Autor Wątek: Pomoc dla początkujących (DCS: Ka-50)  (Przeczytany 47738 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pomoc dla początkujących (DCS: Ka-50)
« dnia: Marzec 07, 2009, 23:23:38 »
Witam.Nie wiem,czy w dobrym dziale pisze,najwyżej mod da mi po uszach. :) .Pytanie dotyczy "trymera".Tzn. działa mi on tylko ,jak włacze sobie szkolenie i przejmę kontrolę.W misjach i online trymer nie działa ;( (tylko orczyk zostaje w nowym położeniu,tak jakby tylko on reagował na trim).Co robić? Chcę polatać online,a bez trim nie da rady.
pozdr

1. Pytanie przeniosłem do właściwego tematu.
2. Proszę pisać posty bardziej starannie (spacje!).

Razorblade1967
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2009, 07:11:18 wysłana przez Razorblade1967 »

Offline John Cool

• Global Moderator
    • http://www.rsp.prv.pl
Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: Ka-50)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2009, 16:38:13 »
Z mojej strony mała reorganizacja. Dyskusję o trymowaniu wydzieliłem do nowego tematu, dostępnego tutaj, aby już nikt 4 razy nie zadawał podobnych pytań i to jeszcze nie tam gdzie trzeba.

Natomiast jeśli ktoś początkujący nie może czegoś znaleźć albo potrzebuje porady, wzorem analogicznych tematów w innych działach poświęconych innym symulatorom może śmiało napisać swoje pytania właśnie tu.
МАССАНДРА: "Микоян Артём Славный Сын Армянского Народа Дарит Радость Авиаторам".

Kiedy natkniemy się na pole minowe, nasza piechota przeprowadza atak dokładnie tak, jakby go tam nie było. Gieorgij Żukow (1896-1974)

« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2009, 16:43:56 »
Sorry za niedociągnięcia, ale macie tak rozbudowane forum (avatary,zdjęcia) ,że trudno się połapać :) .Rozumiem ,że mam pisać ,tam gdzie podałeś,więc tak będzie ;)

mivak

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 29, 2009, 23:27:59 »
Witam posiadam DCS od kilku dni, ale mam problem mianowicie dziala mi w okienku i nie moge wlaczyc na pelen ekran.
Co do samej gierki rewelacja długo czekałem na prawdziwy symulator którego warto się nauczyć i latać latami.

« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 29, 2009, 23:39:10 »
W opcjach graficznych zaznacz "Full Screen" - na samym dole. Jeżeli nie pomoże to mów :)

« Odpowiedź #5 dnia: Maj 15, 2009, 16:29:55 »
Dyskusję o trymowaniu wydzieliłem do nowego tematu, dostępnego tutaj...

Wcięło gdzieś ten temat o trymowaniu
Wątek lub dział, którego szukasz nie istnieje albo nie masz do niego dostępu.

Offline =OPS=boski qrdl logos

• Global Moderator
    • tanksim.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 15, 2009, 17:31:35 »
Wcięło gdzieś ten temat o trymowaniu

Tak, został usunięty ze względów proceduralnych. A samo trymowanie jest dość proste. Ustaw śmigłowiec tak jakbyś chciał żeby był wytrymowany, np. leciał na wprost. Jak już tak będzie sobie równo leciał, naciśnij klawisz który zapamięta to jako trym, potrzymaj chwilkę i puść klawisz i stery. Stery wrócą do neutrum, które będzie tym co zostało zapamiętane jako ich ustawienie, podczas wciskania klawisza trymu. Proste. Jest to trochę inne niż np w FC. Bo w DCS trymowanie polega na zapamiętaniu ustawień sterów, które uważamy za właściwe (przechył, wychylenie kierunku, etc.), a nie na lekkich wychyleniach płaszczyzn, poprzez np. jakiś suwak. W DCS jest podejście "holistyczne", czyli zapamiętujemy dany stan "całego" śmigłowca.

pozdrawiam,
NN

Offline some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 15, 2009, 19:17:20 »
Qra, qrdl, czy ty w każdym poście musisz użyć jakiegoś niezrozumiałego słowa, dzieci czytają  :021: Jedna malutka uwaga, pozycja sterów zostanie zapamiętana po puszczeniu klawisza trymowania i masz bodajże pół sekundy na powrót sterami do neutrum. Czas można modyfikować w jakimś pliku konfiguracyjnym. Samo działanie trymera zostanie trochę zmienione w patchu.

Trymowanie zostało dobrze wyjaśnione w DCS f.a.q. http://forums.eagle.ru/showthread.php?t=33527
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 15, 2009, 23:43:23 »
Prawdę mówiąc trymer i u mnie czasem przestaje działać (mam Saiteka x52), ale znalazłem na to sposób. Trymer podpisuję w opcjach gry, czyli nie mam podpisanego klawisza "T" w profilerze. Zawsze przed włączeniem gry otwieram okno w panelu sterowania z testem x52 i zostawiam je otwarte. Przy tym sposobie jeszcze ani razu funkcje joya nie odmówiły mi posłuszeństwa. Dziwne to trochę, ale działa na Saiteku - nie wiem jak na innych joyach.
13 Wirtualna Eskadra Lotnictwa Taktycznego / Capt Poko

13WELT YouTube Channel

empeck

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 16, 2009, 06:49:11 »
To dziwne, ja mam trymer podpięty w profilerze pod Fire C i działa, też x52.

« Odpowiedź #10 dnia: Maj 20, 2009, 22:54:50 »
A dlaczemu w moim yksie45 nie mogie wlesc w tryb "axis tune" bo guziczek sie nie swieci tylko jakis taki szary jest. A w kontrolpanel jest wszystko gicior . drajwer 6.0.4.1 a ssssssst 6.6.0.38 w wiscie. i nie moge przyznac zadnego kierunku dzoisticka do zadnej akcji w DCS, też. no nie widzi osi...

« Odpowiedź #11 dnia: Maj 20, 2009, 23:13:30 »
Oooo! Znaszłem, znaszłem. Trzeba z rowijalnej listy w zakładce Controls wybrać Axis Assigments i już DCS gada z dżojstikami. Niech mi jeszcze któryś FIS napisze, że mu nie pasuje ergonomia interfejsu Falconów ...  :118:

Sorki że post pod postem ale udało mi sie szybko znaleźć odpowiedź na forum "firmowym" (na jak widać nie tylko mnie trapiące pytanie)

MC-Maxim

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 29, 2009, 08:56:17 »
Mam nadzieje ze dział dobry, bo ciezko mi naprawde odszukac taki co by pasowal.

Mianowicie mam pytank ojak wlaczyc widok pilota w kabinie. Tu na filmie pilot jest widoczny :

http://www.youtube.com/watch?v=ajv6YL_XqXE&feature=related

Ja niestety mie widze go u siebie :/

« Odpowiedź #13 dnia: Maj 29, 2009, 10:22:32 »
Klawiszologie czytał? Prawy SHIFT + P

MC-Maxim

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 29, 2009, 10:27:58 »
Wlasnie dzisiaj będę się wgłębaił. Sorki w takim razie za niedopatrzenie  :003: