który eksperymentuje z nowym sposobem renderowania budynków i obiektów 3D dla Condora. Czas pokaże jak rozwijać się będzie Condor, trzymam kciuki za rozwój grafiki
, bo do modelu lotu i pogody to dużo przyczepić się nie można. Lot Jantarem, Piratem, Puchaczem nad ładnie odwzorowanymi Tatrami czy Karkonoszami to byłoby to
.