Autor Wątek: DCS: World - Wspólne latanie online  (Przeczytany 130473 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline John Cool

• Global Moderator
    • http://www.rsp.prv.pl
DCS: World - Wspólne latanie online
« dnia: Listopad 22, 2012, 00:22:13 »
Coby tradycji stało się wreszcie zadość, wypada i tutaj rozpocząć nowy wątek zbiorczy do gry multiplayer w DCS: World, gdzie będzie można się spokojnie umówić na loty i - starym zwyczajem - publikowana będzie informacja wyprzedzająca dla chętnych na wspólne mordowanie się w powietrzu.

Ponieważ wraz z dr Qrdl'em i kilkoma osobami z forum doraźnie bawiliśmy się już w DCS: World w trybie online, chcielibyśmy zaprosić do kontynuacji prowadzonej od przeszło 7 lat wspólnej zabawy online, tym razem na najświeższym silniku symulatora. Generalnie na bazie poprzedniej misji gdzie miała swego czasu w LO:FC 1.11/ LO:FC 2 miejsce party online na rakiety IR krótkiego zasięgu stworzona została analogiczna sytuacja, ale już przygotowaną pod silnik z nowego symulatora. Myślę że rzeczywiście warto sprawdzić jak cała zabawa wyjdzie "w praniu". Prawdopodobnie całość potestujemy na dniach.

Pragnąłbym też podkreślić że na dzień dzisiejszy zabawa jest możliwa zarówno dla posiadaczy dotychczas wydanych modułów DCS: World, jak również DCS: Combined Arms i innych produktów "pobocznych" z serii. W obecnej wersji rozgrywki zabawa jest możliwa również dla posiadaczy FLaming Cliffs 3.

W kwestii jak wygląda misji, pozwolę sobie wkleić fragmenty starszych postów m.in. stąd.

Generalnie sytuacja bojowa i położenie lotnisk jest bardzo podobne. W bazie Gudauta rezydują siły Red, natomiast lotnisko Soczi-Adler, po drugiej stronie gór, zajęte jest przez siły Blue. Należy zniszczyć opl oraz wojska przeciwnika chroniące lotnisko i tym samym uniemożliwić start stronie przeciwnej. Do dyspozycji są samoloty myśliwskie i szturmowe z ograniczonym uzbrojeniem, natomiast oprócz tego same lotniska tak jak poprzednio strzeżone są przez opl której trzonem są wyrzutnie SAM (ZRK) klasy Osa-AKM, Tor, Tunguska lub Roland ADS. A także drobnica w postaci, zależnie od strony: Avenger, Linebacker, Chaparral, Stingera, Igły, Szyłek, Geparda oraz ZU-23M.
Dodano również po stronie RED baterię S-125M Newa-M zaś po stronie BLUE rozstawiono pojedynczy zestaw MIM-23B Imp. Hawk.

Dodatkowo żeby piloci szturmowi i użytkownicy Combined Arms się nie nudzili, rozmieszczono po obu stronach szereg pojazdów opancerzonych, artylerii, samochodów, ciężarówek etc. Ci ostatni mogą oczywiście również przejąć kontrolę nad przynajmniej lekkimi wozami bojowymi opl i pobawić się w zwalczanie kolegów w powietrzu.

Pomocniczo pozwoliłem sobie sporządzić mapkę sytuacji.

Na mocy dżentelmeńskiej umowy obowiązywało w rozgrywce kilka prostych zasad, tym niemniej warto je przy okazji przypomnieć, poczynając od zasady naczelnej:

• Nie zmieniamy predefiniowanych payloadów uzbrojenia. Latamy tylko z podwieszonym uzbrojeniem w postaci pocisków IR krótkiego zasięgu do bliskiej walki powietrznej, zdefiniowanym odgórnie dla danego typu myśliwca w edytorze.
  • Powyższa zasada nie dotyczy podwieszanych zbiorników paliwa oraz ew. podwieszanych zasobników ECM co do których jeśli ktoś odczuwa wyraźną potrzebę lub konieczność to może ze sobą zabrać.
  • Samoloty P-51D, A-10A, A-10C, Su-25 oraz Su-25T mogą przenosić dowolne uzbrojenie, zaś bombardowanie lotniska przeciwników oraz wszelkie formy tzw. "wulczingu" na tych samolotach ograniczone są tylko pomysłowością i przebiegłością wulczującego :) .
  • Nie atakujemy SAMów przy pomocy rakiet A2A (diabli wiedzą czy to teraz w FC 3 możliwe ale dawno temu było).
  • Nie niszczymy również samolotów na stojankach przy pomocy rakiet A2A. Myśliwcom nie wolno, natomiast samoloty szturmowe przenoszą wystarczająco dużo innego złomu do zrzucania.

Wstępnie planeset jest z grubsza tak jak poniżej, ale jeśli nie wypali to oczywiście rozważymy jego korektę:

Blue:               
4xF-15C
2xA-10A
4xA-10C
4xP-51D

Piloci tej strony, przede wszystkim A-10C, dodatkowo mogą komunikować się z JTAC na częstotliwości 30MHz FM.

Red:
4xMiG-29S
2xSu-27
2xSu-33
2xSu-25
4xSu-25T
4xKa-50 

W kwestii uzbrojenia myśliwców w pociski IR wygląda to z grubsza mniej więcej tak:
MiG-29A, MiG-29G oraz MiG-29S:         2 x R-60M oraz 1 x R-73
Su-27 oraz Su-33:                               2 x R-73
F-15C:                                                 2 x AIM-9M oraz 1 x AIM-9P

Prosilibyśmy jeszcze raz o niezmienianie tego.

Jeśli chodzi o namiary na serwer, to - jeśli oczywiście zostanie postawiony - można do niego spokojnie wejść przez DCS: Multiplayer, poszukać nazwy tanksim.pl.
Na wejściu wystarczy wpisać hasło: fire

Jednocześnie warto też na bliźniaczym tanksimie śledzić dwa poniższe tematy:

http://www.tanksim.pl/fire/index.php/topic,313.0.html
http://www.tanksim.pl/fire/index.php/topic,368.0.html

Poza tym przerabiana jest misja pod kierunkiem FC3 i planujemy z qrdl'em ją na dniach potestować więc może być ciekawie.
Warto też śledzić GG qdla tj. 2250882.

W kwestii komunikacji wykorzystywany jest polskojęzyczny pokój TS na serwerze do RoFa.
Namiary na TS i serwer RoFa:

host: ts3.riseofflight.net:7777
pass: 1917
МАССАНДРА: "Микоян Артём Славный Сын Армянского Народа Дарит Радость Авиаторам".

Kiedy natkniemy się na pole minowe, nasza piechota przeprowadza atak dokładnie tak, jakby go tam nie było. Gieorgij Żukow (1896-1974)

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: DCS: World - Wspólne latanie online
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2012, 02:18:05 »
Ikony off i bez widokow zewnetrznych?
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline Sundowner

• *
  • Chasing the sunset
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2012, 07:18:05 »
Dlaczego po stronie Red jest dwa razy więcej slotów myśliwskich ? ;)

Suncom Raptor #SF64030539
Thrustmaster HOTAS Cougar #16348

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2012, 07:29:14 »
Qrdlowa kultowa misja na sterydach ;).
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

Offline Sundowner

• *
  • Chasing the sunset
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 22, 2012, 08:06:24 »
No właśnie widzę, chociaż tym razem nie przejmuję się uzbrojeniem F-15, bo FC3 nie mam i nie mam zamiaru kupować. Jak się pojawię to w Warthogu.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 22, 2012, 09:22:13 »
Bardziej uczciwie powinno być tak:

US          RU
4xF-15C 3xMiG-29S
2xA-10A 2XSu-25A
4xA-10C 2xSu-25T
4xP-51D 1xSu-27
              1xSu-33
              2xKa-50 

PS. Proponuję też dwa kanały Red i Blue. Co to, że wszyscy na jednym? Ale na tym RoFowskim mamy kilka pokoi.

www.yoyosims.pl

Offline Kusch

• Global Moderator
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 22, 2012, 09:41:03 »
Ja też przyjdę z świnią.
"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie"

http://img90.imageshack.us/img90/9643/klmd5.jpg

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 22, 2012, 10:12:00 »
natomiast oprócz tego same lotniska tak jak poprzednio strzeżone są przez opl której trzonem są wyrzutnie SAM (ZRK) klasy Osa-AKM, Tor, Tunguska lub Roland ADS. A także drobnica w postaci, zależnie od strony: Avenger, Linebacker, Chaparral, Stingera, Igły, Szyłek, Geparda oraz ZU-23M.
Dodano również po stronie RED baterię S-125M Newa-M zaś po stronie BLUE rozstawiono pojedynczy zestaw MIM-23B Imp. Hawk.

Czy nie za dużo też tego stuffu na ziemi? Jeśli jeszcze chodzi o stronę rosyjską to można robić SEAD, a po stronie US może tak spytam się czym?

www.yoyosims.pl

Offline Sundowner

• *
  • Chasing the sunset
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 22, 2012, 10:16:18 »
Mustangiem...  ;D

Offline John Cool

• Global Moderator
    • http://www.rsp.prv.pl
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 22, 2012, 10:26:23 »
Dlaczego po stronie Red jest dwa razy więcej slotów myśliwskich ? ;)

Ej, no chwila, przecież jest P-51D :D
A poważniej - na dzień dzisiejszy to większego znaczenia nie ma, tym bardziej że tłumów się jakoś nie spodziewamy i nie sądzę aby było więcej niż po 3-4 osoby po każdej ze stron. Kwestia dżentelmeńskiego balansu i równomiernego obsadzenia stron przez uczestników. Ale oczywiście everyrhing is subject to change i nie widzę problemu aby wstawić 6 orłów.

No właśnie widzę, chociaż tym razem nie przejmuję się uzbrojeniem F-15, bo FC3 nie mam i nie mam zamiaru kupować. Jak się pojawię to w Warthogu.

Teoretycznie AIM-8L(M) ma na dzień dzisiejszy poprawione strefy odpaleń więc obecne uzbrojenie tj 2x AIM-9M oraz 1xAIM-9P powinno być bardziej zbalansowane wobec 1xR-73 i 2xR-60M, ale zobaczymy jak to wypadnie w praktyce.

Czy nie za dużo też tego stuffu na ziemi? Jeśli jeszcze chodzi o stronę rosyjską to można robić SEAD, a po stronie US może tak spytam się czym?

Testowaliśmy to swego czasu w 4rech m.in. z Qrdlem i Mekkim i myślimy że nie jest źle. Jeśli jednak będzie kaszana to część tego się pewnie wywali.
Tak naprawdę problemy z płynnością mogą sprawiać w silniku bardziej jakieś pojedyncze czynniki jak np. artyleria.

Co do SEAD to nie widzę problemu aby robić to na A-10C. Serio. Wiem, bo paradoksalnie głównie latałem tam dotąd na A-10tce. Trzeba się chwilę nagimnastykować ale ZRK o strefie ogniowej pokroju Tora czy Osy da się dosięgnąć. Z S-125M Newa-M też się da  ;D

Dlatego m.in. właśnie strona Blue dostała Hawka który ma największą strefę rażenia ze wszystkich baterii opl użytych w misji.
МАССАНДРА: "Микоян Артём Славный Сын Армянского Народа Дарит Радость Авиаторам".

Kiedy natkniemy się na pole minowe, nasza piechota przeprowadza atak dokładnie tak, jakby go tam nie było. Gieorgij Żukow (1896-1974)

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 22, 2012, 15:51:03 »
@Żan,

AGM-65? Można, ale co to ma wspólnego w takim przypadku z Kh-25MPU i Fantasmagorią? Sobie w takim przypadku mogę co najwyżej w nosie podłubać i liczyć na łut szczęścia.
A co z AWACS'ami?

@Sun, Kusch
To jak mam być waszą ochroną to może poproszę o jakieś szkolenie z AN/APG-63? Zawsze tylko ruskimi no i A-10tką. Mogę postawić serwer z DCSW/FC3 i coś można poćwiczyć.

www.yoyosims.pl

Offline KosiMazaki

• Administrator
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 22, 2012, 16:12:50 »
Yoyek, my tą misję lataliśmy dobre półtorej roku i nikt nie narzekał. Nie traktuj tego jak grę o złote kalesony tylko okazję do spiknięcia się i dobrej zabawy, bo akurat tej nie brakowało. Bez spinki i fun fun fun :). Dla pocieszenia dodam, że jeśli tam się pojawię to nie umiem odpalić ani Kaki, ani Świnki, a i z Ropuchem może być problem. Ostatnio się mocno ucieszyłem jak znalazłem klawisz uruchamiający elektrykę w nim :D. Kiedyś to w nocy mnie obudzić i ja potrafiłem go zajarać. Nie to co teraz :P.

Powiem Ci jeszcze, że na dziesięć lotów w Su-25T i tak w ośmiu nie zdążyłem nawet przycelować, bo mnie ktoś przeorał po garbie :).

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

Offline Kusch

• Global Moderator
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 22, 2012, 16:16:10 »
Ale co tu ćwiczyć, jak zobaczysz gołego grubasa z piwem to będzie qrdl, a jak takiego chudego obrośniętego z spirytusem, to na bank Janek, zresztą i tak nie używają radaru.  :118: Daj namiary może uda mi się dzisiaj ok. 23:00 coś polatać. :)
"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie"

http://img90.imageshack.us/img90/9643/klmd5.jpg

Offline KosiMazaki

• Administrator
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 22, 2012, 16:18:22 »
Grzej jak zobaczę ich w jednym kokpicie i to w dodatku w Mustangu :551: :546: :woot:.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 22, 2012, 17:30:41 »
Grzej jak zobaczę ich w jednym kokpicie

A kto będzie z tyłu?   :police:

www.yoyosims.pl