Autor Wątek: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)  (Przeczytany 83176 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #615 dnia: Marzec 30, 2016, 15:35:30 »
Wiem, że  A-10C to nie jest najlepszy samolot do zwalczania systemów Neva czy Kub, nie wspominając już o Buk czy S-300. Brak mu rakiet o większym zasięgu, co powoduje, że atak na te cele jest raczej samobójstwem. Mimo to, atak na systemy Neva i Kub jest  jeszcze realny, jaka jest wasza taktyka ataku na te cele ? Jaki model Maverick-a najlepiej wybrać ? Oczywiście nie trzeba mówić, że podstawowym zadaniem jest zniszczenie systemu namierzania celów, czyli radaru.

Jeśli chodzi o wersję MAVa to tego z głowicą TV (można ją odpalić w trybie force correlate z większej odległości niż przy normalnym lockowaniu celu). Tylko wtedy jeśli cel się ruszy to rakieta walnie w ziemię.
Podstawową taktyką jest terrain masking albo skubanie.
Terrain masking polega na wykorzystaniu terenu tak aby podlecieć blisko celu (aby odpalić MAVa). Jeśli między radarem a Tobą jest przeszkoda to radar Cię nie widzi.
Do tego skubanie polega na wlatywanie w zasięg SAMów i kiedy tylko odpalą rakiety to wiejemy za wzgórza (czyli znowu terrain masking) i tak do momentu aż będziesz widział na TGP że nie mają rakiet, wtedy atakujesz z dowolnej broni radar a potem ewentualnie launchery.

« Odpowiedź #616 dnia: Marzec 30, 2016, 16:23:10 »
Właśnie tak staram się robić, zaś jeśli cel jest w pobilżu morza to zaczynam udawać wodę, lecę 20-30 stóp nad wodą. Tak z powodzeniem podchodzę Tunguski, Osy czy też Nevę. Po wystrzeleniu rakiety wznoszę się max na 60 stóp i zaczynam nawrót jak najbliżej wody, wyrzucając chaff-y.  Troszkę to ryzykowne, bo przywadzić o wodę nie trudno, ale latanie tak nisko nad lądem jest jeszcze bardziej ryzykowne.

« Odpowiedź #617 dnia: Wrzesień 08, 2016, 12:18:38 »
Witam, z góry przepraszam, jeśli temat był poruszany, ale przejrzałem kilka tematów, w których była mowa o wersji pudełkowej tego dodatku i nie znalazłem jednoznacznych odpowiedzi na moje pytania. Czy jeśli kupię wersję pudełkową (premierową), to czy w środku jest pełna instrukcja (ta prawie 700 stronicowa, obojętne ang/pl), czy po prawie 5ciu latach klucz bez problemu załapie i czy nie dostanę przypadkiem dostępu do Nevady?

« Odpowiedź #618 dnia: Wrzesień 08, 2016, 12:36:11 »
Ja miałem A-10C pudełkową, instrukcja była w PDF-e na płycie, klucz z pudełkowej  będzie działać w DCS-World. Tak przynajmniej działął u mnie. Co do Nevady, to raczej na bank nie, zakup powinno się zrobić do jakiejś tam daty i za pomocą sklepu ED.

« Odpowiedź #619 dnia: Wrzesień 08, 2016, 12:51:23 »
Aha, no to dzięki za odpowiedź. Zastanawiała mnie ta Nevada, bo czytałem wczoraj jakiś temat kolegi, który zamierzał dopiero zacząć grać. Kupił pudełkową wersję i nie mógł odpalić tutoriali na DCS 2.0. Wspominał coś właśnie o Nevadzie, ale nie mogę znaleźć tego tematu, a historia nie pomoże, bo przeglądałem to na steam'owej przeglądarce... Tak czy inaczej 50 złotych za A-10C to chyba dobra cena. Dzięki wielkie jeszcze raz za pomoc. ;)

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
« Odpowiedź #620 dnia: Wrzesień 08, 2016, 12:52:13 »
Nevadę dostawało się za preorder A-10C, więc kupując teraz wersję pudełkową nie dostaniesz jej. Nie kojarzę aby w pudełkowej wersji była tak gruba drukowana instrukcja ale w katalogu z grą powinien być pdf, a owy w wersji angielskiej jest do pobrania na stronie Eagle Dynamics.
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

« Odpowiedź #621 dnia: Wrzesień 08, 2016, 13:01:35 »
Tak tanio kupisz też K-50, w dodatku na forum jest instrukcja w języku ojczystym :) .  Jeśli lubisz śmiglaki oczywiście.

« Odpowiedź #622 dnia: Grudzień 16, 2016, 18:07:30 »
Cześć
Chciałem pochwalić się moim 1 poradnikiem do DCSa po polsku  ;D (jest to chyba pierwszy polski poradnik na YT)
https://youtu.be/vNRaL1V37HI
Przyznaję że poradnik nie jest super profesjonalny (Pewnie odpowiednie osoby już tylko rączki zacierają  :evil:) jednak trzeba od czegoś zaczynać
Planuje dalszy rozwój poradnika, odnośnie sterowania na HOTASie, TGP, SOI i SPI, systemy obrony oraz uzbrojenie.
Jestem otwarty na feedback. Nie używam mikrofonu tylko adnotacje ze względu na słaby głos  :-X
Pozdrawiam.

« Odpowiedź #623 dnia: Grudzień 16, 2016, 19:21:20 »
Wszystko co zrobisz w ojczystej mowie do maszyn z DCS jest bardzo pomocne dla innych :) .

Offline Kusch

• Global Moderator
« Odpowiedź #624 dnia: Grudzień 16, 2016, 19:48:16 »
Zacna inicjatywa, tylko szkoda, że bez mowy. ;)
"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie"

http://img90.imageshack.us/img90/9643/klmd5.jpg

« Odpowiedź #625 dnia: Grudzień 23, 2016, 14:18:09 »
Kolejna część poradnika, tym razem o HOTASie, SOI i SPI  :)
https://youtu.be/850RA359Tig?list=PLLe0YvCWdJKY5y9D-c5vSGAqVSiwaIMFb