Autor Wątek: F-35 bez tradycyjnej biało-czerwonej szachownicy.  (Przeczytany 8963 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rutkov

  • KG200
  • *
  • Versuchskommando
    • KG200
Odp: F-35 bez tradycyjnej biało-czerwonej szachownicy.
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 25, 2024, 15:11:37 »
Ale to powinno być święto dla naszej Ojczyzny jak już dotrą na polską ziemię. Od kilkuset lat Polska nie dysponowała bronią którą posiada i potrafi obsługiwać kilka (plus Chiny, Rosja,Japonia, Korea) państw świata.

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

miłośnik 110-tki    •    I/KG200_Doktor  ♥1972-†2006   •   Czekamy Ciebie czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci. Byś nam, kraj przed tym rozdarłszy na ćwierci, była zbawieniem, witanym z odrazą.    •   Han Pasado!    •    GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM

"Różnica między mną a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem."
                                                                                  S. Dali

Odp: F-35 bez tradycyjnej biało-czerwonej szachownicy.
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 01, 2025, 19:39:04 »
A tu matariał filmowy przygotowany przez Combat Camera Poland z tego pierwszego lotu polskiego pilota w bazie Ebbing Gwardii Narodowej stanu Arkansas w Fort Smith.
https://www.facebook.com/share/p/1DtjiTDw7t/

Na filmie widać wszystkie 3 obecne nasze F-35  (3501, 3502 i 3503), ale wydaje się że ten pierwszy poleciał w 3501.

https://milmag.pl/pierwszy-lot-polskiego-pilota-na-f-35a-husarz/

Odp: F-35 bez tradycyjnej biało-czerwonej szachownicy.
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 01, 2025, 20:38:50 »


Pierwszy polski pilot za sterami F-35
https://www.youtube.com/watch?v=yBsoLKyKm-g

Obszerniejszy materiał, choć większość to taka PR-owa gadka.

Offline rutkov

  • KG200
  • *
  • Versuchskommando
    • KG200
Odp: F-35 bez tradycyjnej biało-czerwonej szachownicy.
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 01, 2025, 21:11:42 »
Trochę przekonuję się do nazwy Husarz, ale w takim kontekście, że od czasu I RP i jej husarii nie mieliśmy broni tak wiodącej w Świecie jak mamy teraz F-35.
miłośnik 110-tki    •    I/KG200_Doktor  ♥1972-†2006   •   Czekamy Ciebie czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci. Byś nam, kraj przed tym rozdarłszy na ćwierci, była zbawieniem, witanym z odrazą.    •   Han Pasado!    •    GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM

Odp: F-35 bez tradycyjnej biało-czerwonej szachownicy.
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 10, 2025, 09:52:16 »
Fotograf Eric Kilpatrick @KpAviationPhoto udostępnił dla wszystkich zdjęcia naszych F-35 w wysokiej rozdzielczości. Można pobierać. Super i wielkie dzięki  Eric. :564:
https://drive.google.com/drive/folders/10SdMcfp59Z8nJ5po8o0Ms_q_HIH0Zi0G

Odp: F-35 bez tradycyjnej biało-czerwonej szachownicy.
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 21, 2026, 19:51:36 »
3, 2, 1...lecą :banana: 2026.05.20 z Forth Worth wystartowały 3 nasze egzemplarze (3509, 3510 i 3511) i jak wiatry pozwolą pojawią się 22 maja w Łasku (podobno trasa wiedzie przez Azory). Kto może niech zasuwa pod płot.
https://x.com/i/status/2057469314354053526

Odp: F-35 bez tradycyjnej biało-czerwonej szachownicy.
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 22, 2026, 07:22:42 »
Czy widać przelot naszych Husarzy np. na Flightradar24? Albo innym serwisie?
Cytat: Sir Fred Hoyle
Space isn't remote at all. It's only an hour's drive away, if your car could go straight upwards

5800x3D / NZXT B550 / 64GB@3600 /4TB NVME Gx4 / RTX4080Super / NZXT X63 / Thermaltake 1kW / Huawei GT34
Meta QUEST 3 / Thrustmaster Warthog + TFRP

5800x3D / NZXT B550 / 64GB@3600 /4TB NVME Gx4 / RTX4080Super / NZXT X63 / Thermaltake 1kW / Huawei GT34
Meta QUEST 3 / Thrustmaster Warthog + TFRP

Odp: F-35 bez tradycyjnej biało-czerwonej szachownicy.
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 22, 2026, 23:44:26 »
To nie jest jakaś pomyłka z datą 20.05.2026? Dwa dni leciały?

Odp: F-35 bez tradycyjnej biało-czerwonej szachownicy.
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 24, 2026, 10:37:50 »
To nie jest jakaś pomyłka z datą 20.05.2026? Dwa dni leciały?
Kodeks pracy nie pozwala siedzieć drajwerowi więcej niż pozwala prawo, inaczej ITD się przypier***i :). A poważnie to dostawa, a nie lot bojowy i tak było zaplanowane międzylądowanie na Azorach.
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2026, 07:42:24 wysłana przez KosiMazaki »

Odp: F-35 bez tradycyjnej biało-czerwonej szachownicy.
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwca 08, 2026, 12:44:04 »

Offline syringe

  • *
  • Centipede
Odp: F-35 bez tradycyjnej biało-czerwonej szachownicy.
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwca 08, 2026, 15:37:44 »
Szkoda, że nigdzie nie podają godzin i ewentualnej trasy między głównymi miejscowościami.

Jest też info o ceremonii przyjęcia - 12 czerwca 2026, godz. 11:00 - 32 BLT.

https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/ceremonia-oficjalnego-przyjecia-samolotow-f-35-do-sil-zbrojnych-rp


Offline syringe

  • *
  • Centipede
Odp: F-35 bez tradycyjnej biało-czerwonej szachownicy.
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwca 12, 2026, 09:49:21 »
Na tapetę. :)