Autor Wątek: DCS 1.5.5 i 2.0.4 - gra zacina się, freezuje i ogólnie brak jej płynności.  (Przeczytany 3997 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam, długo zastanawiałem się, czy tworzyć ten temat. Przez ten czas próbowałem wszystkiego - przeinstalowywania, naprawiania, wszelkich kombinacji ustawień graficznych - nic. 1.5.5 jak i 2.0.4 są dla mnie NIEGRYWALNE. Co chwilę gra zawiesza się na kilka sekund (czasem nawet kilkanaście). Wygląda to tak - lecę, obrócę lekko widok - stopklatka na kilka sekund i tak w kółko. To samo przy schodzeniu niżej (mam tu na myśli ~100 metrów) - gra staje, nie mogę nic zrobić, po czym po kilku sekundach odmula i samolot już jest rozbity. To samo przy przybliżaniu, obracaniu głowy, a na Nevadzie nawet gdy startuję i samolot odrywa się od pasa - freeze na 5 sekund i już połamane podwozie. Oglądając filmy na yt oraz streamy na twitch'u widzę, że dużo osób ma (ogólnie) słabsze komputery typu grafa gtx 760 i słabsze procesory, ale nie mają takiego problemu. Oczywiście zdarza się, że zlaguje, ale to raz na filmik, a u mnie dosłownie kilka razy na minutę. Spotkał się ktoś z takim problemem? Macie koledzy jakieś sugestie? Wsadziłem już trochę pieniędzy w moduły, chciałbym grać NORMALNIE, ale nie jestem w stanie, przez co wyłączam po kilku minutach...

Specyfikacja:
-i7 3770k;
-gtx 770 2gb;
-16gb ramu;
-win 7 64bit;
-1920x1080.

Screenshot z ustawień:

« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2016, 19:26:27 wysłana przez KosiMazaki »

Odp: DCS jest niegrywalny
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2016, 21:45:50 »
Podobno trzeba zmienić "Resolution of cockpit displays" na 256, niby pomaga na tą dolegliwość.

« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2016, 21:47:01 »
Czy próbowałeś wymienić sterowniki?

« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2016, 21:48:05 »
Tak, wracałem do starszych, a teraz lecę na najnowszych - to samo.

Zaraz sprawdzę 256 na ekrany.

« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2016, 21:51:37 »
Czy wysyłałeś swój raport dxdiag w załączniku do pomocy technicznej na stronie www.digitalcombatsimulator.com po zalogowaniu się na swój profil, dostałeś nr support ticket?

« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 19, 2016, 22:13:25 »
Czy wysyłałeś swój raport dxdiag w załączniku do pomocy technicznej na stronie www.digitalcombatsimulator.com po zalogowaniu się na swój profil, dostałeś nr support ticket?

Nie, nic nie robiłem.

Podobno trzeba zmienić "Resolution of cockpit displays" na 256, niby pomaga na tą dolegliwość.

Zmieniłem na 256 i faktycznie chodzi to o WIELE lepiej. Chwilę się przeleciałem i są jedynie spadki fpsów co jakiś czas. Na ten moment jest to zbawienie, za które bardzo Ci dziękuję.  :)

« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 19, 2016, 22:14:24 »
Ja bym się jeszcze upewnił, że w zakładce VR wszystko jest powyłączane, skoro i tak grasz na monitorze. Zastanawiam się jednak, czy problem nie leży gdzieś indziej - na etapie doczytywania obiektów i tekstur z dysku (zgadzałoby się z niskimi wysokościami i/lub przybliżaniem, choć za długie te pauzy). Gra idzie z SSD czy talerza? Wyjątki na DCSa w antywirusie poustawiane? A jak w monitorze zasobów? Widać że coś nietypowo mieli dyskiem w trakcie gry?

Offline Marcin_B

• *
  • MABO
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 19, 2016, 22:24:32 »
DCSa masz na HDD czy SSD? Tez miałem takie "freezy" i zmiana dysku na SDD to załatwiła.

« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 19, 2016, 22:28:42 »
Dysk HDD sata 3. Nad ssd pomyślę po przesiadce na 1080/1080ti. Bez antywirusów.

« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 19, 2016, 22:45:42 »
To prawda, DCS już dawno przestał chodzić dobrze z HDD w trakcie lotu. Nevada będzie się strasznie zacinać nawet na wolnym SSD. Potrzebujesz małego SSD, ale bardzo szybkiego, 256GB SSD są najszybsze najczęściej: koszt/efekt.

« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 19, 2016, 22:55:09 »
Przy okazji.. Przez 20 minut próbowałem wejść na jakiś serwer. Raz się udało, wsiadłem do a-10c, po czym nagle program przestał działać. Kolejne kilka razy to samo (podczas ładowania), a teraz jeszcze, że za mało zasobów... Innymi słowy NIE DA SIĘ GRAĆ ONLINE. Też tak macie, czy to ze mną jest problem?

« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 19, 2016, 23:00:41 »
Przed chwilą polatałem online, zarówno w 1.5.5 jak i 2.0.4. Technicznych problemów nie stwierdzam. Ale odpalam DCS z względnie szybkiego SSD.

Offline =OPS=boski qrdl logos

• Global Moderator
    • tanksim.pl
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 19, 2016, 23:02:12 »
"...że za mało zasobów"

Gra ci wyraźnie pisze co ją boli, masz za słaby sprzęt lub/i coś pochłania jego moce. To nie wina DCSa. Porównaj sobie minimalne wymagania gry i MODUŁÓW (bo każdy ma nieco inne) i potem wszczynaj pierdolamento, że DCS jest niegrywalny, bo tak nie jest.

Tako rzecze,
Zaratustra

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 19, 2016, 23:13:58 »
Sprawdziłem twoje ustawienia. Ostatnia OpenAlfa zainstalowana na klasycznym twardzielu. Jedyne różnice to proc, grafia, RAM i rozdzielczość, gdyż mam 2500K, GTX780, 8GB i 1920x1200. Nic nie podkręcane. Mniej niż 100 klatek nie miałem. Przeważnie 100-136 fps. Testowane w MiG-21 i F-86. Nad ziemią też luz. Spróbował bym wyłączyć HT, Turbo, wszelkie opcje oszczędzania energii jak C1E State itd. Dalej Spread Spectrum. Możesz jeszcze machnąć defragmentację dysku, bo może jest poszatkowany.

Niewykluczone, że te 2GB VRAMu to nieco za mało stąd freezy, aczkolwiek trochę to naciągane :).
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 19, 2016, 23:16:04 »
Ja to bym w ogóle jeszcze zjechał trochę z opcjami grafiki. Visibility range na low, bo to wymaga dużo VRAM na karcie, a przy Twojej rozdzielczości to trochę mało, MSAA dał bym na 4x bo w zupełności wystarczy a zawsze parę klatek do przodu, no i te cienie, też dużo zabierają, podczas latania i tak się na nich nie skupiasz, a tym bardziej podczas walki, no chyba że latasz na prawdę tylko i wyłącznie dla widoków (co mija się z celem DCS'a (Digital COMBAT Simulator)).